likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Postprzez renia73 Pt, 20 sty 2012, 11:38

nie wyobrażam sobie likwidacji gim,nr11 w Niedobczycach i przeniesienia gimnazjalistów do ZS nr5 im.Józefa Rymera , gdzie mieści się 7LO,5 LICEUM PROFILOWANE,TECHNIKUM NR5,ZSZ oraz TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA DOROSŁYCH-jest to jakieś nieporozumienie -gdzie są nasi radni-dlaczego pozwalają na "uśmiercenie"części Niedobczyc gdzie tak dobrze się zapowiadało(mamy prawie 2 Orliki)-co z naszymi dziećmi nie wyobrażam sobie mojego dziecka w takim "towarzystwie".........przeniosę do Rybnika....czy o to chodziło...?
renia73

Re: likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Postprzez Afordancja Pt, 20 sty 2012, 12:43

Czas zacząć, ćwiczyć wyobraźnię ;)

A poważniej..koszty..koszty..i niż demograficzny...

A co do towarzystwa..to podobno gimnazjum to największy "syf", więc raczej to tamtym przypadnie "towarzystwo" :P
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Afordancja Pt, 20 sty 2012, 13:33

renia73 napisał(a):"syf "+"starszy syf"=...?????

Fale mogą się zniwelować ;)
No i jednak (oczywiście subiektywne) obserwacje pokazują, że w liceach/technikach ludzie normalnieją. To gimnazjum jest krytyczne. Dlatego też dzieci z podstawówki do gimnazjum to raczej porażka, ale gimnazjum wyżej...hm...może nawet im na dobre wyjdzie (nie, nie bronie łączenia szkół, jednak uważam, że to nie jest aż taka tragedia, po za niedogodnościami, że pewnie dalej itd.)
Afordancja

Postprzez renia73 Pt, 20 sty 2012, 13:53

PROZĘ PAMIĘTAĆ, ŻE TAM RÓWNIEŻ JEST ZAWODÓWKA-JEŻELI CI GIMNAZJALIŚCI TACY ŹLI TO TYM BARDZIEJ POWINNI BYĆ W MAŁYCH SZKOŁACH ABY MÓC NAD NIMI ZAPANOWAĆ -TAK JAK TO UCZYNIŁ PERSONEL GIM.11
A KTO PLAJTUJE GIM .11 CZY ZS NR 5 ? 5-KA NIE POTRAFI GOSPODARZYĆNO ALE NA 19 KLAS 52 NAUCZYCIELI!!!!!-NO TO WSZYSTKO JASNE
renia73

Postprzez Afordancja Pt, 20 sty 2012, 14:17

Jak by było napisane normalnie (bez shifta) też by się dało przeczytać....
Może zrozumieją(gimnazjaliści), że nie są jeszcze tacy "dorośli" i zostaną mentalnie utemperowani...a tak w własnym sosie...patologia..(nie wiem czy zauważyłaś, że trochę się drażnię)

To może zamiast na forum nie wyobrażać sobie wielu rzeczy, zrób coś na pewno wiesz kto plajtuje (faktycznie 52 nauczycieli, jeżeli są na pełnym etacie to przypada 50 godzin lekcyjnych tygodniowo na klasę (a tak na pewno nie jest) to daj alternatywne rozwiązanie, jakieś argumenty cokolwiek. Znajdź sprzymierzeńców...a nie.."nie wyobrażam sobie" i nie "wyobrażam sobie".
Afordancja

Postprzez motocyklista1998 So, 21 sty 2012, 10:05

Witam

bez zbędnych ceregieli przejdę do sedna mianowicie:
Niech osoba która nie zna tego gimnazjum niech się nie wypowiada.Sam jestem uczniem tego gimnazjum i wiem jak tam jest.To nie żaden "syf" jak to nazwano tylko bardzo dobra szkoła.Niech nie zwiedzie państwa to,że "11" to rejonowe gimnazjum,sam osobiście bez problemu z moimi wynikami dostałbym się do każdego gimnazjum w Rybniku,a mimo to wybrałem "11".Znałem tą niby trafną opinie o tym gimnazjum,że niby takie złe,uczniowie prześladują,nikt nic nie pilnuje,a jednak nie jest tak jakby na to wskazywały opinie.Szkoła przyjazna,dobrze zaopatrzona w sprzęt jak i pomoce naukowe.Nauczyciele mili nie można mieć do nich najmniejszych zastrzeżeń.W szkolę miła atmosfera.Brak jakiejkolwiek dyskryminacji jakby na to wskazywały opinie.Osobiście jestem w bardzo dobrych kontaktach z ludźmi którzy poszli do innych gimnazjum jak "1" czy "Powstańce".Nie raz usłyszałem od nich to,że żałują,że nie poszły do naszego gimnazjum,i nie są to żadne wymysły tylko szczera prawda.Moim zdaniem i uczniów przeniesienie gimnazjum do "zawodówki" jest czystym absurdem.A takie małe pytanie czy wiecie państwo to,że w sytuacji przeniesienia naszego gimnazjum do "5" mają również być dołączeni uczniowie z Boguszowic?Wiem również co sądzą rodzice na ten temat jak i nauczyciele gdyż uczestniczyłem w spotkaniu oraz "żyje" w tej szkole.Na koniec nadmienię to,żeby państwo słuchali Radia 90 oraz przejrzeli "Tygodnik Rybnicki" gdyż zostanie tam umieszczony nasz list do rady miasta jak i wywiad.

Dziękuję bardzo za przeczytanie mojego przydługawego postu
Z poważaniem motocyklista1998 "biskup"
motocyklista1998

Postprzez motocyklista1998 So, 21 sty 2012, 10:43

Przepraszam za ppp ale chce tylko krótko powiedzieć,że Afordancja mówiąc cytuje:"A co do towarzystwa..to podobno gimnazjum to największy "syf", więc raczej to tamtym przypadnie "towarzystwo"" dokładnie chodzi o koniec postu:"więc raczej to tamtym przypadnie "towarzystwo"" tym właśnie zostaliśmy(uczniowie) obrażeni gdyż NIE nie będzie nam odpowiadało to towarzystwo!

Z poważaniem i przeprosinami za ppp
motocyklista1998 "biskup"
motocyklista1998

Postprzez kingulica So, 21 sty 2012, 12:36

Witam,
Jestem uczennicą gimnazjum nr. 11 w Rybniku. Od razu chce sprostować wszystkie plotki dotyczące naszego gimnazjum. To nie żaden " syf" tylko jedna z najlepszych szkół w regionie Rybnika. Chodzą do niej na prawdę zdolni uczniowie, którzy wiedzą co chcą osiągnąć w swoim życiu. Gdy byłam w 6 klasie podstawówki stałam przed trudnym wyborem. Gdyż miałam do wyboru moją obecną szkołę Gimnazjum nr 11, która była oceniania w sposób negatywny i miałam przed sobą " Powstańce " która słynęła z wysokiego poziomu nauki. Jednak wybrałam te gimnazjum, ponieważ moi starsi koledzy, którzy uczęszczali do tej szkoły byli bardzo zadowoleni. Te plotki na temat na naszej placówki rozgłaszają osoby które nie mają nic wspólnego z tą szkoła. Tak jak mówiłam jestem uczennicą tej szkoły, w której panuje wysoki poziom nauki. Nawet teraz gdybym chciała się przepisać z moimi wynikami wszystkie szkoły przyjęły by mnie z " otwartymi ramionami". W każdej klasie naszej szkoły są rzutniki, interaktywne tablice i internet. Nie dawno również wyremontowaliśmy naszą salę gimnastyczną. Dzięki tym pomocą nauka staje się przyjemnością w naszej szkole. Mamy także przemiłych nauczycieli, którzy zawsze są do dyspozycji ucznia. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło aby nauczyciel odmówił mi pomocy lub porady. Właśnie w tym miejscu mojego komentarza powinniśmy sobie zadać pytanie : czy warto przenosić naszą szkołę ? Skoro w ZS nr.5 nie ma takiego wyposażenia potrzebnego do edukacji młodzieży. Nie tylko to bulwersuje mnie ale również różnica wieku po między gimnazjum a szkołą zawodową.
Mam serdeczną prośbę aby młodzież , która nie uczęszcza do naszej szkoły nie rozsiewała plotek, typu to " to syf", bo to nie jest prawda. Również zapraszam do słuchania Radia 90 i czytania Tygodnika Rybnickiego w którym zostanie umieszczony list do rady miasta oraz wywiad.

Bardzo dziękuje za przeczytanie mojego komentarza
z poważaniem
Kingulica
kingulica

Postprzez meinland So, 21 sty 2012, 12:55

Piszesz, jaki ta szkoła ma wysoki poziom, a jednocześnie piszesz nie dawno zamiast niedawno, co jest błędem ortograficznym pierwszego stopnia oraz nie dajesz przecinka przed ale, co jest błędem interpunkcyjnym, który koryguje się u dzieci już w klasach 1-3... Co do wyników - piątka w Niedobczycach to jednak co innego niż piątka w Powstańcach. Uczniowie z Powstańców czy Urszulanek, którzy mieli na świadectwach tróje czy nawet dopy, mają znacznie szerszą wiedzę niż uczniowie innych szkół chlubiący się czerwonymi paskami. W IILO (słynnej Hance) jest takie fajne coś, że angielski jest podzielony na grupy i pierwszego dnia szkoły pisze się test klasyfikujący do grup. Pierwsza i druga grupa (te najlepsze) są w całości zapełnione przez byłych uczniów gimnazjów w Powstańcach i Urszulankach z jakimiś niedobitkami z Gimnazjum nr 1, Społecznego Gimnazjum i szkół poza Rybnikiem (np. w Czerwionce-Leszczynach czy Żorach), którzy to uczniowie nie mieli świadectw z paskiem, ale umieją bardzo dużo. Po drugiej stronie są piątkowicze z takich gimnazjów jak np. to w Niedobczycach, którzy nie mają prawie żadnej wiedzy.
meinland

Postprzez motocyklista1998 So, 21 sty 2012, 13:40

Witam

Zostaliśmy po raz kolejny obrażeni.To na początku.A mam pytanie do "meinland" nie popełniasz błędów ortograficznych??szczerze to śmieszy mnie twoje* nastawienie,które jak najbardziej wskazuje na to,że próbujesz zostać przy osądzie wielu ludzi,że "11" to "syf".Może i nie możemy równać naszych wyników z "Powstańcami".Chcę również nadmienić,że osobiście znam wielu ludzi,którzy ukończyli tą oto szkołę i wcale nie narzekają.Musisz w końcu zmienić swe nastawienie,że "11" jest zła.

*-Chcę uprzedzić,że wiem,że "Twoje,Cię itd."piszemy wielką literą lecz szczycę się zasadą,że nie piszę tego z "wielkiej" do osób,których nie znam.

Z poważaniem
motocyklista1998

Postprzez lola97 So, 21 sty 2012, 13:49

Dzień dobry,
Jestem matką mojego dziecka , które uczęszcza do gimnazjum nr.11 w Rybniku zgadzam się w 100% z Kingulicą. Nie wiem, dlaczego pan lub pani meinland czepia się interpunkcji jak nie o tym mowa. Ja rozumiem że uczennica wspomniała o wysokim poziomie nauki i pani chce jej udowodnić że tak nie jest. Trzeba ratować tą szkołę a nie łączyć ją z ZSnr. 5. im. Józefa Rymera. Czyżby pani/pan był/była za przeniesieniem szkoły ? Nic z tego przeniesienia dobrego nie wyniknie, ale wręcz przeciwnie. Zespół Szkół nr. 5 im. Józefa Rymera i tak upadnie bo nie będzie naboru to dlaczego ma pociągnąć za sobą Gimnazjum nr.11 ? Te Gimnazjum to szkoła z tradycją 100-letnią. Na pewno mojego dziecka nie puszczę do tego Gimnazjum jak zostanie przeniesione.

Z wyrazami szacunku
Lola97
lola97

Postprzez meinland So, 21 sty 2012, 13:50

Nie, raczej nie popełniam błędów ortograficznych, a szczególnie już w postach, które mają kogoś przekonywać do tego, jaki wysoki poziom prezentuję dzięki mojej szkole. Ciekaw jestem, jakie są wyniki egzaminu gimnazjalnego w G11. Na stronie internetowej o tym milczą, w przeciwieństwie do innych szkół w regionie... Czyżby nie było czym się pochwalić?

