Kładka dla pieszych

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Kładka dla pieszych

Postprzez koszmarnik Cz, 24 wrz 2015, 09:09

Mam nieszczęście jeździć około 7 rano i 3 po południu obok dworca ZTZ, ślęcząc w korku zastanawiałem się kiedyś, który idiota kazał wybudować tam kładkę nad drogą a potem wymalował przejście dla pieszych ? Wiadomo że leniwa nasza cudowna młodzież na kładkę chodzić nie będzie i o wspomnianych godzinach (największy ruch) po pasach idą barany gęsiego. Niektóre typy są na tyle tępe i bezczelne że nie spojrzą nawet czy nic nie jedzie, no bo ona czy on, ma pierwszeństwo. Nie istotne jest że w pojeździe może siedzieć taki sam baran i się nie zatrzymać przed przejściem, ważne że JA mam pierwszeństwo, a że ktoś mnie dupnie autem to mało ważne. Zatem skoro jest kładka to czy nie warto poprawić bezpieczeństwo wszystkich i to właśnie z niej nakazać korzystać ?
Nie dla islamu
koszmarnik

Re: Kładka dla pieszych

Postprzez mwozniak Cz, 24 wrz 2015, 12:15

Chciałem kiedyś przejść tą kładką. Strach wejść. Ona powinna być zamknięta. Z jednej strony odpadły płytki a z drugiej konstrukcje metalowe mają odczuwalne luzy przy każdym kroku. Może ludzie boją się z niej korzystać :P
mwozniak

Postprzez tluszcz Śr, 30 wrz 2015, 14:41

Kładka działa i ma się dobrze. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby chodzić górą. Mimo wszystko prawdą jest, że pasy obok są trochę głupim rozwiązaniem. Chociaż z drugiej strony jakby tak na to spojrzeć, nawet jakby tych pasów nie było, to pewnie ludzie dalej by chodzili dołem.
tluszcz

Postprzez koszmarnik So, 3 paź 2015, 19:56

No tak, tylko że wtedy samochody nie miały by obowiązku zatrzymywania się. Chodzi tu w szczególności o godziny 7 i 15. Dziś podano że właśnie w senacie siedzą myślący ludzie i nie przeszło że pieszy ma pierwszeńśtwo dochądząc do pasów.
Nie dla islamu
koszmarnik

Postprzez lewy_gwint N, 4 paź 2015, 11:04

Też uważam że kładka powinna być zamknięta, bo się trochę rozpada poza tym schody kręcone są kompletnie do dupy i się trzęsą. Samemu tam strach iść a co dopiero w w kilka osób naraz. Co najmniej powinien się jej przyjrzeć Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Tłuszcz chyba nigdy tam nie byłeś
lewy_gwint

Postprzez lordofthedrinks N, 4 paź 2015, 11:58

Faktycznie te schody trzymają się tylko na słowo honoru.
lordofthedrinks

Postprzez dr Becker N, 4 paź 2015, 12:11

Tamto przejście dla pieszych powinno być wyposażone w sygnalizację świetlną "na żądanie" bo jak te pannice zaczną wychodzić gęsiego ze szkoły to niepotrzebnie korkują ruch.
dr Becker

Postprzez Arteks N, 4 paź 2015, 19:35

dr Becker napisał(a):Tamto przejście dla pieszych powinno być wyposażone w sygnalizację świetlną "na żądanie" bo jak te pannice zaczną wychodzić gęsiego ze szkoły to niepotrzebnie korkują ruch.

Te przejście można zlikwidować i zamontować barierki. Kładka byłaby przynajmniej wykorzystana. A jeśli komuś nie odpowiada to koło ronda jest kolejne przejście - zebra. Nie wiem kto stwierdził że kładka się rozpada - śniło się wam?
Arteks

Postprzez lordofthedrinks N, 4 paź 2015, 19:51

Arteks to się przejdź tymi schodami ...........zobaczysz, że tam brakuje śrub mocujących, a większość tych schodów ma kilkucentumetrowe luzy przy schodzeniu.
lordofthedrinks

Postprzez adamb Pn, 12 paź 2015, 22:09

Arteks napisał(a):Te przejście można zlikwidować i zamontować barierki.

Problem w tym, że wg Policji nie można, bo podobno korzystają z niego niepełnosprawni... choć poza niepełnosprawnymi (umysłowo) szczylami innych niepełnosprawnych tam nigdy nie widziałem.
adamb

Powrót do Transport i komunikacja