brakuje 600 miejsc w przedszkolach a jednocześnie

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

brakuje 600 miejsc w przedszkolach a jednocześnie

Postprzez przykopa Śr, 14 mar 2012, 23:21

a jednocześnie likwiduje się przedszkola . Przykładem przedszkole na 100 miejsc nr.35 przy ulicy Łącznej.
Niby przedszkole przenosi sie ( ul. Borki ) i łączy się w zespół szkolno-przedszkolny. Ale stare likwidowane przedszkole 35 jest w doskonałym stanie i mogłoby posłużyć jeszcze kilka lat do momentu rozwiązania deficytu miejsc w przedszkolach w Rybniku. Ale widocznie od myslenia boli głowa .....
przykopa

Re: brakuje 600 miejsc w przedszkolach a jednocześnie

Postprzez janusz_feliks Cz, 5 kwi 2012, 21:48

Nieprawda, że brakuje 600 miejsc! Brakuje około 1000 miejsc!!! Kto zalogował się do serwisu rejestracyjnego, ten ma szansę podejrzeć statystyki dot. tegorocznego naboru: miejskie przedszkola dysponują 4008 miejsc, natomiast zarejestrowanych w systemie zostało 8910 dzieci (stan na 5.04.2012r.). Jeżeli można było zaznaczyć 5 preferencji dot. placówek i zakładając, że każdy rejestrujący wskazał 5 przedszkoli, to znaczy, że brakuje ok. 1000 miejsc...
janusz_feliks

Postprzez przykopa Pt, 6 kwi 2012, 15:13

600 brakujących miejsc w przedszkolach to były dane szacunkowe z początku marca 2012.
Ale nie chodzi o to by sie wykłucać o to ile miejsc brakuje. Ale o to że przy tak ostrym niedoborze miejsc w przedszkolach są jednocześnie w sposób rzeczywisty likwidowane działajace i dobrze wyposażone placówki przedszkoli. Bo przenosiny przedszkola do innego budynku wiąże się z tym ze w nowym budynku trzeba wybudowac przedszkole od podstaw ponosząc tego koszty. Ale jednocześnie likwiduje się stare czynne przedszkola które przy obecnym deficycie miejsc mogłyby jeszcze posłużyć dzieciom przez wiele lat.
przykopa

Postprzez zibijz Wt, 17 kwi 2012, 10:16

Witam Wszystkich. Z racji tego ze na rybnik.eu juz mozna sprawdzic wyniki rekrutacji do przedszkoli, chcialbym sie dowiedziec (moze ktos z Was mi odpowie), jakie sa rzeczywiste wymogi przy naborze? Pisze o rzeczywistych bo te regulaminowe sa chyba jedynie zlepkiem wyplutych slow na wiatr. Pytam sie poniewaz mam dwojke dzieci (1,5 i 3 latka), oboje z zona pracujemy a mimo to syn (3-letni) do przedszkola sie nie dostal. Zalezalo mi szczegolnie na przedszkolu nr 14 we Chwalowicach (obok osrodka zdrowia). Interesuje mnie czyje dzieci sie dostaly (chodzi mi tutaj o powiedzmy referencje rodzin, rodzicow) skoro my z zona nie spelniamy wymogow. Ja rozumiem ze jest ograniczona liczba miejsc ale na pewno nie jest tak ze 100 % rodzin jest w takiej samej sytuacji. Dla kogo sa wiec te przedszkola skoro 3-letni siostrzeniec od mojej zony (oboje rodzicow pracuje) rowniez sie nie dostal do przedszkola? Bo napewno nie dla rodzin pracujacych i placacych podatki na ten chory kraj, gdzie polityka prorodzinna jest tylko pustym stwierdzeniem!
zibijz

Postprzez elmo Wt, 17 kwi 2012, 11:18

Moze nie placisz podatkow w Rybniku lub przedszkole lezy w innych granicach admunistracyjnych niz szkola, do ktorej chcesz poslac dzieciaka.
elmo

Postprzez malamii83 Wt, 17 kwi 2012, 18:35

to co się dzieje to jest straszne,dużo ludzi jest oburzona wynikami rekrutacji do przedszkola
moje dziecko zakwalifikowało się do przedszkola ale do szkoły podstawowej gdzie jest oddział tego przedszkola,gdzie teraz chodzi jest to bezsensu dlatego zdecydowałam go zapisać do szkoły,i tak by chodził do szkoły,te oddziały w szkołach jako tako nie są oddzielone od starszych klas więc dzieci przedszkolne latały by między starszymi.W przedszkolu gdzie nie dostał się mój syn rodzice odwołują się od decyzji z tego co wiem już siedem osób to zrobiło,sprawa ta zostanie jeszcze nagłośniona w gazecie czy radiu na dniach,ja jestem za,
Jeszcze parę lat temu nie było takich cyrków zapisywałaś dziecko do przedszkola i dostawało się a teraz
Likwidują przedszkola i teraz są tego efekty BRAK MIEJSC dla dzieci
malamii83

Postprzez afryczm Wt, 24 kwi 2012, 19:42

Co tam miejsca w przedszkolach skoro są ważniejsze wydatki: remont bazyliki, budowa kościołów na Nowinach i Wrębowej.
afryczm

Postprzez janusz_feliks Pt, 27 kwi 2012, 16:11

Co tam placówki przedszkolne... Proponuję forumowiczom wyliczankę "sukcesów" ekipy Fudalego:
- Totalnie nieprzejezne - dzięki prezydentowi - miasto. O drogach wylotowych nie wspominam. Kierunek Chwałowice, Wodzisław, Żory... Sama radość podróżować!
- Niechęć do szukania trwałych, a nie prowizorycznych, rozwiązań z przedszkolami!
- Mimo zwolnień w oświacie - wciaż rosnącą rzeszę urzędników miejskich. Trzeba nam przecież nowego budynku dla rosnącego niczym komórka rakowa UM.
- Drożyznę - woda, ścieki.
- Wizualny "paździerz" - przecież w centrum Rybnika nic się nie zmieniło od czasów Makosza!
Itd. Itp.
janusz_feliks

Postprzez marikara So, 19 sty 2013, 18:30

W Rybniku sprawa przedszkoli i rekrutacji to skandal. Fudali zrobił zapaśc w temacie małych dzieci. Płacę 700 zł za prywatne przedszkole w pomieszczeniu, gdzie nigdy TO MIEJSCE nie powinno to być przedszkolem. Muszę. Mieszkam w rejonie nowego przedszkola nr 3 - rejon Piaski Przemysłowa, Stawowa. - dwa razy rekrutacja w marcu, potem dodatkowa , wszystkie wymogi i niestety nie ma szans dostania sie do tego przedszkola. Tam wożą elity z Urzędu Miasta z innych rejonów. Kłamstwo, kłamstwo..... czy ktoś może miec nad tym kontrolę. Jezeli teraz sie nie dostanę - poruszę niebo i ziemię, moze nic nie zrobię w ramach układów, bo wszystko zostanie zamiecione, ale smród pozostanie. Kochani, napiszcie mi otym przedszkolu. Potrzebuję do reportażu.
marikara

Postprzez Dador So, 2 lut 2013, 08:51

Jeśli chcę się ubiegać o miejsce w przedszkolu dla dziecka, to kiedy rozpocząć procedurę rejestracyjną? Wiek przedszkolny osiągnie za ok. 1,5 roku.
Dador

Postprzez AlicjaeR So, 2 lut 2013, 14:53

Nabór elektroniczny do przedszkoli na rok szkolny 2013/2014 zostanie uruchomiony 5 marca 2013 roku

Dziecko zapisuje się w tym roku w którym ma iść do przedszkola.Zapisuje się co roku na dany rok szkolny , zapisy powtarza się co roku
AlicjaeR

Postprzez malamii83 Pn, 25 mar 2013, 17:03

nabór ruszył tak jak ktoś wyżej napisała a kończy się 29 marca o godzinie 13:00,ciekawe jak w tym roku będzie czy znów zabraknie miejsc w przedszkolu dla dzieci....
malamii83

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie