PKS/PKP z Rybnika Do Rudy śląskiej (Dzielnica Bykowina)

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

PKS/PKP z Rybnika Do Rudy śląskiej (Dzielnica Bykowina)

Postprzez Tythor90 N, 20 gru 2015, 22:53

Witam. Muszę się dostać Do Rudy śląskiej (dzielnica Bykowina) Po nieudanej próbie odnalezienia Pks-u lub pociągu bezpośredniego postanowiłem tutaj zapytać :P

Chodzi mi tylko o pociąg Lub PKS ewentualnie komunikacja miejska
Czy ktoś mógłby wskazać mi trase jak można się tam dostać w miare sprawnie?
Czy tylko opcją jest pojechać do gliwic i z gliwic do rudy ?( tak mi doradził znajomy) wieć jak ktoś orientuje sie skąd pks jedzie i w których godzinach Również będe bardzo wdzięczy

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
Tythor90

Re: PKS/PKP z Rybnika Do Rudy śląskiej (Dzielnica Bykowina)

Postprzez p1chrunch Pn, 21 gru 2015, 13:38

Bierzesz dwa miesięczne: w ZTZ i KZK GOP, 18stką jedziesz do Kamienia Skrzyżowanie, z Kamienia do Szczygłowic 195 - tką i dalej 120 (obie z KZK) w kierunku Katowic przez Rudę Śląską. Powinien tam być przystanek Bykowina Grzegorzka w obsłudze.
p1chrunch

Re: PKS/PKP z Rybnika Do Rudy śląskiej (Dzielnica Bykowina)

Postprzez ostravak Wt, 29 gru 2015, 20:55

Jeżeli to nadal aktualne, to... Najszybszy wariant: pociągiem z Rybnika do Katowic Ligoty, tu przesiądź się na 13 w stronę R-Śl Bykowiny. 13 kończy trasę na Grzegorzka.
Drugi wariant - dostań się PKS'em do Gliwic i tu na pl. Piastów (a właściwie to przystanek "Dworcowa" - po drugiej stronie wybudowanej DTŚ, za budynkiem GPBP) weź 669... ale to trasa krajoznawcza, podobnież jak podana przez p1chrunch ;)
ostravak

Powrót do Transport i komunikacja