Poza tym, chyba nie rozumiecie istoty problemu. Tej szkoły nie zamykają z powodu niskich wyników w nauce (choć, jak podejrzewam, są niskie), ale z powodu braku odpowiedniej ilości uczniów zarówno w gimnazjum jak i w szkołach zawodowych, do których gimnazjum ma zostać dołączone. Wiadomo, że nikt nie lubi dojeżdżać dalej do szkoły, ale takie już jest życie. Jeśli tak bardzo zależy Wam na szkole, to załóżcie sobie prywatne gimnazjum w tym samym miejscu. Jestem pewien, że miasto z chęcią odstąpi takiej inicjatywie budynek, którego nie będzie już używać.

Zwróćmy uwagę, że rocznik 1993 tworzył w tym gimnazjum klasy od A do E (5 oddziałów), a w tym roku szkolnym zdołano utworzyć już jedynie trzy klasy. Zakładając, że klasy są tak samo liczne, to jest o 60 uczniów mniej na rocznik w ciągu kilku lat!
meinland

Postprzez lola97 So, 21 sty 2012, 14:06

Witam ponownie,
Pani/ Pan meinland nie była uczniem tej szkoły, prawda ? To czemu pani/pan wypowiada się w sposób negatywny o tym gimnazjum. Obraża pani mienie szkoły a to podlega pod paragraf. To pani/ pan nie rozumie problemu. W gimnazjum jest spora liczba uczniów ale w Zespole Szkół 5 im. Józefa Rymera brakuje młodzieży. Właśnie mieli zlikwidować zespół szkół, ale radni wpadli na "wspaniały" pomysł połączenia gimnazjum z zespołem. Więc proszę panią/pana meinland o nie oczernianie tego gimnazjum. Z góry dziękuje.
Lola97
lola97

Postprzez motocyklista1998 So, 21 sty 2012, 14:41

Witam

Chcę jedno spytać był pan/i na zebraniu z "radnymi".NIE więc proszę się nie wypowiadać na temat ilości uczniów i wyników.Nie ma pan/i najmniejszego pojęcia jak się żyje w tej szkole.

Z poważaniem
motocyklista1998

Postprzez asia1978 So, 21 sty 2012, 14:46

Witam!
Chciałabym się wypowiedzieć odnośnie opinii na temat niskiego poziomu szkoły. Co znaczy wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego? Wysoka średnia szkoły? Od lat ludzie niezwiązani ze szkołą rozpuszczają plotki o niskim poziomie tego gimnazjum co powoduje, że wielu rodziców pod wpływem tych plotek wysyła swoje dzieci do innych szkół. Jest to szkoła rejonowa do której uczęszczają słabi uczniowie (czego nie ma w Powstańcach, Hance, Urszulankach itp.) oraz zdolni -Ci których rodzice nie dali zmanipulować się plotkom. Wynik średni egzaminu gimnazjalnego nie jest wobec tego wysoki. Czy to oznacza, że zdolny uczeń się w G11 się marnuje? To może napiszę fakty o których zapewne część z Was nie wie, bo i tego na stronie internetowej nie znajdziecie (tutaj odnośnie zarzutu, ze szkoła nie chwali się wynikami egzaminu gimnazjalnego). Jako jedna z nielicznych szkół rejonowych ( nie liczę szkół z centrum, którym "służy" lokalizacja), G 11 posiada wśród swoich absolwentów laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych z biologii, fizyki, historii, a także laureatów konkursów teatralnych, recytatorskich, matematycznych, fizycznych, historycznych, ekologicznych, technicznych na różnych szczeblach (również wojewódzkim i ogólnopolskim). Dodam jeszcze sukcesy sportowe, gdzie na uwagę zasługują sukcesy klas sportowych piłki nożnej. Jeżeli ktoś pisze, ze ta szkoła to "syf", to obraża uczniów, nauczycieli, absolwentów. To właśnie przez takie niesprawiedliwe i krzywdzące opinie szkoła znalazła się w tarapatach, bo mamy społeczeństwo jakie mamy, choć nic nie wiedzą - wiedzą lepiej.
asia1978

Następna strona

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie