Moto-szaleństwo w okolicy Rudy/Stadionu

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Moto-szaleństwo w okolicy Rudy/Stadionu

Postprzez Arteks N, 7 sie 2016, 22:39

Zawsze jestem po stronie sportu w Rybniku, cieszy mnie zainteresowanie naszym kąpieliskiem i imprezami na stadionie ale wstyd mi za to, że miasto zupełnie nie panuje nad jakimś porządkiem transportowym w tamtej okolicy. Dojazd pod Rudę i stadion nie jest możliwy z większości części miasta. W soboty i niedziele kiedy odbywają się imprezy - autobusów po Rybniku jeździ tyle co "na lekarstwo". No i zdecydowana większość pakuje się tam autem, powodując nie tylko korki przed i po imprezie ale przede wszystkim chaos transportowy.

Czy można to inaczej rozwiązać? Ja mam kumpla w Poznaniu który pracuje w MPK i zarazem jest wielkim fanem Lecha. Powiedział mi, że zdecydowana większość Poznaniaków na mecze jedzie tramwajami i wraca tramwajami. Dzięki temu nie ma bałaganu i problemów z parkowaniem przy stadionie. Miasto uruchamia przed i po meczu specjalne linie plus to co jeździ normalnie koło stadionu. Autami przyjeżdżają tylko ludzie z daleka czy zza Poznania. A u nas - mogłem się dzisiaj przekonać - nie tylko, że niektórzy parkują na łąkach, na parkingach marketów, na bocznych uliczkach ale nawet w parku Wiśniowiec i na parkingach cmentarzy... Jeśli ktoś przyjedzie do Rybnika z daleka aby odwiedzić grób czy kogoś w szpitalu albo na zakupy czy do znajomych którzy tam w okolicy mieszkają - nie ma szans w czasie imprezy żużlowej na jakiekolwiek miejsce parkingowe w promieniu 1 km od stadionu.

I chciałem się publicznie zapytać władz miasta - czy uważacie to za normalne? Czy wam się podobają takie dzikie obyczaje i auta parkujące w terenach zielonych? Czy podoba się wam te rozjeżdżanie i blokowanie pół dzielnicy Północ? I jak wygląda Rybnik w oczach przyjezdnych którzy autami przyjeżdżają tu z innego końca Polski na mecz i potem dla nich nie ma miejsca?

Czy nie potraficie jakoś zmobilizować do pracy nasz ZTZ w porozumieniu z władzami klubu żużlowego? Ja się bardzo dziwię, że Merkury i Galeria Śląska pozwalają sobie zapychać parkingi autami ze stadionu i jak długo to będą tolerować. W innych miastach już dawno byłyby bramki. A może właśnie tam koło Rudy należałoby zbudować wielopoziomowy parking przesiadkowy (zamiast w centrum) który w tygodniu służyłby tym którzy mogliby tam zostawiać auto zamiast w centrum, a w czasie upalnych weekendów i imprez mógłby to być parking na którym miasto by zarabiało... Pozbylibyśmy się chociaż trochę aut z centrum i problemu z parkowaniem osób przyjezdnych na stadion. Dla reszty zaoferujmy wreszcie normalnie kursującą komunikację miejską ze stadionu do największych dzielnic miasta! Panie Kuczera ruszcie się i zacznijcie rozwiązywać moto-problemy w Rybniku. A jak nie to idźmy na całość. Otwórzcie bramy szpitala, cmentarza, wytnijcie Wiśniowiec i zaproście jeszcze kilka tysięcy samochodów więcej... :[ pozwólcie też wjeżdżać autami na murawę stadionu i na Rudę? W końcu u nas rządzi moto-kult - który właśnie prowadzi do takich absurdalnych sytuacji. Zamiast poruszyć leśnymi dziadkami z ZTZ i zachęcić ludzi z Rybnika do tego aby jechali autobusem - to Urząd Miasta w tej sprawie nie robi absolutnie nic! ;P

A może właśnie tam przydałby się wielopoziomowy parking zamiast na Hallera?
Arteks

Powrót do Transport i komunikacja