Zamknięte szkoły - koronawirus

Wszystko o życiu rybnickich szkół i uczelni. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Moderator: Moderator

Zamknięte szkoły - koronawirus

Postprzez HelenEtheridge63 Cz, 12 mar 2020, 09:03

Czy Wasze szkoły już są zamknięte? Czy dopiero od poniedziałku? Przedszkole mojej córki już jest zamknięte. Syn może iść do szkoły do świetlicy, ale i tak zostawiłam go w domu. Jestem ciekawa czy po 2 tygodniach będzie wyznaczony kolejny okres zamknięcia placówek edukacyjnych. Wątpię, żeby te 2 tygodnie wiele dały...

A jak jest u Was?

Pozdrawiam,
Helena
HelenEtheridge63

Re: Zamknięte szkoły - koronawirus

Postprzez mark440 Pt, 17 kwi 2020, 13:48

Wygląda na to, że to jeszcze długo potrwa. Trochę brakuje więcej zdecydowanych działań, jak np. dezynfekcji przestrzeni, odkażania przystanków, ławek, placów zabaw i oczywiście szkół przed ich ponownym otwarciem. Wirus może utrzymywać się na powierzchniach przez długi czas.
Część miast już prowadzi takie działania. Nie ma w tym filozofii, wystarczy wrząca woda i detergenty jak np. https://promur.pl/dezynfekcja-miasta-i- ... publicznej  Taki sposób neutralizuje wirusa.
Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość i dbać przede wszystkim o higienę. Myjmy ręce, nośmy maseczki i zostańmy w miar możliwości w domu.
mark440

Re: Zamknięte szkoły - koronawirus

Postprzez KarolBr Cz, 28 maja 2020, 11:04

a wiecie może, jak to wygląda po otwarciu? Ktoś zaprowadził dziecko do szkoły?
KarolBr

Powrót do Rybnickie szkoły i uczelnie