Dzisiejsza parada i jej organizacja.

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się w mieście imprezach wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w Rybniku.

Moderator: Moderator

Dzisiejsza parada i jej organizacja.

Postprzez superelektro Pt, 14 cze 2013, 16:33

Jestem zniesmaczony tym co działo się dziś ( tak samo jak rok temu ) na ulicy Powstańców. Czy naprawdę nikt z organizatorów parady nie jest w stanie nad tym bałaganem zapanować ? Około godziny 13 przed bazyliką zaczęli ustawiać się pierwsi uczestnicy. Nie wiem dokładnie jakie nacje tam były, ale widzialem włochów i czechów, a z niektórymi nawet udało mi się zamienić po kilka słów. Oni też kręcili głowami nad organizacją. Przeganianie poszczególnych grup majoretek ( śliczne dziewczyny w różnym wieku, naprawdę było na kim wzrok zawiesić ) i zespołów muzycznych z dołu do góry i z góry na dół. Normalny szok. Tak jak gdyby nikt do końca nie wiedział kto, gdzie i w jakiej kolejności ma iść. Wreszcie przed godziną 15 parada ruszyła i zeszli w dół w kierunku świateł. Co dalej nie widziałem. Rok temu sytuacja była identyczna. A przecież jest dość duży parking przy bazylice z wjazdem od Powstańców. Przecież można by tam zebrać wszystkich uczestników a nawet namalować gdzie kto ma stać i w jakiej kolejności mają iść. Przy okazji mieszkańcy ul Powstańców mogli by sobie również obejrzeć całą paradę a nie tylko przygotowania do niej. Po jakimś czasie, myślę że było to około godziny później, widziałem te same dziewczyny jak wracały zmęczone idąc pod górę. Czy naprawdę nikt nie zajarzył że po wysiłku jakim jest przemarsz, cały czas z napiętą uwagą aby wszystkie ćwiczenia wykonać jak należy, po jego zakończeniu mogą się czuć jak gdyby powietrze z nich uszło ? Takim problemem było odwiezienie ich do miejsca skąd wyszły ? Myślę że były by wdzięczne organizatorowi. Niby są to wszystko drobnostki, tylko że z takich drobnych niedoróbek rodzi się potem zniechęcenie i frustracja.
superelektro

Re: Dzisiejsza parada i jej organizacja.

Postprzez mwozniak Pn, 17 cze 2013, 06:42

Hehz. A najlepiej to było na rynku :) Tak sobie widzowie pobiegali z jednej strony na drugą. Ktoś w przypływie mądrości postawił dwie sceny na przeciw siebie i oczywiście uznał że zespoły czy orkiestry same się zorientują gdzie mają występować. Skończyło się tak że np. 9 osobowy zespół był otoczony szczelnym kordonem gapiów przy fontannie i żeby cokolwiek zobaczyć trzeba było zmienić lokalizację na tamte rejony. A zaraz koncert orkiestry po drugiej stronie i biegusiem na drugi koniec. Jaja jak berety. Jak musiały się czuć osoby występujące. Brawa dla organizatorów, oby tak dalej a przyszłym roku posłuchamy orkiestr z "mp3-jek". Haha.
mwozniak

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas