Gdzie uczyć się angielskiego?

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Gdzie uczyć się angielskiego?

Postprzez triss Wt, 31 lip 2012, 10:32

Czy możecie polecić jakaś szkołę językową albo kursy z języka angielskiego? Sprawdzeni korepetytorzy?
Chcę się dokształcić w tym kierunku i chciałabym dobrze trafić.
triss

Re: Gdzie uczyć się angielskiego?

Postprzez majunia Wt, 31 lip 2012, 11:59

Wybierz szkołę, w której są Native Speakers.
Nie wiem na jakim poziomie jest Twój angielski teraz, ale jesli chcesz się szybko nauczyć mówić, to właśnie najlepiej tylko z rodowitym anglikiem. On nie umie po polsku, co wymusza na Tobie myślenie o tym co mówisz i szybciej i łatwiej zapamiętujesz. Niestety nie podpowiem Ci konkretnej szkoły, bo ja jestem samoukiem, a kiedyś chodziłam do Albionu tylko po papierek.
majunia

Postprzez drozdaxxx Pt, 5 kwi 2013, 17:04

A jakieś tanie sposoby na naukę angielskiego? W tym roku kończę naukę tego języka na uczelni, a że student biedny, szuka jakiejś taniej alternatywy :) Może są jakieś refundowane kursy?
drozdaxxx

Postprzez adamb N, 7 kwi 2013, 11:10

Co do kursów: myślałeś o internetowym ?
adamb

Postprzez Afordancja N, 7 kwi 2013, 11:20

drozdaxxx napisał(a):A jakieś tanie sposoby na naukę angielskiego? W tym roku kończę naukę tego języka na uczelni, a że student biedny, szuka jakiejś taniej alternatywy :) Może są jakieś refundowane kursy?

Nie wiem jak teraz, ale lata tamu był (dalej jest, ale nie wiem jak funkcjonuje) taki chat z mikrofonem, paltalk (teraz pewnie więcej tego jest) i były tam roomy, m.in. były roomy gdzie ludzie (anglojezyczni) uczyli angielskiego, w określonych godzinach, niektórzy nawet mieli swoje strony z zadaniami do ćwiczeń. Było to darmowe, a co najważniejsze, można było mówić, a nie tylko pisać.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez mineralna Pn, 8 kwi 2013, 09:06

jak na moje oko to chyba najlepiej wziąć jakieś prywatne korepetycje u native speakera, ogólnie chyba indywidualna nauka jest lepsza niż w szkołach jerzykowych, bo tam są duże grupy i nauczyciel nie ma tyle czasu, żeby poświęcić nam samym dużo uwagi
mineralna

Postprzez drozdaxxx Pn, 8 kwi 2013, 12:52

@up
Tylko ja nie mam zamiaru płacić grubej kasy native speakerowi. Chcę mieć kontakt z angielskim, a nie uczyć się go na nowo.

Język bardzo szybko można zapomnieć, dlatego nie chciałbym do tego doprowadzić. Dzięki za pomysł z tym czatem z mikrofonem.
drozdaxxx

Postprzez faster N, 2 cze 2013, 15:58

Najlepiej to samodzielnie w domu. W internecie jest sporo kursów darmowych.
faster

Postprzez eryks So, 28 wrz 2013, 14:51

Najlepsze kursy to są za granicą w Anglii - w taki sposób najszybciej człowiek uczy się języka.
eryks

Postprzez eryks Wt, 1 paź 2013, 00:09

ja właśnie nie polecam groupona, już były oszustwa opisywane w mediach. Jak ktoś chce naukę to musi zapłacić. NIe wierzę w promocje typu 50% taniej.
eryks

Postprzez annaoy4 Wt, 22 paź 2013, 16:12

a może ktoś polecić dobrego native speakera z okolic Rybnika w celu prowadzenia zajęć indywidualnych?
annaoy4

Postprzez anettagajownik Śr, 18 gru 2013, 21:44

a próbowałeś w Speak Up?Mają oddział na Kościelnej, u mnie się sprawdzili, przede wszystkim bez problemu teraz radze sobie w rozmowach po angielsku co było moją zmorą, maja tak rewelacyjnych lektorów, udało się im u mnie przełamać strach przed mówieniem no i nie traktują uczestnika kursu jak skarbonkę bez dna tylko widać, że chcą człowieka nauczyć:)
anettagajownik

Postprzez dr Becker Śr, 18 gru 2013, 22:46

Odradzam Speak Up, spora część ich zajęć to praca z komputerem - tak można się uczyć samemu w domu, a ceny mają jak za normalną naukę.
Najlepszy system nauki jaki sprawdziłem to zajęcia dwa razy w tygodniu, raz gramatyka z polskim nauczycielem raz rozmowy z native speakerem.
Jeśli dla kogoś to ma być początek nauki to warto rozważyć szkołę z metodą Callana.
dr Becker

Postprzez anettagajownik Cz, 19 gru 2013, 21:07

no to chyba chodzimy do dwóch różnych szkół bo ja nie mogę powiedzieć, że są to przede wszystkim lekcje z komputerem a raczej są to przede wszystkimi lekcje z lektorem:)co do cen to jak dobrze pamiętam skorzystałam z vouchera na darmowych 100 lekcji w Speak Up więc wyszło taniej no i nie przypominam sobie lekcji z "polskim nauczycielem" (chodziło Ci, że zajęcia prowadzone w j. polski?tak?)ale najważniejsze jest to że mówię dzięki zajęciom z ich native speakerem to jest mój największy sukces!
anettagajownik

Następna strona

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie