Dzisiaj dzień drugi Europejskich Słonecznych dni w Rybniku

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się w mieście imprezach wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w Rybniku.

Moderator: Moderator

Dzisiaj dzień drugi Europejskich Słonecznych dni w Rybniku

Postprzez magnus-larsen So, 11 maja 2013, 06:25

Choć pogoda dzisiaj mało słoneczna to jednak gorąco zapraszam na Europejskie Słoneczne Dni, które organizowane są w Polsce pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Regulacji Energetyki, Prezydenta Miasta Torunia i Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.
Kampania „Europejskie Słoneczne Dni” organizowana jest w dziewiętnastu krajach europejskich w tym samym czasie pod generalnym patronatem The European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF).

Tu fotorelacja na Facebooku z wczorajszego dnia :
http://www.facebook.com/pages/Magnus-La ... 8014882711

Nasze firmy w ramach tegorocznej kampanii organizują dwa „Europejskie Dni Słoneczne” w Rybniku. Odbędą się one 10 i 11 maja (piątek, sobota) w godzinach 9.00 do 17.00, przy ulicy Prostej 137A.


Kliknij w Google Maps
https://maps.google.pl/maps?q=Prosta+13 ... ger0Ir7HqQ

Tematy przewodnie obu spotkań to:

· Kompleksowe systemy fotowoltaiczne dla firm i osób prywatnych, czyli własny prąd ze Słońca

· Oszczędność energii elektrycznej dzięki monitorowaniu i aktywnej kontroli jej zużyciaJuż w najbliższym czasie planowane jest wejście w życie dwóch ważnych ustaw:

Pierwsza to „mały trójpak”, dzięki któremu inwestor nie będzie miał obowiązku uzyskania pozwolenia na montaż instalacji fotowoltaicznej oraz nie poniesie kosztów jej przyłączenia do sieci.
Druga ważna regulacja to ustawa o OZE, dzięki której wejdą w życie korzystne dopłaty do wyprodukowanej energii elektryczne tzw. feed in tariff.

Zastosowanie instalacji fotowoltaicznej w Państwa domu lub firmie pozwoli na produkcję własnego prądu, a zastosowanie rozwiązań aktywnej kontroli zużycia energii, pozwoli na duże jej oszczędności.
Oba te rozwiązania przyniosą Państwu duże korzyści finansowe. Po wejściu ustawy o OZE, przy odpowiedniej wielkości instalacji, będzie można uzyskać bardzo wysokie dochody ze sprzedaży energii elektrycznej do sieci.Organizatorami „Europejskich Słonecznych Dni” w Rybniku są firmy:

· CS Energiesysteme GmbH, Wardenburg – Niemcy 12 lat doświadczenia, ponad 30 MW instalacji fotowoltaicznych zainstalowanych w całej Europie.

· Apa sp.z o.o. Gliwice - systemy Inteligentnego Domu oraz zarządzania zużyciem energii

· Magnus Larsen sp.z o.o. Rybnik – firma montująca i integrująca systemy


link do oficjalnej strony "Europejskich Słonecznych Dni" : http://www.slonecznedni.pl/europejskie-sloneczne-dniSłonecznie zapraszamy!


z poważaniem

Mariusz Gaca

--
Magnus Larsen sp.z o.o.
44-203 Rybnik,
ul.Prosta 137/A/4
Tel.: +48 32 445 07 36
Mob.: +48 729 141 522
magnus-larsen

Posty: 3
Dołączył(a): 16 maja 2012 12:27
magnus-larsen
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 16 maja 2012, 12:27

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości