Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym

Postprzez Abisall Pt, 6 lip 2018, 20:10

"Projekt ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw został 5 lipca 2018 r. przyjęty przez Sejm i przekazany do prac senackich."
Samochodziarze* cieszycie się?
Pewnie tak, bo w tym projekcie jest zapis umożliwiający samorządom wprowadzenie śródmiejskich stref płatnego parkowania w centach miast ( i dużych dzielnic) gdzie opłata za godzinę parkowanie może sięgnąć 9 zł a kara brak wykupionego parkingu wyniesie 200zł.
I wiecie co? Rybnik łapie się do grupy miast które będą mogły opłatę w takiej wysokości wprowadzić.
Tak więc może zapoznacie się jednak z rozkładami jazdy, przebiegiem ścieżek rowerowych :D
(*delikwenci z zadkami przyrośniętymi do fotela samochodowego, którym żyłka w d... pęka jeśli muszą zaparkować dalej niż 3m od miejsca docelowego)
https://bezprawnik.pl/wyzsze-ceny-za-platny-parking/
Abisall
 
Posty: 186
Dołączył(a): Cz, 24 cze 2010, 10:21

Re: Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym

Postprzez Arteks N, 8 lip 2018, 21:04

Abisall napisał(a):Samochodziarze* cieszycie się? Pewnie tak, bo w tym projekcie jest zapis umożliwiający samorządom wprowadzenie śródmiejskich stref płatnego parkowania w centach miast ( i dużych dzielnic) gdzie opłata za godzinę parkowanie może sięgnąć 9 zł a kara brak wykupionego parkingu wyniesie 200zł.


Oczywiście, że się cieszymy. Tylko, że zobaczymy jak te możliwości zostaną wykorzystane w Rybniku. Odnoszę wrażenie, że dla służb miejskich porządek z parkowaniem nie jest na razie nadrzędnym celem. Nie radzą sobie nawet z egzekwowaniem zakazu w strefie w okolicy Rynku... Niedawno widziałem taką scenę, że stoi auto w okolicy Orbity (godz. 12.30). Przejeżdża patrol SM i... w ogóle nie reaguje. Strażnicy pojechali w siną dal, nie spisując auta ani nie wzywając lawety. Zresztą stojące auta na Rynku to raczej norma, nie mówiąc o wielu innych nielegalnych postojach.

Przy okazji informuję również, że Pniowiec został już całkowicie opanowany przez motokultystów. Dzisiaj auta wypełniały szczelnie każdy możliwy kącik tego miejsca. Ci "pierwsi" zajęli dumnie swoimi autami miejsca przy samej plaży, inni cały dojazd z obu stron drogi i niektóre okoliczne łąki. Oczywiście można zaparkować za całkowitą darmochę co jest frajerstwem ze strony miasta i przyciąga blachosmrody. :evil:
Arteks
 
Posty: 1464
Dołączył(a): N, 18 wrz 2005, 22:06


Powrót do Transport i komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron