Rondo koło Makro

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: Rondo koło Makro

Postprzez pääkäyttäjä Pn, 9 lip 2018, 06:35

solny79 napisał(a):
mb3366 napisał(a):Nie mowie ze pochwalam to ze "co piąty" omija prawoskręt, ale właściwie to czy prawo tego nie dopuszcza ? Nie ma tam nigdzie nakazu jazdy na prosto ...
To jest rondo, możesz wjechać i zjechać gdziekolwiek (?) Jeśli nie mam racji to jest ktoś w stanie przytoczyć cos z KD na ten temat ?

Możesz zjechać gdziekolwiek - znak C-12 nie jest znakiem nakazu kierunku jazdy (jedynie informuje, że ruch odbywa się w kierunku wskazanym na znaku), więc w każdej chwili kierujący może, skręcając w prawo, opuścić jezdnię ronda. To, że równocześnie zastosowano tam znak poziomy P8-e powoduje, iż mamy do czynienia z brakiem zgodności oznakowania pionowego z poziomym. To powoduje również, że mamy do czynienia z dwoma wzajemnie wykluczającymi się organizacjami ruchu (choć uważam, że nie zostały spełnione wszystkie wymogi, aby stosować się do znaku poziomego i zignorować C-12.). Jeszcze wyraźniej widać takie drogowe patologie na rondach z wieloma pasami ruchu w naszym mieście, ale to już jest sprawa podejścia zarządców dróg i WORDa do tematu oznakowania skrzyżowań. Pozdrawiam.

Następny nieuk - oddaj prawo jazdy. Znak C-17 JEST ZNAKIEM NAKAZU ponieważ nakazuje jazdę wokół wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Znaki poziome - czyli te wymalowane na asfalcie, określają ja można się poruszać na skrzyżowaniu - czyli z lewego pasa kombinacja P8a i P8b nakazuje Ci jechać prosto lub w lewo. Za niedostosowanie się do tego jest po prostu mandat. Także skończ waść pieprzyć bzdury o braku zgodności oznakowania oraz wydumanym wykluczaniu się "organizacjami ruchu" i odwiedź se może szkołę jazdy.

Nie wiem też, co ma WORD (ośrodek egzaminacyjny?) do oznakowania w mieście. Za oznakowanie odpowiada zarządca drogi.

Ja pierdzielę, to ja już powoli rozumiem to "zdziwienie" - po prostu po mieście jeżdżą baranie łąki, które do kodeksu od dawna nie zaglądały i wydaje im się, że mają rację.
Hiljaisuus on parempaa kuin paskanjauhanta.
pääkäyttäjä

Postprzez adiqq Śr, 11 lip 2018, 08:16

ojtam oj tam
prawko zdawali 20-30 lat temu, jeżdzą na pamięć - sami o tym piszą, a wy się tutaj gorączkujecie ;)
adiqq

Postprzez pääkäyttäjä Śr, 11 lip 2018, 10:48

adiqq napisał(a):ojtam oj tam
prawko zdawali 20-30 lat temu, jeżdzą na pamięć - sami o tym piszą, a wy się tutaj gorączkujecie ;)

Zmienisz zdanie jak Ci taki grzyb albo tępa strzała przydzwoni bo wydawało się im, że mogą ;)
pääkäyttäjä

Postprzez adiqq Śr, 11 lip 2018, 12:09

tam od dawna ludzie tak jeżdzą, jak pamiętam, zawsze mnie to irytowało...problem się nasilił, jak zaczęło się korkować bardziej od jakiegoś czasu....
adiqq

Postprzez pääkäyttäjä Śr, 11 lip 2018, 13:13

Rozumiem, że każdemu się spieszy ale nie rozumiem, jak może się chcieć komuś spieszyć stać w korku...
pääkäyttäjä

Postprzez obserwator00 N, 22 lip 2018, 18:22

Moim zdaniem, problem cwaniaków na rondzie udało się dość sporo zniwelować. Stąd moje kolejne pytanie: czy na parkingu pod sklepem Carrefour koło stadionu na tych kretynów zostawiających samochody byle gdzie jest jakiś haczyk? Musi się sklep za to zabrać czy zgodnie z prawem sam mogę z tym jakoś próbować robić porządek? Już pomijam fakt, że wyjazd to czasami graniczy z cudem ale niech tam ktoś zasłabnie w środku i co? Pogotowie będzie leciało z noszami 130 metrów bo nie ma jak dojechać?
obserwator00

Postprzez Dador N, 22 lip 2018, 21:39

Zniwelować? Jak, gdzie? W minionym tygodniu parokrotnie miałem okazję wracać z Żor tamtą trasą. I zawsze, ale to zawsze, ktoś jadący przede mną lub za mną przykozaczył i wjechał na rondo na wprost po czym opuścił go pierwszym zjazdem. Co ciekawsze, zawsze też znalazł się delikwent, ścinający korek przez stację Lotos (tam wyjazd na główną drogę jest pod znakiem "zakaz wjazdu"). Na szczęście, osoby jadące z kierunków od salonu Porche, często wpuszczają "na zamek" i jakoś się to toczy. Póki nie otworzą wiaduktu, póty korkować się tam będzie. Szczęście w nieszczęściu, że mamy wakacje i oświata nie generuje takiego ruchu, jak zazwyczaj. Byle do wiosny ... :wink:
Dador

Postprzez obserwator00 Pn, 23 lip 2018, 16:52

Ja te rondo "pokonuje" codziennie do/z pracy - uwierz mi zdecydowanie mniej tych cwaniaków odkąd Policja raz na jakiś czas sobie na Lotosie zaparkuje i w godzinę 50 takich dostanie po talonie...
obserwator00

Postprzez kusia56 N, 29 lip 2018, 09:54

Tak was boli, kapusie, że nie każdy ma ochotę kisić się w korku, kiedy obok jest pusty pas? To kupcie sobie maść na ból d... :lol:

obserwator00 napisał(a):Moim zdaniem, problem cwaniaków na rondzie udało się dość sporo zniwelować.

Problem to ty masz sam ze sobą. Pewnie sam jesteś drogową pierdołą i zawalidrogą, sfrustrowaną trąbieniem normalnych kierowców, którzy mają pecha za tobą jechać. Za to kamerka na pewno zamontowana, żeby móc podpier...lać sprytniejszych użytkowników dróg? Radocha, że udało się zwabić policję i dowalić komuś mandat. Szeryf się, k..., znalazł.

Dla przywrócenia zdrowego rozsądku i na pohybel donosicielom (i wszystkim którzy ich popierają): rada dla cwaniaków :arrow: w opisanej sytuacji objedźcie rondo, wtedy nie naruszycie żadnego przepisu. Za to frajerstwo kiszące się w korku na prawym pasie będzie pazury obgryzać z wściekłości, że teraz "cwaniaki" dodatkowo zagęszczają ruch na rondzie tym manewrem, dzięki czemu janusze postoją sobie jeszcze dłużej 8) Pozdro dla normalnych, których jakby coraz mniej w tym mieście
kusia56

Postprzez stam55 N, 29 lip 2018, 19:14

kusia56 napisał(a):Tak was boli, kapusie, że nie każdy ma ochotę kisić się w korku, kiedy obok jest pusty pas? To kupcie sobie maść na ból d... :lol:

obserwator00 napisał(a):Moim zdaniem, problem cwaniaków na rondzie udało się dość sporo zniwelować.

Problem to ty masz sam ze sobą. Pewnie sam jesteś drogową pierdołą i zawalidrogą, sfrustrowaną trąbieniem normalnych kierowców, którzy mają pecha za tobą jechać. Za to kamerka na pewno zamontowana, żeby móc podpier...lać sprytniejszych użytkowników dróg? Radocha, że udało się zwabić policję i dowalić komuś mandat. Szeryf się, k..., znalazł.

Dla przywrócenia zdrowego rozsądku i na pohybel donosicielom (i wszystkim którzy ich popierają): rada dla cwaniaków :arrow: w opisanej sytuacji objedźcie rondo, wtedy nie naruszycie żadnego przepisu. Za to frajerstwo kiszące się w korku na prawym pasie będzie pazury obgryzać z wściekłości, że teraz "cwaniaki" dodatkowo zagęszczają ruch na rondzie tym manewrem, dzięki czemu janusze postoją sobie jeszcze dłużej 8) Pozdro dla normalnych, których jakby coraz mniej w tym mieście

ty jestes chory,takim jak ty trzeba odbierać prawo jazdy
stam55

Postprzez obserwator00 N, 29 lip 2018, 19:26

Jeżeli ktoś z Policji czyta te wpisy to mam nadzieję, że już namierzyli "kusia56" i szybo rozwiążą problem wieśniactwa...
obserwator00

Postprzez orlik Pn, 30 lip 2018, 09:24

Możecie mi podać paragraf, na podstawie którego policja mogłaby namierzać i zabierać prawo jazdy tudzież w jakiś inny sposób represjonować ob. "kusia56" ? :lol:
orlik

Postprzez obserwator00 Pn, 30 lip 2018, 15:34

A po to namierzyć, żeby się ze 3 razy za nim/nią przejechać i podliczając liczbę popełnionych wykroczeń zabrać prawo jazdy. Jak ktoś takie coś wypisuje na forach to znaczy, że stanowi zagrożenie dla ruchu drogowego i powinien z niego korzystać tylko jako pasażer
obserwator00

Postprzez orlik Wt, 31 lip 2018, 21:10

A po to namierzyć, żeby się ze 3 razy za nim/nią przejechać i podliczając liczbę popełnionych wykroczeń zabrać prawo jazdy

Bo policja nie ma co robić, tylko polować na konkretnego delikwenta. Który na pewno popełni serię wykroczeń na żądanie, kiedy tylko zobaczy w lusterku radiowóz :lol:
Jak ktoś takie coś wypisuje na forach to znaczy, że stanowi zagrożenie dla ruchu drogowego i powinien z niego korzystać tylko jako pasażer

Raczej, że myśli na drodze, w przeciwieństwie do wielu innych użytkowników dróg. Objazd ronda nie jest zabroniony, ani nie stanowi zagrożenia, a że się to komuś nie podoba - trudno.
Bezmózgi z wydłużonym czasem reakcji, kulające się przez miasto z debilnym wyrazem twarzy i telefonem przyrośniętym do ucha - to jest dopiero zagrożenie.
orlik

Postprzez obserwator00 Cz, 2 sie 2018, 19:08

Idiotów nie sieją... Wyobraź sobie, że jest coś takiego jak nieoznakowany radiowóz z policjantami po cywilu to tytułem wstępu. Roboty Panowie policjanci mają więcej niż jest ich na etacie ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś wychodzi z takiego założenia odnośnie przepisów o ruchu drogowym to się na kierowcę krótko mówiąc nie nadaje i im szybciej się go wyeliminuje tym lepiej. Objechanie ronda zabronione nie jest - masz taki fetysz to się po nim kręć aż zemdlejesz ale ignorowanie znaków poziomych (tu w kwestii jazdy w prawo z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost/w lewo) "bo ja jestem sprytny i se to mykne na szybko" jest wykroczeniem - nie jest tłumaczeniem, że "debile se stoją w korku i obgryzają paznokcie". Prosty przykład macie panowie posiadacze prawka z laysów jak się wasi "kumple po fachu" pchają korytarzem życia bo przecież jest sprytny to nie będzie w korku stał, zabronione nie jest bo prawnie takiego czegoś nie ma - spryciule, nie ma co... Ewentualnie moi faworyci co pykają pasami awaryjnymi bo za 3 km zjeżdża, po co to stać w korku - mogę ominąć jestem spryciarz
obserwator00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja