Rondo koło Makro

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Rondo koło Makro

Postprzez obserwator00 Pn, 4 cze 2018, 16:40

Może ktoś wie bo już mam dość tych januszy którzy na tym rondzie skręcają z prostej w żorską z pasa do jazdy na wprost/lewo. Jest jakaś możliwość aby złożyć wniosek z pewną ilością podpisów żeby owe rondo przebudowali np. jak rondo gliwickie gdzie z wyzwolenia też są dwa pasy ale żadnej wysepki i taki burak co by chciał przyoszczędzić 5 min był udup***y na starcie? Przecież tam co 5 kretyn się tak pcha bo szybko musi do obi zajechać po wiertarke... Chodzi o taki wniosek żeby faktycznie coś to znaczyło i się tym wreszcie jakiś fachowiec zajął,ktoś coś?
obserwator00

Re: Rondo koło Makro

Postprzez Dador Pn, 4 cze 2018, 17:07

Cóż, prawdą jest, że co 5-ty kierowca januszuje na tym rondzie. Zresztą tam zawsze tak było, że kto chciał przycwaniaczyć, to omijał prawoskręt i wbijał się bezpośrednio na rondo, po czym skręcał w prawo na miasto. Aktualnie sytuacja się nasiliła w związku z zamkniętym wiaduktem przy kamyczku. Skończą remont, odkorkuje się. Dobrym rozwiązaniem na przyszłość byłoby wykonanie pasa rozbiegowego. Na rondzie przy Carrefour, takie rozbiegówki, choć krótkie, zdają egzamin.
Dador

Postprzez obserwator00 Pn, 4 cze 2018, 18:37

Pas rozbiegowy nic nie zmienia - w godzinach szczytu tam zawsze był korek, fakt mniejszy przed remontem wiaduktu ale był. Przy czerwonym na światłach przy lidlu cały ten odcinek stał i janusze i tak się będą pchać na lewy pas bo nie ustoją 5 min do wjazdu jak normalny człowiek. Jak dla mnie to nie jest rozwiązanie
obserwator00

Postprzez obserwator00 Cz, 21 cze 2018, 17:18

Jest szanowni państwo światełko w tunelu! W dniu dzisiejszym na Lotosie ustawiła się Policja i w ciągu 10-12 min które z niekłamaną przyjemnością sytuację obserwowałem 4 januszy zdjęli na parking! Oby częściej! :D :D
obserwator00

Postprzez dr Becker Cz, 21 cze 2018, 18:16

obserwator00 napisał(a):Jest szanowni państwo światełko w tunelu! W dniu dzisiejszym na Lotosie ustawiła się Policja i w ciągu 10-12 min które z niekłamaną przyjemnością sytuację obserwowałem 4 januszy zdjęli na parking! Oby częściej! :D :D

Super. Brawa dla naszej drogówki 8)
dr Becker

Postprzez obserwator00 Cz, 21 cze 2018, 19:03

Niezależne od tego czy akcja wyszła z inicjatywy Policji czy ktoś się zasugerował naszymi opiniami brawo, brawo i jeszcze więcej takich akcji. Opinie mieszkańców, nawet te zamieszczane w internecie odnośnie miejsc, w których patrole powinny być częściej trzeba brać na poważnie i przynajmniej kilkukrotnie to sprawdzić. Nie zmienia to faktu, że się Policja spisała elegancko dzisiaj :D
obserwator00

Postprzez pääkäyttäjä Pt, 22 cze 2018, 06:23

Może ktoś czyta komenty na rybnik.com.pl i się za to wziął a i ludzie są bardziej ostrożni - bo chyba coraz mniej osób tam tak cwaniakuje.
Hiljaisuus on parempaa kuin paskanjauhanta.
pääkäyttäjä

Postprzez obserwator00 So, 23 cze 2018, 20:18

Ostatnie kilka dni to tak "na oko" ten korek jest jakby mniejszy co za tym idzie nie ma problemu z wjazdem na żorską jak ludzie cywilizowani aczkolwiek raz na jakiś czas, profilaktycznie drogówka by się tam mogła pojawiać na chwilkę i kilku januszy nagrodzić mandatem
obserwator00

Postprzez mb3366 So, 23 cze 2018, 20:41

No dobra może sie nie znam....
Omijam to miejsce jak sie tyko da bo tam zawsze korek, ale ostatnio przejeżdżając zauważyłem drogówkę w miejscu które opisujecie.
Nie mowie ze pochwalam to ze "co piąty" omija prawoskręt, ale właściwie to czy prawo tego nie dopuszcza ? Nie ma tam nigdzie nakazu jazdy na prosto ...
To jest rondo, możesz wjechać i zjechać gdziekolwiek (?) Jeśli nie mam racji to jest ktoś w stanie przytoczyć cos z KD na ten temat ?
mb3366

Postprzez polk So, 23 cze 2018, 22:25

mb3366 mam nadzieję, że nie masz prawka skoro nie znasz podstaw.
Rondo to też skrzyżowanie! W Ustawie Prawo o ruchu drogowym nie ma takiego pojęcia jak rondo.
Otóż dojazd do ronda wygląda tak:
Obrazek
Teraz zobacz sobie Znaki Drogowe Poziome w Kodeksie Drogowym i doczytaj co nakazują strzałki kierunkowe P-8a i P-8b.
Jak widzisz z lewego pasa jest nakaz jazdy na wprost lub w lewo, (ewentualnie zawracanie) a z prawego tylko w prawo.
Mandat wynosi 250 zł.
polk

Postprzez mb3366 Wt, 26 cze 2018, 20:40

Polk zmartwię Cie ... Mam prawo jazdy.
Może zmartwię Cię jeszcze bardziej, od roku 1998 jeżdżę po drogach nie tylko polskich, mandat ostatnio zapłaciłem jakieś 6 lat temu za przekroczenie o 14 km/h, wypadku nie miałem... tak więc nie uważam się za tłuka.
Chcesz powiedzieć, że znasz i STOSUJESZ wszystkie zasady ruchu drogowego codziennie ? :wink:

Znaki poziome moze i są, ale chyba sami wiecie ja się jeździ po swoim mieście po tylu latach. Tak tak ... na pamięć.
A to, że ludzie jeżdżą na tym rondzie tak jak jeżdżą to wynika z nieudolności naszego zarządu dróg, który nie potrafi znaleźć rozwiązań które byłyby pomocne dla kierowców.
mb3366

Postprzez solny79 Śr, 27 cze 2018, 08:47

mb3366 napisał(a):Nie mowie ze pochwalam to ze "co piąty" omija prawoskręt, ale właściwie to czy prawo tego nie dopuszcza ? Nie ma tam nigdzie nakazu jazdy na prosto ...
To jest rondo, możesz wjechać i zjechać gdziekolwiek (?) Jeśli nie mam racji to jest ktoś w stanie przytoczyć cos z KD na ten temat ?

Możesz zjechać gdziekolwiek - znak C-12 nie jest znakiem nakazu kierunku jazdy (jedynie informuje, że ruch odbywa się w kierunku wskazanym na znaku), więc w każdej chwili kierujący może, skręcając w prawo, opuścić jezdnię ronda. To, że równocześnie zastosowano tam znak poziomy P8-e powoduje, iż mamy do czynienia z brakiem zgodności oznakowania pionowego z poziomym. To powoduje również, że mamy do czynienia z dwoma wzajemnie wykluczającymi się organizacjami ruchu (choć uważam, że nie zostały spełnione wszystkie wymogi, aby stosować się do znaku poziomego i zignorować C-12.). Jeszcze wyraźniej widać takie drogowe patologie na rondach z wieloma pasami ruchu w naszym mieście, ale to już jest sprawa podejścia zarządców dróg i WORDa do tematu oznakowania skrzyżowań. Pozdrawiam.
solny79

Postprzez obserwator00 Śr, 27 cze 2018, 16:44

mb3366:
Nóż się otwiera w kapsie...Ciekawe co by było gdyby tak jak sugerowałem zlikwidować tą wysepkę i zrobić prawoskręt ja na rondzie Wyzwolenia-Gliwicka? Tam ani jednego kozaka nie ma bo wiadomo, że w przypadku dwóch chamów ten co kozaczy i wjedzie w innego chama skręcającego zgodnie z przepisami w prawo płaci. Jedyna droga do nauczenia takich jak ty, którzy prawo jazdy mają od 1998 i tyle jeżdżą że głowa mała a PODSTAW prawa ruchu drogowego nie znają. Wszystkich jak wcześniej wspomniałeś nikt pewnie nie zna ale jak ktoś kto uważa, że ma prawko od 20 lat nie wie czy jazda w prawo z pasa przeznaczonego do jazdy na wporst/w lewo jest zabroniona...?? Oddaj plastik dla dobra mieszkańców tych wszystkich krajów, które zwiedzasz
obserwator00

Postprzez Stasek Cz, 28 cze 2018, 19:32

Ja jak widzę, że ktoś za mną z ronda zjeżdża w kierunku OBI a był na pasie na wprost uprzejmie wtedy wpuszczam z 5-6 samochodów jadących prawidłowo, a co mi tam...
Stasek

Postprzez adamb Pt, 6 lip 2018, 19:37

Stasek napisał(a):Ja jak widzę, że ktoś za mną z ronda zjeżdża w kierunku OBI a był na pasie na wprost uprzejmie wtedy wpuszczam z 5-6 samochodów jadących prawidłowo, a co mi tam...

Nie żebym był złośliwy ale robię tak samo :wink:
adamb

Następna strona

Powrót do Transport i komunikacja