Wakacyjny rozkład jazdy ZTZ

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Wakacyjny rozkład jazdy ZTZ

Postprzez lukrecja50 N, 3 lip 2016, 22:40

Tak się zastanawiam komu ma służyć wakacyjny rozkład jazdy, czy dotyczy on wakacji uczniów czy kierowców ZTZ? Z rozkładu wypadają kursy którymi ludzie dojeżdżają lub wracają z pracy. Jeszcze bym zrozumiała gdyby te wakacyjne kursy wypadały w godzinach od 7 rano do 8, ale niestety wypadają takie którymi człowiek dojeżdża na 6 rano do pracy lub po 21 czy 22. Nie wiem gdzie w Rybniku szkoły zaczynają zajęcia o 6 rano czy kończą po 21 lub 22 skoro na okres wakacji te kursy są zawieszone. Jednym słowem ZTZ ma gdzieś osoby które pracują i potrzebują transportu do i z pracy w takim czasie. W soboty czy niedziele także większość linii nie kursuje by dowieść ludzi na 6 rano czy po 21. Owszem sporo osób w te dni nie pracuje,ale sa i tacy którzy pracują. Obecnie dojeżdżam do pracy do Orzepowic do szpitala i komunikacja jest tragiczna. Nie ma czym dojechać zwłaszcza w niedziele soboty a o świętach już nie wspomnę. Jeśli już jest jakiś autobus to na odcinku 5 km jakie dzieli szpital od mojego miejsca zamieszkania to mogę nim przejechać około 2 czy 3 km a resztę muszę pokonać na piechotę. Niedawno dzwoniłam ze skargą do ZTZ bo autobus jadący w kierunku centrum miał 12 minutowe opóźnienie przez co uciekł mi następny autobus. Był to kurs po 21 więc o korkach nie było mowy. ZTZ zaproponowało mi przeprosiny wysłane na adres mailowy.Jakoś mnie to nie satysfakcjonuje że dostanę maila z przeprosinami bo mnie to kosztowało kilkadziesiąt minut czekania na kolejny autobus w centrum. Zrozumiem spóźnienie w godzinach szczytu ale po 21 już jakoś nie, płacimy nie tylko za przejazd ale też i za punktualność.To że ZTZ ma chory system wiedza wszyscy, ale pora by to zmienić. Pytanie tylko jak bo zignorować ich się nie da nie korzystając z autobusów bo przecież dojeżdżać do pracy trzeba, 5 km do czy z pracy piechota nie da się dojść bo to i czas i kondycja potrzebna, tym bardziej jak pracuje się fizycznie i to ciężko cały "dzień na nogach".
lukrecja50

Powrót do Transport i komunikacja