Gdzie grzyby?? GRZYBIARSTWO

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się w mieście imprezach wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w Rybniku.

Moderator: Moderator

Gdzie grzyby?? GRZYBIARSTWO

Postprzez yakuz605 Cz, 5 sie 2010, 18:21

Hej! Witam wszystkich!

Chciałbym się Wami podzielić moim hobby - zbieraniem grzybów :D
Lubię chodzić na grzyby do naszych rybnickich lasków, jak i tych położonych na obrzeżach miasta.

Chodzicie tez na grzyby? Jak już, to gdzie najczęściej? Gdzie można liczyć na okazałe grzybobrania?

Jeżeli akurat wróciłeś z grzybków, podziel się informacjami w tym temacie. :D

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.
yakuz605

Re: Gdzie grzyby?? GRZYBIARSTWO

Postprzez _syla_ Pt, 6 sie 2010, 16:51

Też uwielbiam chodzić na grzybki ale jeszcze nie rosną :roll: trzeba będzie poczekać na deszcz bo w lesie sucho strasznie.. :mrgreen:
_syla_

Postprzez Arteks So, 7 sie 2010, 21:41

_syla_ napisał(a):Też uwielbiam chodzić na grzybki ale jeszcze nie rosną :roll: trzeba będzie poczekać na deszcz bo w lesie sucho strasznie.. :mrgreen:

Rosną, rosną. Znalazłem i to zupełnie przypadkowo przy leśnej drodze nie wchodząc w głąb lasu na Księżoku.

Z 2-3 lata temu jechałem na rowerze z Kamienia i tuż przy wylocie z lasu na Paruszowcu niedaleko wiaduktu kolejowego i Wielopolskiego spotkałem dwóch gości którzy nieśli dwa pełne wiadra grzybów! I co ciekawe były to godzin popołudniowe. Może wtedy był wysyp grzybów, nie wiem. Ale jak widać w lasach podrybnickich może się udać grzybobranie :)
Arteks

Postprzez _syla_ N, 8 sie 2010, 09:09

Nooo od dzisiaj można chyba rozpocząć "sezon grzybowy" :lol: Arteks ja zawsze chodzę na grzyby po południu bo rano nie mam czasu (i za dużo ludzi w lesie) :evil: i może i owszem 2 i 3 lata temu był wysyp ale już rok temu nie było już tak dużo więc liczę na ten sezon :wink:
_syla_

Postprzez _syla_ N, 8 sie 2010, 16:03

No zupka grzybowa już była :P Grzybów jeszcze niewiele ale powoli się pokazują! Pozdrawiam fanów grzybobrania :mrgreen: :wink:
_syla_

Postprzez Poranna kawa Pn, 9 sie 2010, 14:58

A jak na grzyby, to i może na ryby?:D:)
Pizza online, porównaj pizzerie i zamów - http://www.pizzozercy.pl
Poranna kawa

Postprzez yakuz605 Wt, 10 sie 2010, 15:17

No ja też już pierwsze grzybki w tym sezonie znalazłem :D
Co prawda nie za dużo, bo dokładnie 6, ale z tego 2 dosyć spore. Znalazłem je w lasku przy Nowinach.

A Wy macie jakieś swoje ulubione miejsca? Bo ja właśnie najchętniej chodzę do tego lasku przy Nowinach, a jak już mam gdzieś jechać to najczęściej w okolice Rud. Tam też sa czasami całkiem niezłe wysypy grzybków :D
yakuz605

Postprzez twojstary Wt, 10 sie 2010, 18:43

Ja zdecydowanie polecam Rudy. Kiepsko mi idzie zbieranie grzybów, ale tam nawet ja potrafię nazbierać całkiem spore ilości, zbieranie grzybów w rudzkich lasach to wielka przyjemność :) Mieszkam przy samym Księżoku i siłą rzeczy czasami się wybieram, aczkolwiek nie za bardzo polecam - po prostu grzybów mało, a chętnych zbyt dużo. ;)
twojstary

Postprzez annafru So, 4 wrz 2010, 11:58

i co? sa juz grzyby? ja bylam tydzien temu zobaczyc i niestety nic nie bylo. ostatnio bylo pare dni cieplo wiec moze sa. dajcie znac
annafru

Postprzez yelonek So, 4 wrz 2010, 15:19

w lesie po obfitych opadach "cos" sie rusza..miejmy nadzieje ze wysyp jest blisko,jutro wybieram sie na lesny rekonesans...zobaczymy ;)
yelonek

Postprzez JuniorCrx Pn, 6 wrz 2010, 23:14

może byc kiepsko bo chłodno ostatnio :( ale tez sie wybiore i zobaczymy ;)
JuniorCrx

Postprzez yelonek Śr, 8 wrz 2010, 15:47

w niedziele kilka mlodych podgrzybkow i...to obecnie na tyle, niby zimno ale trzeba pamietac ze w lesie jest nieco cieplej, mimo ze jak narazie jest kiepsko miejmy nadzieje ze nie bedzie tak beznadziejnie jak w zeszlym roku...w weekend kolejna wyprawa w okoliczne lasy ;)
yelonek

Postprzez yakuz605 Pt, 17 wrz 2010, 18:17

Dzięki wszystkim, którzy się tutaj wypowiadają, bardzo z tego powodu się cieszę.

Byłem kilka dni temu w lesie w Rudach i... nazbierałem cały koszyk !! :)
Naprawdę grzybów w lesie jest coraz więcej, tak więc zachęcam do wybrania się na grzybki!
Ponoć właśnie zaczyna się prawdziwy wysyp grzybów (tak mówili w telewizji i tak osądzam po tym co nazbierałem)

Pozdrawiam :)
yakuz605

Postprzez LEMUR Pt, 17 wrz 2010, 19:33

W czwartek jechałem trasą 78 na Gliwice, i całkiem sporo aut można zauważyć parkujących w lesie w okolicach Ochojca, przed i za parkingiem w lesie.
Widziałem też jednego gościa któy wsiadał do samochodu z dwoma dużymi grzybami oraz sporym koszykiem.
LEMUR

Postprzez yakuz605 Wt, 9 sie 2011, 16:11

Witam, odświeżam temat!

Nadszedł kolejny sezon grzybowy, więc zachęcam forumowiczów do dzielenia się w tym wątku informacjami na temat Waszych grzybobrań!
W rybnickich lasach trafia się już coraz więcej okazów, lecz myślę, że największe wysypy wciąż przed nami :)
yakuz605

Następna strona

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas