Zmiana organizacji ruchu na ul. Brudnioka

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Zmiana organizacji ruchu na ul. Brudnioka

Postprzez nairuk So, 17 lis 2018, 00:18

proszę mnie to logicznie wytłumaczyć bom za głupi. Poświecenie lewoskrętu na rzecz kontrapasu rowerowego prowadzącego do ulicy Cegielnianej i tu koniec(no dobra można Cmentarna dojechać do Kotucza, czy na przeciwko cmentarza jest przejazd rowerowy?)
Domyślam się że postawią zakaz skrętu w lewo na ul. Gliwicka tym samym przeprowadzą ruch prosto ul. Na Górze -> Damrota -> Piasta. czyli korki na Brudnioka, korki na Piasta i korki na Damrota pod domami mieszkańców. bajka po prostu, bajka.
Jaki to ma sens? Gdzie jest oficer rowerowy, niech nam coś dopowie, przedstawi wizje, może zacznie pytać co realnie potrzeba mieszkańcom w infrastrukturze rowerowej a nie koloruje miasto?
Bardzo przydałaby się wizja sieci dróg rowerowych w śródmieściu. Bo z dnia na dzień coraz większe zaskoczenia nas spotykają.

BTW kolor czerwony na Na Górze w 1,5 miesiąca stał się różowy. Do wiosny wyblaknie całkiem.
nairuk

Re: Zmiana organizacji ruchu na ul. Brudnioka

Postprzez pprywatne So, 17 lis 2018, 01:47

Mi to wygląda na jakieś wizje narkomana. Może trzeba by było sprawdzić, czy w UM coś nie ćpają.
pprywatne

Postprzez stam55 So, 17 lis 2018, 20:43

to co dziasiaj zobaczyłem to jakaś porażka co za idiota takie coś wymyślił? i najciekawsze jest to że zapewne jest z tego dumny.
stam55

Postprzez nairuk Pn, 19 lis 2018, 13:38

Mi to wygląda na jakieś wizje narkomana ....

dość blisko strzeliłeś, w świetle dzisiejszych newsów.
nairuk

Postprzez dr Becker Pn, 19 lis 2018, 16:18

Trzeba się z tym pogodzić. Zamiast czekać na lewoskręt z Brudnioka lepiej jechać na Rudzką gdzie jest sygnalizacja świetlna skrzyżowaniu z Kotucza i tam wyskoczyć ze śródmieścia na zwnątrz.
dr Becker

Postprzez Arteks Pn, 19 lis 2018, 19:04

dr Becker napisał(a):Trzeba się z tym pogodzić. Zamiast czekać na lewoskręt z Brudnioka lepiej jechać na Rudzką gdzie jest sygnalizacja świetlna skrzyżowaniu z Kotucza i tam wyskoczyć ze śródmieścia na zwnątrz.

To jedna propozycja, a druga to wyjazd ul. Cmentarną i skręt w prawo w Kotucza. O wiele łatwiej skręcać w prawo niż w lewo. Wydaje mi się, że ten kontrapas to nie tylko ukłon w stronę rowerzystów ale też próba odciążenia zawsze zatłoczonego i niebezpiecznego skrzyżowania Brudnioka/Gliwicka. :lol:
Arteks

Postprzez nairuk Pn, 19 lis 2018, 20:42

@Arteks, z Cmentarnej w prawo na Kotucza i dalej na Gliwicka w kierunku stadionu. No spoko, zwlaszcza że w godzinach szczytu (14-17) korek zaczyna się u samego dołu dwóch pasów.

Arteks, może Ty mi wyjaśnisz dokąd prowadzi kontrapas na ul. Na górze z kontynuacją na Brudnioka i Rybnickiego.
2 pytanie, dlaczego kontrapas na Na gorze to zygzag, a auta maja wytyczone miejsca postojowe raz po lewej raz po prawej.

Ogolnie wyglada to tak że rekreacyjnie nikt po mieście za bardzo nie jeździ bo to żadna przyjemność a chcąc dojeżdżać do pracy z wykorzystaniem kontrapasów w centrum to z nikąd do nikąd nie można dojechać.
nairuk

Postprzez dr Becker Wt, 20 lis 2018, 16:12

nairuk napisał(a): chcąc dojeżdżać do pracy z wykorzystaniem kontrapasów w centrum to z nikąd do nikąd nie można dojechać.

Nie od razu Rzym zbudowano, stopniowo ścieżek będzie coraz więcej.
dr Becker

Postprzez Stasek Cz, 22 lis 2018, 14:28

Właśnie wymalowali kontur pod nowy pas dla rowerów, wzdłuż Zebrzydowickiej przed Kauflandem.
Stasek

Postprzez Arteks Cz, 22 lis 2018, 18:21

Dzisiaj wybrałem się obejrzeć ten drogowy "kataklizm" czyli kontrapas na Brudnioka o którym wrzeszczą niektórzy od kilku dni. Aby nie powiększać dramatu i nie utrudniać życia innym kierowcom wybrałem się tam pieszo. Byłem tam przez kilka minut między 15.58-16.05 i... pustki. Najwięcej aut ile naliczyłem na skrzyżowaniu z Gliwicką to 4 ale częściej stały 2-3.
Zrobiłem zdjęcie które zamieszczam.Może kierowcy posłuchali moich rad i wybrali Cmentarną lub Rudzką? Tego nie wiem ale jest tam pusto podczas gdy w wielu miejscach w których nie ma kontrapasów - ulice stoją np. na Raciborskiej i Wiejskiej stały w korku nawet ok. 17.15. Żałosne, że niektóre osoby robią chyba wrzask tylko z tego powodu, że nie lubią działań Kuczery lub nie lubią rowerzystów lub uwielbiają przesadyzmy. Innego wytłumaczenia nie ma.
Załączniki
DSC_0461 (2).jpeg
DSC_0461 (2).jpeg (77.88 KiB) Przeglądane 288 razy
Arteks

Postprzez dr Becker So, 24 lis 2018, 11:10

Arteks, gdyby to była twarzoksiążka już masz lajka :-)
dr Becker

Postprzez nairuk Wt, 27 lis 2018, 21:08

Pożyjemy zobaczymy, obiecuję robić fotki z tego miejsce jak będę stał tam w korku.
Arteks czekam na fotkę rowerzysty w tym miejscu.

PS: wyjatkowo jasno jak na porę o której piszesz.

Czas pokaże co warte te rozwiązanie.
nairuk

Postprzez LEMUR Wt, 27 lis 2018, 23:40

nairuk napisał(a):PS: wyjatkowo jasno jak na porę o której piszesz.

:lol:
LEMUR

Postprzez bronekk Pn, 3 gru 2018, 21:10

dr Becker napisał(a):Nie od razu Rzym zbudowano, stopniowo ścieżek będzie coraz więcej.

To naprawdę straszne - będzie ich jeszcze więcej :?: :shock:
bronekk

Powrót do Transport i komunikacja