Pizzerie

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się w mieście imprezach wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w Rybniku.

Moderator: Moderator

Re: Pizzerie

Postprzez natalusz Pt, 6 lip 2012, 17:05

Ja zawsze jem w DaGrasso kebabową ale już od 2 osób które tam pracowały słyszałam że na kuchni masakra jeśli chodzi o czystość (przelewają tez sosy) ale i tak lubię :P
natalusz

Postprzez Ksenopita Śr, 11 lip 2012, 09:12

Na dużej pizzy Da gasso jest mniej produktów jak na średniej w Motopizzy. Zostawiają na obwodzie 5cm samego suchego ciasta. Taka sprytna sztuczka dla mniej spostrzegawczych ;) Ale i tak da grasso lepsze od benka nie wspominając o tym biesiadowym syfie. W nowinach czytałem że Gruby Benek też ledwo zipie i ponoć ma się wkrótce zamykać w Rybniku. Pewnie dlatego już im tak bardzo nie zależy na jakości jak na początku.
Na dzień dzisiejszy mój ranking to 1 Motopizza 2 Da Grasso a potem cała reszta. Aaa. No i Sękata jest dobra ale oni nie dowożą niestety.
Zgłodniałem od tego pisania :D

PS. Nieraz jeden mądry post jest wart więcej od 100 debilnych.
Ksenopita

Postprzez obywatel_rybnik Śr, 11 lip 2012, 09:58

Niestety większość "pizzy" w Rybniku to totalny syf...Dla mnie, zaznaczam dla mnie pizza powinna mieć dużo sera, który się ciągnie, a to już luksus w pizzach w tym mieście. Prawie wszystkie mają tak spieczony "ser", że go nie czuć :/ Jedyna, która daje rade to Best Pizza, składniki zawsze świeże no i ten ser, dużo sera, ciągnącego sera :) dla mnie wypas, reszta niestety to taki podróby, albo sera ni ma, albo spieczony jak kurczak z rożna, albo składniki sprzed 2 tygodni. Dla mnie pizzerie takie jak benek, da grasso, fabryka to syf i tyle. Papryczka, Prego przyzwoite, ale szału nie ma. Wolę mniejszą pizzę z BP niż większą lipę ze sarymi składnikami i prawie serem spieczonym co by go czuć nie było ... :/ pozdro
obywatel_rybnik

Postprzez obywatel_rybnik Śr, 11 lip 2012, 10:02

Zapomniałem dodać, że te wszystkie sosy to jest chłyt, heahea dać dużo sosów żeby pizzy nie czuli ehahe nigdy nie biorę sosów do pizzy, bo dobra pizza powinna sama się bronić, tyle elo
obywatel_rybnik

Postprzez yaman Wt, 24 lip 2012, 09:14

pizza w sękatej! rewelacja :twisted:
yaman

Postprzez kerim85 Śr, 25 lip 2012, 07:58

Najlepszą pizze jaką jadłem w Rybniku robiła nieistniejąca już pizzeria PIZZA CITY. Pizza kosztowała swoje, ale była naprawdę przepyszna. Szkoda, że nie istnieją :(
kerim85

Postprzez dr Becker Śr, 25 lip 2012, 08:01

To ta co robiła pizzę francuską? Bardzo mi smakowała.
dr Becker

Postprzez kerim85 Śr, 25 lip 2012, 09:15

Tak, to własnie ta pizzeria była. Wyśmienite pizze mieli :)
kerim85

Postprzez eloo Śr, 25 lip 2012, 16:59

Najlepsza pizza to PRIMA w Radlinie polecam nr 10 a reszta menu tez jest smaczna bo w Rybniku to juz z 8 lat pizzy nie jadlem-mam zamiar sprobowac MOTOPIZZE ale reszta to....... :D
eloo

Postprzez adamb Śr, 25 lip 2012, 21:17

Ja osobiście odradzam Motopizzę - mnie nie smakuje... siakieś takieś bez smaku i wyrazu.
adamb

Postprzez Ksenopita Pt, 27 lip 2012, 18:32

adamb, ale ty przecież wszystkie odradzasz. Przeleciałem cały wątek do tyłu szukając pizzerii, którą polecasz i takiej niema. Jeden wpis na początku wyraźnie mówi, że uważasz, że wszystkie rybnickie pizzerie robią gównianą pizzę więc wszystkie odradzasz.

Ja zostaje przy Motopizzy i Da Grasso. Best też nie jest zła ale dają za dużo taniej mozzarelli. Jak pisze obywatel to fakt, że się ciągnie ale nie o samo ciągnięcie sera chodzi ale o smak pizzy. I szczędzą na składnikach. Zamówiłem tam jakąś średnią pizzę z szynką to miałem 6 kawałków szynki konserwowej o wymiarach 4 na 2 cm :) Spoko. Miało być jajko a jego już w ogóle tam nie mogłem znaleźć. Tylko ta bezsmakowa, słona mozzarella.
Ksenopita

Postprzez adamb Pt, 27 lip 2012, 20:02

@Ksenopita - jeśli wyrażam opinię, że mi nie smakuje to trudno żebym polecał i nie świadczy to o tym, że jestem nastawiony anty... nie wiem może nie pomyślałeś o takim drobiazgu, że może w Rybniku (dla mnie) dobrej pizzy nie uświadczysz .
Jeśli komuś smakuje "byle co" to już każdego prywatna sprawa... można i whiskas jeść z uśmiechem na twarzy :mrgreen:
adamb

Postprzez cierpliwy So, 28 lip 2012, 16:09

Nie wiem czy ktoś wymieniał czy nie ale napiszę, że pizzeria PREGO to jedna z lepszych jak dla mnie pizzeri w Rybniku na chwilę obecną. Nic dodać, nic ująć smaku pizzy.
cierpliwy

Postprzez shonya Pn, 30 lip 2012, 08:32

Podobnie jak dzialka1, po dłuższym 'odwyku' od Prego znowu postanowiłam spróbować i jestem mile zaskoczona :)
Powróciła dawna jakość, a ilość składników jakby więcej.
Zamawiałam z dowozem w obrębie centrum, pizza przyjechała gorąca - jedyny minus to bardzo długi czas oczekiwania moim zdaniem - ok. 1h, ale uprzedzono mnie o tym przy składaniu zamówieni ;)

Chciałam też wyskoczyć ponownie do Sękatej, bo rok/dwa lata temu była tam nieziemsko pyszna pizza, ale lokal ewaluował jeśli chodzi o ilość i charakter podawanych dań i nie wiem, czy jakość pizzy pozostała ta sama - był tam ktoś w ostatnim czasie?
shonya

Postprzez kerim85 Pn, 30 lip 2012, 09:14

Co do da grasso to swego czasu pracowało tam kilku moich znajomych, którzy opowiadali jak się robi tam pizze. Nigdy nie zamwóię pizzy z da grasso. Jeśli taka pojawia się na jakiejś imprezie to wolę siedzieć głodny....
kerim85

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas