likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Re: likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Postprzez tymbark Śr, 25 sty 2012, 17:58

"wykop" popieram twoją wypowiedź miałem to samo na myśli co ty tylko nie wiedziałem jak to sformułowac to co powiedziałeś to sama święta prawda..
tymbark

Postprzez beti68 Śr, 25 sty 2012, 20:46

Czytam i czytam to forum już przez kilka dni już mnie
" cholera " za przeproszeniem bierze ...
Dlaczego za likwidacją gimnazjum są osoby , których właściwie ten problem bezpośrednio nie dotyczy .
Bo albo już nie są uczniami tej szkoły , albo nigdy nimi nie byli .I właściwie powinno im to wisieć ...
Mnie nurtuje pytanie dlaczego padło na 11 ?
Kto ma w tym interes , by to była właśnie ta szkoła ?
Nie wiem ile jest gimnazjów w Rybniku, ale nie wierzę w to ,że 11 ma najgorsze wyniki w mieście ...
A może właśnie chodzi o to ,że jest po remoncie , ma dużą salę gimnastyczną , stołówkę , nowy sprzęt multimedialny , dostęp do orlików ...
i nasze władze miasta mają na nią chrapkę , może szykują już komuś ciepłą posadkę ?

Chcę tu jeszcze przypomnieć , że do 2007 r. w ZS 5 mieściło się gimnazjum nr 9 ,
także jedno gimnazjum już nam zlikwidowano .
I spytajcie absolwentów 9 jak im w tej szkole było ???

I nie myślcie sobie , że mnie ta sprawa nie dotyczy ...
Owszem dotyczy , bo mam dziecko w tym gimnazjum .
Posyłając dziecko tu do gimnazjum liczyłam na to , że tu je skończy ...
I teraz co ???
Dziecko będzie musiało zmienić szkołę ,
nawet jak pójdzie do 5 , to prawdopodobnie zmieni się skład klasy ,
zmieni się wychowawca , zmienią się nauczyciele ( no bo przecież nie będzie 4 , czy 5 polonistów , czy matematyków )
a co z zajęciami pozalekcyjnymi ?
a co z projektami , które realizują ?
a co z zajęciami dla dyslektyków ?
Może i będą , ale na pewno z innymi opiekunami ,
i trzeba będzie wszystko zaczynać od nowa ,
czy taki dodatkowy stres jest potrzebny trzecioklasistom ???
Czy na na pewno to dla ich dobra ???

A my rodzice , oprócz tego , że chcemy bezpieczeństwa naszych dzieci , to czujemy się oszukani .
We wtorek prezydent F powiedział w wywiadzie dla Radia 90 , że o reorganizacji mówi się od lat ,że dyrekcja szkoły i rodzice byli już dawno o tym poinformowani ...
Mówi o spotkaniu we wtorek , którego nie było ...

Bo o całej sprawie dowidzieliśmy się w środę , a spotkanie było w piątek ... na trzy robocze dni przed Sesją Rady Miasta .
Bo to już dziś się owa Rada zebrała ... i co ???
Czy nie dziwny ten pośpiech ???
Czarno to widzę ...
Bo nikt się z nami nie liczy , a nasze dzieciaki same się nie obronią ...
beti68

Postprzez asia1978 Śr, 25 sty 2012, 21:37

Tymbark:
"nie zrozum mnie źle jeżeli byłaby taka sytuacja że była byś słabą uczennicą to byś się przekonała jak to jest uwierz mi przekonałem się na własnej szkórze nie żebym mówił źle o tym gimnazjum ale nie polecam"

Właśnie, że mówisz źle o tym gimnazjum. Powiedz, jakim cudem będąc słabym uczniem gimnazjum, chodząc na korepetycje z matematyki, fizyki itp itd (tak zdaje się wcześniej zapisałeś), dostałeś się do Technikum? I, jak wnioskuję z Twoich wypowiedzi, doskonale sobie w nim radzisz. To ile Twoi rodzice wydali na korepetycje?
Ok, rozumiem, masz uraz do kilku nauczycieli - zdarza się i to w każdej szkole, ale żeby od razu pisać że wszyscy gówno Cię nauczyli? Oczywiście obecnie w technikum wszyscy nauczyciele są idealni... A które te technikum takie super jest?
asia1978

Postprzez minges Śr, 25 sty 2012, 23:38

Drodzy forumowicze. Szkola nie ma byc przenoszona z powodu slabych wynikow tylko z powodu nizu demograficznego. Tak samo jest ze szkolami, ktore zostaly i zostana polaczone. To tylko i wylacznie dlugofalowa polityka panstwa i UE oraz ogolny trend na mniejsza ilosc dzieci w rodzinie. Rozumiem wasza sytuacje ale zrozumcie ze wladzom najzwyczajniej w swiecie sie nie oplaca utrzymywanie tych placowek. Ida na nie niepotrzebne pieniadze, a brakuje na inne rzeczy. Jak juz chcecie cos wywalczyc to nie stawiajcie sie wladzy tylko przedstawcie jej swoje argumenty i wysluchajcie jej argumentow. Pyskowka nic nie da. Podam taki przyklad z zycia dla latwiejszego pojecia istoty calej sprawy: dojezdzacie do pracy na dwa samochody bo jezdzi 8 osob. Wykrusza sie z tych osob 3 i zostaje 5 osob. Wtedy kazdy racjonalnie myslacy zaproponuje dojazd do pracy jednym samochodem, bo na dwa juz po prostu nie oplaca sie jezdzic. Mniejsza wygoda - ale jest oszczednosc. Przepraszam za brak polskich znakow.
minges

Postprzez wykop Cz, 26 sty 2012, 10:21

beti86 - jak możesz pisać, że mnie ta sprawa nie dotyczy bo niby nie chodzę do tej szkoły?! Płacę PODATKI i nie lubię jak są MARNOWANE! Minges idealnie to wyjaśnił! Tu chodzi o rozsądek i oszczędności a nie o waszą wygodę!
wykop

Postprzez asia1978 Cz, 26 sty 2012, 10:43

Rozumiem, że szuka się oszczędności, ale skoro władze mają tak mocny argument jak ekonomia, to dlaczego posługują się kłamstwem? Tego nie rozumiem. Jak można na antenie radia opowiadać, że od kilku lat wszyscy wiedzieli o tym połączeniu? Skoro mieli takie plany wcześniej, to dlaczego dopiero na tydzień przed sesją ta sprawa wypłynęła? O jakich spotkaniach z rodzicami oni opowiadają? O innych zagrywkach już mi się nie chce pisać. Jaki przykład daje władza dzieciom, młodzieży, kłamiąc w żywe oczy?
Odnośnie racjonalnego zarządzania wydatkami, to ile straci miasto, ile pokryją nasze podatki, za stojący, niszczejący budynek po G11? Szkoła jest odmalowana, wyremontowana, a wszystkiego przenieść się nie da. Co do pomysłu, że będzie tam baza (czyli szatnie dla ludzi korzystających z Orlika), to oceńcie sami. Jakie ośrodki mają szatnie po drugiej stronie ruchliwej ulicy?
Jak to ma być racjonalne gospodarowanie wydatkami, to nie mam więcej pytań.
asia1978

Postprzez beti68 Cz, 26 sty 2012, 11:47

Ja też płacę podatki .
A miasto szuka oszczędności , będzie rozbudowywało Urząd Miasta , bo urzędnicy muszą polepszyć sobie warunki pracy ,
i na to pójdą teraz nasze podatki .
Uczniom będzie gorzej , żeby urzędnikom było lepiej .
Chcą jednak też otworzyć jedno całkiem nowe gimnazjum w mieście ...
beti68

Postprzez Dejv1990 Cz, 26 sty 2012, 13:08

Wiecie co juz nic sie nie da zrobić szkoda :(:( przegralismy :(:(
Dejv1990

Postprzez wykop Cz, 26 sty 2012, 13:51

WYGRAŁ ROZSĄDEK! :)
wykop

Postprzez renia73 Cz, 26 sty 2012, 14:04

nieprawda to nie koniec!!!!!!! na sesji zapadł#y pewne decyzje ale to nie wystarczy ktoś wyżej jeszcze to musi zatwierdzić-mamy czas do marca-_____15 lutego w gim.nr11 o godz.16 jest zabranie rodziców z prezydentem miasta______,do tej pory mamy czas zebrać podpisy i powiadomić o naszym niezadowoleniu odpowiednie osoby równie wpływowe nierozumie dlaczego o tym nie mówi radio 90-dobrze że dziennik zachodni ,tvn są za nami----pamiętajcie to nie koniec
renia73

Postprzez beti68 Cz, 26 sty 2012, 15:05

No ... to jeszcze powalczymy .......

Niedobczyce mają ponad 13 tys . mieszkańców , dwie szkoły podstawowe , dwa przedszkola , gimnazjum 11 i ZS 5 .
Do SP i Gimnazjów chodzą dzieciaki i młodzież z naszej dzielnicy , a do ZS dojeżdża młodzież z innych rejonów miasta .
Nasza młodzież nie chce kontynuować nauki w tej szkole , bo szkoła ta nie cieszy się dobrą opinią , nie chcę tu użyć potocznej nazwy jaką ma szkoła w rejonie .
Tylko 4 ... powtarzam 4 uczniów - absolwentów 11 kontynuuje naukę w szkole zawodowej ZS 5 ...
beti68

Postprzez kingulica Cz, 26 sty 2012, 15:11

Witam,
Wstydzę się, że żyje w czasach gdzie inni ludzie są obojętni na ból innych. Chcą nam zamknąć nasze gimnazjum a między innymi pan/pani wykop czy też tymbark popierają tę decyzję. To naprawdę żenujące! Jak można być tak obojętnym na los naszych bliźnich... W ogóle jakim prawem mówicie,że uczniowie naszej szkoły nie potrafią sklecić paru zdań ?! To absurdalne ! W naszej szkole są na prawdę wybitni i wyróżniający się z pośród tłumu uczniowie. Oczywiście tak jak w każdej szkole, jest bardziej i mniej zdolna młodzież ,ale proszę o nie używania słów typu " i tak sobie myślę, że skoro oni nie potrafią nawet sklecić kilku porządnie napisanych zdań to może faktycznie lepiej ZAMKNĄĆ to gimnazjum! ;P". Pan/pani wykop zaszokował/a mnie swoją wypowiedzią. Jeżeli nie znacie tego gimnazjum lub nie jesteście jego uczniami ja miałam serdeczną prośbę aby się na temat tej placówki NIE WYPOWIADAĆ. Ponieważ państwa wypowiedzi, które rodzą się najczęściej z plotek lub domysłów budzą w nas smutek i wielki żal... Ja jako uczennica Gimnazjum nr. 11 w Rybniku, nie pozwolę na to ! Nie pozwolę siać takich absurdalnych i kontrowersyjnych plotek, również zrobię wszystko co w mojej mocy aby nasza szkoła nie została przeniesiona do Zespołu Szkół nr. 5. Każde wspomnienie związane z tą szkołą powoduje że łzy kręcą się w oku i serce rozdziera się gdy widzi to wszystko....

Z wielkim żalem i smutkiem
Kingulica
kingulica

Postprzez kingulica Cz, 26 sty 2012, 18:52

Witam ,
Przedstawię wam teraz absurdalną wypowiedź pan/pani wykop." Co za komedia! Czytam zamieszczone wpisy gimnazjalistów i tak sobie myślę, że skoro oni nie potrafią nawet sklecić kilku porządnie napisanych zdań to może faktycznie lepiej ZAMKNĄĆ to gimnazjum! ;P
Nikt wam nie obiecał, że ta szkoła będzie na wieki! Skoro nie opłaca się jej utrzymywać bo wasi rodzice się nie postarali i mają za mało dzieci to po co marnować podatki?! Małolaty się rozbestwiły! Protestować będą jeden z drugim! Lepiej by się do nauki wzięli! Wtedy gimnazjum miałoby jakąś pozycję i nikt by nie myślał o jego likwidowaniu. Nie oszukujmy się. To gimnazjum to była przechowalnia nadwyżki z wyżu demograficznego. Teraz przychodzi niż więc należy zlikwidować gimnazjum! Co wam szkodzi przenieść się do innego? Jaki w tym widzicie problem?! ". To właśnie pan/pani komedię zagrałeś/zagrałaś swoją wypowiedzią. Po pierwsze odnoszę się do tego, cytując "rodzice się nie postarali i mają mało dzieci", jeżeli tak uważasz to sobie te dzieci rób. Rozmnażaj się, kopuluj się kto Ci broni ? Może dzięki tym twoim " kopulacjom" zmniejszysz niż demograficzny.Kto wie...Ale nie miej pretensji do rodziców bo oni są bogu ducha winni. Po drugie tego gimnazjum nie likwidują dlatego, że nie ma naboru ! Tylko dlatego, że chcą połączyć nasze gimnazjum z zespołem szkół nr.5 z przyczyn ekonomicznych. W ogóle to szkodzi nam bardzo dużo to przenoszenie. Ja się zapisywałam do tego gimnazjum w tym budynku a nie do zespołu szkół nr.5. Jest duża różnica wieku pomiędzy młodzieżą mającą 13 lat a dorosłymi ludźmi którzy mają po 23 lub więcej. Dorośli ludzie z tego zespołu mogą gimnazjalistów szantażować lub zastraszać. Już powtarzałam to tyle razy ale to jeszcze raz powtórzę, proszę o nie wypowiadanie się osób które nie chodzą do tej szkoły i nie mają z nią wsteczności. Bo tak jak pan/pani wykop sieje plotki nie zgodne z faktami.

Z wyrazami szacunku
Kingulica
kingulica

Postprzez tymbark Cz, 26 sty 2012, 19:03

Właśnie co wam szkodzi się przenieśc 100m czy 200m dalej nie rozumiem. Powiem tak na tym forum wszyscy są takimi supermenami co wszystko by zrobili ale jak przyjdzie co do czego to siedzicie cicho. taka jest moja opinia także jak chcecie to uratowac w co wątpię to walczcie już teraz a nie potem na sam koniec podpisy zbieracie. Podpisy wam w niczym nie pomogą taka jest decyzja rady miasta i koniec.

Tymbark
tymbark

Postprzez polalola97 Cz, 26 sty 2012, 19:33

Nam nie chodzi o to, że będziemy musieli się przenieść 100m czy 200m dalej, tylko my walczymy o tą szkołę, bo my stworzyliśmy tam taką atmosferę i czujemy się w niej dobrze. Wchodzimy do niej z uśmiechem, bo wiemy, iż nic nam się nie stanie. To ja nie rozumiem osób, które wypowiadają się o tej szkole nie wiadomo jak, nie wiedząc w ogóle jaka ona jest. Mogę się założyć, że większość to tylko absurdalne plotki.!

Z wyrazami szacunku
polalola97
polalola97

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie