Język Angielski

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Język Angielski

Postprzez chudziutki So, 24 sie 2013, 05:29

Witam,chcemy od Września wysłać naszą 6 letnią córkę na dodatkowe zajęcia językowe (podstawy zna z przedszkola),czy możecie mi polecić jakąś sprawdzoną z Rybnika,chodzi dokładnie o : podejście do dzieci,ilość dzieci w grupach oraz efektywność. Szkół w necie wiele a opinii o nich niewiele .Pozdrawiam
chudziutki

Re: Język Angielski

Postprzez superelektro So, 24 sie 2013, 07:14

A czy warto ze względu na swoje ambicje zabierać dziecku najradośniejsze lata ? W tym wieku dzieci powinny się bawić a jeżeli przy tym czegoś się nauczą to bardzo dobrze. Może warto było by zapytać samej zainteresowanej czy chce spędzać tygodniowo kilka ( kilkanaście ) godzin wkuwając słówka kosztem zabawy z rówieśnikami. Ale rozumiem że decyzja o " torturach " już zapadła teraz trzeba tylko znaleźć odpowiedniego " oprawcę ". Pamiętajcie tylko że to był Wasz wybór.
superelektro

Postprzez chudziutki So, 24 sie 2013, 07:41

superelektro napisał(a):\ Może warto było by zapytać samej zainteresowanej czy chce spędzać tygodniowo kilka ( kilkanaście ) godzin wkuwając słówka kosztem zabawy z rówieśnikami. Ale rozumiem że decyzja o " torturach " już zapadła teraz trzeba tylko znaleźć odpowiedniego " oprawcę ". Pamiętajcie tylko że to był Wasz wybór.

Właśnie na prośbę zainteresowanej (możesz mieć mieszane uczucia),szukamy dodatkowych lekcji i nie kilkanaście tylko 1 ewent. 2 godziny (45 min)tyg.
Pozdrawiam
chudziutki

Postprzez meinland So, 24 sie 2013, 09:07

Powiem z własnego doświadczenia, że tak małego dziecka wysyłać do szkoły językowej jeszcze nie trzeba. Jeśli ona chce to lepiej posłać ją na lekcje twarzą w twarz z lektorem - znaleźć takie można już za 30 zł za godzinę. Bo takie dziecko może się szybko znudzić, a wtedy wy zaczniecie je zmuszać do chodzenia (zapłaciliście za cały semestr) i się zrazi do języka.

Ja sam miałem angielski w przedszkolu i podstawówce, a dodatkowo zacząłem chodzić dopiero w czwartej klasie do szkoły językowej. Potem w gimnazjum przerwałem, bo i tak miałem cztery godziny angielskiego tygodniowo. W liceum poszedłem znów dodatkowo, żeby dobrze zdać maturę i chyba nie mam się czego wstydzić: matura rozszerzona zdana na 96%, a w porozumiewaniu się nie mam najmniejszych problemów.
meinland

Postprzez superelektro So, 24 sie 2013, 13:15

Ujmę to tak.Chyba nie bardzo orientujesz się jak dobrymi psychologami są dzieci i kiedy widzą że rodzice którzy je autentycznie kochają a dziecko tę miłość odwzajemnia to jest w stanie bardzo dużo poświęcić aby ich zadowolić i spełnić oczekiwania. Potrafi zamartwiać się kiedy tych oczekiwań nie może spełnić. Czy to nie jest ten właśnie przypadek ? Kiedy ja uparłem się na psa, to mój Śp. ojczulek powiedział tak. Pies to obowiązki a ja nie mam zamiaru do swoich dokładać twoich kiedy tobie się znudzi. Zrobimy próbę. Jeżeli przejdziesz ją pomyślnie dostaniesz psa jakiego sobie wybierzesz. Przez miesiąc miałem zachowywać się tak jak gdyby pies już był w domu. Oczywiście nie wykonywałem wszystkiego miałem go tylko wyprowadzać na pół godziny rano, po lekcjach i wieczorem przed udaniem się na spoczynek. Wiesz jak to była dotkliwa uciążliwość ? Rano trzeba było pół godziny wcześniej wygrzebać się z pościeli, a po dobranocce zamiast zaliczyć łazienkę i do wyrka, to ja się ubierałem i przez pół godziny spacerowałem po okolicznych uliczkach. I nie było zmiłuj że pada. Po tygodniu odbyła się pierwsza uświadamiajaca rozmowa że tak już będzie do czasu do kiedy pies będzie w domu i zrezygnowałem z posiadania psa. Taki sam sposób zastosowałem kiedy to moje pociechy uparły się na psa i też poskutkowało. Może warto było by tak jak pisze meinland na poczatku wykupić kilka lekcji i obserwować. Lekcje face to face są dużo ciekawsze i mogą zachęcić do nauki natomiast w zespole już tak być nie musi. Ale to Wasze dziecko i to Wy najlepiej wiecie co i jak zrobić żeby było dobrze. A tu na forum mozemy sobie ewentualnie o tym podyskutować.
superelektro

Postprzez Kamil_Rybnik Śr, 1 sty 2014, 17:25

Nie piszcie, że 6 letnie dziecko jest za małe na lekcje angielskiego. Im wcześniej ktoś zacznie się uczyć obcego języka tym lepiej. Rynek pracy jest obecnie bezwzględny, a jeżeli ktoś myśli o jakieś ambitnej pracy to dobra znajomość angielskiego jest podstawą.
Kamil_Rybnik

Postprzez drozdaxxx So, 4 sty 2014, 22:48

Najlepiej go uczyć angielskiego równocześnie z polskim od niemowlaka. Wtedy szybko zacznie gadać i nie będzie mieć problemów ani niechęci do tego języka.
drozdaxxx

Postprzez Ministrant Cz, 16 sty 2014, 20:26

na dobry poczatek dają im "zabawy" w języku angielskim z których i tak nic nie wyniosą.
Ministrant

Postprzez kasiulka11 So, 24 maja 2014, 20:30

Mojego szwagra córeczka od 3rż chodzi do przedszkola w którym mówią prawie tylko w j.angielskim, jest dużo dzieci z różnych stron świata i przyznam,że mała która ma teraz 5 lat czasem w ogole nie świadomie nazywa pewne przedmioty po angielsku i nie sprawia jej to żadnej trudności. W przedszkolu raczej dzieci uczą się tylko przez zabawę i nie wydaje mi się aby mała czuła sie tam źle,wręcz przeciwnie.Uważam,że oswajanie dzieci z językiem od najmłodszych lat jest jak najbardziej ok, oczywiście o ile rodzice za bardzo nie naciskają na dzieciaczki.
kasiulka11

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie