likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Re: likwidacja gim.nr11 w Niedobczycach

Postprzez cytryna1_6 N, 22 sty 2012, 22:05

Po pierwsze nie biorę pod uwagę zmiany miejsca mojej szkoły, bo mam nadzieje że wreszcie jakiś mądry dorosły człowiek przejrzy na oczy i nie dopuści do tego. Jeżeli jednak sytuacja mnie do tego zmusi, to nie wydaje mi sie by normalny dyrektor szkoły w dzisiejszych czasach odmówił przyjęcia nawet dużej grupy uczniów.
Dziękuję za współczucie, ale mam nadzieje, ze nie będzie potrzebne.
cytryna1_6

Postprzez renia73 Pn, 23 sty 2012, 11:24

obawiam się że realia są inne odnośnie przeniesienia dziecka do innego gimnazjum np gim w Radziejowie- 324250554tel(zapytajcie sami)-gim Radlin tel.324558773(zupełnie co innego usłyszycie) oraz warto wykonać telefon do Wydziału Edukacji w Rybniku tel 324391135-tam dopiero usłyszycie o faktach-jeżeli przegramy walkę o gim11 to PO PROSTU JESTEŚMY SKAZANI NA GIM NI5-----ci co mają "chody "załatwią ci "słabsi"-muszą "robić co im władza karze"------dlatego trzeba podkręcić działania !!!!!!!!
renia73

Postprzez motocyklista1998 Pn, 23 sty 2012, 12:15

Witam

Tak to jest niestety,że gdzie indziej możemy sie nie dostać... lecz wiemy jedno nie odpuścimy!Uczniowie zaczynajką organizacje jeśli rozmowy nic nie dzadźą zaczynamy strajk.Nie cofniemy się i nic tego nie zmieni!!

Z poważaniem
motocyklista1998 "biskup"
motocyklista1998

Postprzez mewa74 Pn, 23 sty 2012, 17:12

Cytryna
Renata też cię straszy?
Napisałaś normalny dyrektor w dzisiejszych czasach, no cóż normalny dyrektor zadbał przy naborze żeby mieć komplet uczniów, a szkoły z gumy nie są i nie da się w nich upychać uczniów w nieskończoność.
Motocyklista, informujcie jak postępy w sprawie.
mewa74

Postprzez tymbark Pn, 23 sty 2012, 19:06

Witam
Ja jako były już uczeń Gimnazjum nr11 w Niedobczycach nie mam zbyt dobrej opinii o tej szkole nigdy nauczyciele nie byli mili wobec uczniów ja nic nie rozumiałem na lekcjach panował hałas nauczyciele wydzierali się po nas miałem bardzo słabe wyniki teraz jestem w technikum bałem się isc do tej szkoły ale okazało się ze w Technikum się na nowo narodziłem mam bardzo dobre oceny i Wogóle nauczyciele są spoko. jak przechodzę obok gimnazjum nr 11 jak się na nią spojrzę to budzi ona postrach i co z tego że dyrektor kazał ją wyremontowac że dał tablice interaktywne i rzutniki w tej szkole jest bardzo niski poziom nauczania z tej szkoły nikt nie jest zadowolony tylko tak mówią..

z poważaniem: Tymbark
tymbark

Postprzez Bata22922 Pn, 23 sty 2012, 19:51

Dzień Dobry .
Jestem uczennicą gimnazjum nr. 11.
Moim zdaniem to totalna głupota żeby 13-latkowie uczęszczali do szkoły z prawie już dorosłymi osobami !!!
Z tego wynika że Radnych Niedobczyc nic nie odchodzi zdanie społeczeństwa !
Dlatego my, uczniowie podejmiemy walkę o naszą szkołę! Nie damy się !
Ta szkoła ma wiele bardzo dobrych uczniów. Wyremontowane sale, nowe tablice itp.
Nauczyciele niektórzy bardziej wymagający a niktórzy mniej. Tak to już jest. Bardzo mi ta szkoła odpowiada, ponieważ dobrze się w nie czuje.
Co praawda to nie są Powstańce , ale i tak to dobra szkoła.
A jak jej nie będzię? Co wtedy? Gdzie my pujdziemy? Napewno nie do szkoły nr.5 !!!!!!!!!!!!
Będziemy walczyć !!!

pozdrawiam . PS.Jeżeli ktoś nie chodzi do tej szkoły to niech się nie wypowiada !
Dzięki.
Bata22922

Postprzez UPR Pn, 23 sty 2012, 20:02

Moim zdaniem jest szansa, że "pujdziesz" do szkoły gdzie język polski jest na wyższym poziomie
TRZY DRUŻYNY JEDEN KLUB, K.S. ROW AŻ PO GRÓB!
Cały ROW zawsze razem koszykarki, żużlowcy, piłkarze
UPR

Postprzez mewa74 Pn, 23 sty 2012, 20:11

Bata
Naucz się na przyszłość, że jeśli coś pojawia się na publicznym forum to automatycznie staje się publiczne. Znaczy to, że każdy ma prawo się wypowiedzieć bez względu na to czy podoba się to innym, czy nie. Chcesz to polemizuj, ale nie masz żadnych możliwości zabraniania komukolwiek zabierania głosu w sprawie.
mewa74

Postprzez helios Pn, 23 sty 2012, 21:42

Wyjatkowo zgadzam się z mewa74, to prawda, że ma prawo mieć swoje zdanie. Na pewno nie jest tak, że wszyscy absolwenci czy nawet obecni uczniowie "kochają" Gimnazjum numer 11, to przecież normalne.
Tymbark- jeśli teraz, w technikum masz dobre oceny to znaczy, że gimnazjum 11 dało Ci dobre podstawy, bez których ani rusz w szkole sredniej!
helios

Postprzez mewa74 Pn, 23 sty 2012, 21:50

helios
A kiedy się ze mną nie zgadzasz? :twisted:
mewa74

Postprzez ppokahontas Wt, 24 sty 2012, 00:17

Ojaa... Jak tak czytam to forum, to mi ręce opadają...
Wystarczyło przeczytanie 1strony i naprawdę jak dla mnie to ludzie myślą, że są mądrzy - elokwencja ze słownikiem w rękach...
Co to ma w ogóle być?! Z racji tego, że nie postawiła przecinka dochodzisz do wniosku, że Nasze gimnazjum ma kiepski poziom?!
Zastanów się nad sobą, bo to nie My mamy problem, tylko Ty..
Ktoś porównał nasz poziom nauki do Powstańców, tak? Skoro niby ocena bardzo dobra u nas równa się z oceną dopuszczającą u Nich, to ciekawa jestem, w jaki sposób uczniowie z Naszej szkoły zdobywają dobre pozycje w konkursach etc...
Ja osobiście wychodzę już z tego gimnazjum, co nie znaczy, że jestem za tym, żeby z tej szkoły nic nie zostało.
Nie wiem, może nie dojrzeliście do tego, Ja jednak mimo, że mam dopiero 16lat, myślę racjonalnie i uważam, że nigdy nie wysłałabym swojego dziecka, które ma zaledwie 12/13lat do szkoły, w której będzie uczęszczało z 18latkami i starszymi. To jest niedorzeczne i tyle. Już kiedyś uważałam, że w ogóle gimnazjum to kiepski pomysł, jeśli byłam na tym etapie właśnie przechodzenia ze SP do Gim., to tego nie zauwazałam, dopiero później doszłam do takich wniosków. Otóż dziecko ma 12 czy 13 lat i wychodzi ze Szkoły Podstawowej tym samym koduje sobie w główce, że przechodzi do Gimnazjum - i JEST DOROSŁY! Tak jest, i trzeba to przyznać... Powiem Wam tyle, Ja kiedyś w drodze do szkoły idąc z koleżanką usłyszałyśmy rozmowę 4-klasistów SP :
- Masz fajkę?
-Ależ ! no co Ty! ja już rok nie pale!!

No super, 10latek szczyci się tym, że rok temu rzucił palenie. ....Mógł się pochwalić rodzicom może ^^ ;/.
Więc tak. Skoro teraz już są takie problemy wychowawcze, to co dopiero jak 12 latek przyjdzie do swoich kolegów, STARSZYCH o wiele kolegów, jak to dziecko - będzie chciało mu zaimponować, zaczną się nałogi itp.. I będąc w tej samej szkole co dojrzali ludzie, sami będą siebie za takich uważać. Pomyślcie...

Jeszcze mam czelność dodać, że jak zdązyliscie sie zorientować, sama jestem uczennica G11, i skoro u nas jest niby taki syf, że nie potrafią nas niczego nauczyć, że każda 5 jest łatwo do zdobycia.... Haha! To Ja chyba powinnam mieć cztery czerwone paski na świadectwie. Tak poważnie, to sama palę papierosy, i co? Nigdy nie miałam okazji, żeby ktokolwiek mający dyżur na portierni mnie wypuścił dobrowolnie, żebym mogła zaspokoić swój głód nikotynowy..A chyba jakby to faktycznie był taki syf z tej szkoły, to by nie obchodziło to, by mnie dobrze wychować, prawda?
Jak dla mnie to mimo wszystkich protestów, ogłoszeń w radiach, gazetach itp...I tak zrobią co chcą ;/
Taka już jest Polska, pieniądze i ludzie -- to nie ludzie pieniądza, ale pieniądz ludzi trzyma zbyt krótko!

Jednak mimo wszelkich wątpliwości życzę Wam powodzenia w walce o szkole, bo co niektórzy się poddali - mając największe szanse...
Wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi.

Pozdrawiam ;)
ppokahontas

Postprzez grzesnick Wt, 24 sty 2012, 08:42

Mateusz- latem tam remont robili. Fudali znowu daje popis siły i lekceważenia mieszkańców. Sam winien tym dopłatom - przez kilkanaście lat nic z tym nie robił. Mnie osobiście najbardziej szkoda Szkoły Życia dla upośledzonych dzieci. Tam jest taka grupa, której w autobus nie wsadzisz...
grzesnick

Postprzez renia73 Wt, 24 sty 2012, 10:04

nie rozumie postawy władz http://www.radio90.pl/reorganizacja-szk ... 1-dlaczego czas najwyższy zebrać podpisy...zapraszamy na czwartkowe zebranie rodziców 26-01-2012
renia73

Postprzez renia73 Wt, 24 sty 2012, 11:31

viewtopic.php?t=3601&p=41939#p41939 to są wydatki,że ho ho
renia73

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie