Pizzerie

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się w mieście imprezach wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w Rybniku.

Moderator: Moderator

Re: Pizzerie

Postprzez dr Becker N, 25 mar 2012, 06:15

Pizzeria Prego - nie można płacić kartę więc ostatnio obszedłem się smakiem.

Karczma Sękata Chata - ma wielki minus bo nie dowożą.

P.S.
Jak jestem na mieście i chcę zjeść coś treściwego i niedrogo to wpadam do pizzerii Dares. Jedna z moich ulubionych pizz z ich oferty kosztuje mniej niż 20zł co jest dla mnie bardzo zachęcające.
dr Becker

Postprzez dr Becker N, 25 mar 2012, 19:25

Mały update:
Sękata Karczma ma dwa minusy
1. Nie ma dowozu - trudno.
2. Dziś udałem się tam osobiście, siedziałem ponad 20 minut sam przy pustym stoliku i nie doczekałem się obsługi, kelnerki śmigały w te i z powrotem ale jakby specjalnie ignorowały ten stolik - ocena niedostateczna!
dr Becker

Postprzez Wujek samo Y N, 25 mar 2012, 22:24

do bart986 : polecam pizze w " ENZO " w Opolu , warto się przejechać . Pizzerie prowadzi włoch , ceny są wysokie - ale jest to zdecydowanie najlepsza pizza w Polsce jaką jadłem , a jestem miłośnikiem pizzy i kuchni włoskiej .
Byłem w topowych restauracjach włoskich w Warszawie ( Bellini - Magdy Gesller , San Lorenzo ) i dużo im brakuje do Enzo . Na naszej scenie Rybnickiej , moim zdaniem PREGO jest najlepsze , ale warto pofatygować się osobiście , bo z dowozem to różnie bywa .
Wujek samo Y

Postprzez somagda Wt, 27 mar 2012, 22:53

jeszcze jeden post wychwalający Prego i nie wytrzymam!
serio - ludzie co wy widzicie w tej pizzeri??
byłam tam niedawno z mężem.. chciałam przekonać się ile prawdy jest w tych wszystkich waszych opiniach... i co??
gówno prawda!
jedliśmy na miejscu.. pizza duża, 44 cm.. nie dość że spalona, to jeszcze bardzo uboga... miała być mozarella, miało być salami, peperoni, papryka.. a co? samo ciasto z serem w ogóle nie podobnym do mozarelli...
serio... szkoda kasy...
najlepsza pizza jaką do tej pory jedliśmy to Sękata Chata i Best Pizza.
somagda

Postprzez wojto Pt, 30 mar 2012, 18:10

Prego - gdy otwarli tą pizzerię, była jeszcze znośna...
Obecnie: zamawiając pizzę pół na pół - płaci się cenę tej droższej = zdzierstwo. Drzewo, które leżało ostatnio pod lokalem było zagrzybione i mokre, więc nie ma się czemu dziwić, że pizza z pieca jest nieudana! Dodatkowo przy pustym lokalu na pizze czeka się zdecydowanie za długo, przy męczącym szumie telewizora!
Ciasto marne i spalone, składników mało i słabej jakości, jedyny plus w tej chwili to jeszcze ser, który trzyma poziom. Aha i nienawidzę propagandy, a oni nie dość że na swojej stronie kasują niezbyt pochlebne opinie, to jeszcze zapewne spamują na takich forach jak to.
Obecnie w Rybniku najlepszą pizzę robię ja :) Fakt, zajmuje mi to trochę czasu ale mam pierwszorzędne składniki i dobrze wypieczone ciasto.
wojto

Postprzez adamb Pt, 30 mar 2012, 20:16

wojto - można zamówić u Ciebie pizzę ? :roll:
adamb

Postprzez shonya Pt, 30 mar 2012, 20:38

wojto - powiedz kiedy i gdzie, a stawię się na degustację :mrgreen:
shonya

Postprzez adamb So, 31 mar 2012, 15:50

wojto narobił smaka i "znik" :mrgreen:
adamb

Postprzez Benq So, 31 mar 2012, 16:57

Wojto to zrób pizzę i wpadamy, chętnie spróbuję ;d
Benq

Postprzez wojto N, 1 kwi 2012, 12:33

E tam od razu "znik", na szczęście jeszcze nie wszczepiają nam do mózgu wi-fi cobyśmy byli non stop online.
A tym, którym zrobiłem smaka lub tym, którzy już jadą do mnie na chatę, proponuję zakasać rękawy i zrobić Swoją ulubioną pizzę.
Mój przepis jest tutaj http://gory.comyr.com/teksty/pizza.html a w sieci znajdziecie tysiąc innych przepisów.
Często używam różnej mąki, więc pizza zawsze jest inna i to też jest w tym wszystkim piękne - nigdy nie wiadomo do końca jak będzie.
Lubię też sobie wypić 03-05L piwa podczas jej robienia i te procenty też mają wpływ na końcowy wynik ;)
wojto

Postprzez Benq N, 1 kwi 2012, 20:50

Te procenty nie tylko przy robieniu pizzy mają wpływ na wynik końcowy :D Przy każdej robocie tak jest ;p Jak wypijesz dwa browarki to robota lepiej idzie :D
Benq

Postprzez dr Becker Wt, 3 kwi 2012, 18:49

Benq napisał(a):Te procenty nie tylko przy robieniu pizzy mają wpływ na wynik końcowy :D Przy każdej robocie tak jest ;p Jak wypijesz dwa browarki to robota lepiej idzie :D

A i końcowa ocena walorów gotowego już produktu jest wyższa ;-)
dr Becker

Postprzez WojtekSD Śr, 4 kwi 2012, 07:48

Wojto popieram w 100%,pizza zrobiona przez siebie jest super, polecam dodać dobrze przyrządzony szpinak(powiecie fuuuuj szpinak, ja za bardzo nie przepadałem za szpinakiem ale jak spróbowałem to zmieniłem zdanie) i ser pleśniowy najlepiej lazur, aczkolwiek zwykła "prosciutto" jest najlepsza trochę sera potem szynka, cebulka, można nawet kukurydze dać a dla wariacji pieczarki i jest super. Zgadzam się co do tej mąki, ja polecam dodać troszeczkę mąki kukurydzianej( z samej ciężko jest zrobić bo ta mąka słabo się łączy, ale jako dodatek jest super), dodatkowo do ciasta dodaję zmielone przyprawy(oregano, bazylia, zioła prowansalskie). Powiem tak dla chcącego nic trudnego bo kuchnia jest magicznym miejscem gdzie eksperymentom niema końca. Pozdrawiam i smacznego dla chętnych.
WojtekSD

Postprzez Callahan Śr, 4 kwi 2012, 19:43

Callahan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas