Nieodpowiedzialni rowerzyści.

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Nieodpowiedzialni rowerzyści.

Postprzez lukrecja50 Pt, 4 wrz 2015, 18:18

W zasadzie do pracy jeżdżę samochodem, ale zdarza się też że korzystam z autobusu. Pora roku taka,że jadąc do pracy około 5.30 jest jeszcze dosyć ciemno, dziś do tego doszło zachmurzenie i deszcz a los sprawia że co dnia napotykam na nieodpowiedzialnych rowerzystów. Jadąc samochodem wyprzedzałam jednego czasem dwóch bez jakiegokolwiek oświetlenia roweru , dziś akurat skorzystałam z autobusu i takich rowerzystów spotkałam kilku. Kiedyś jeździłam do pracy z przystanku smolna osiedle i codziennie przejeżdżał tam patrol policji,ale przydał by sie taki patrol także na Górnośląskiej, Rymera i Niedobczyckiej. Nie wiem jak jest w innych dzielnicach Rybnika, ale na tych nieodpowiedzialnych rowerzystów napotkałam się właśnie na tych ulicach. Wiadomo latem gdy jest widno rowerzystę widać z daleka nawet bez świateł, teraz gdy jest z rana ciemniej, zachmurzenie, czy deszcz trudniej dostrzec takiego bez oświetlenia. Co lepsze taki rowerzysta jedzie często na przemian raz chodnikiem, raz jezdnią jak mu pasuje omijając dziury czy wyboje.....i bądź tu człowieku spokojny jak nie wiadomo kiedy taki wjedzie ci pod samochód. Nie jestem przeciwniczka rowerzystów, ale przepisy są dla wszystkich uczestników drogi. Takie oświetlenie roweru nie kosztuje przecież "majątek"!!!! Jeśli się wydarzy nieszczęście to potem jest gadanie "biedny rowerzysta", "kierowca pirat" -po co to komu? A swoją drogą to kiedyś rowery były sprzedawane z takim wyposażeniem jak dynamo i lampki albo lampki na baterie i dla mnie było to normalne, bo skoro samochód też jest wyposażony w 'światła" to dlaczego rower dziś kupuje się bez oświetlenia. Koledzy z pracy także widują takie przypadki nieoświetlonych rowerów na drodze, a patroli policji która by skutecznie z tym walczyła brak. Rada jest jedna albo niech rowerzyści dostosują się i zamontują oświetlenie by być widocznym na drodze, albo trzeba będzie dzwonić na policję by robiła patrole w takich miejscach i rowery zabierała. zapłaci rowerzysta mandat, opłatę za zabranie roweru na komendę,zamontuje oświetlenie to wtedy policja odda rowwer!!!!
lukrecja50

Re: Nieodpowiedzialni rowerzyści.

Postprzez etet Pt, 4 wrz 2015, 21:48

To fakt. Rowerzyści są skrajnie nieodpowiedzialni i pozbawieni wyobraźni (nie wszyscy oczywiście bo zawsze pamięta się głównie tych "złych"). Ciągle jeżdżenie bez oświetlenia, jeżdżenie w kilku obok siebie, zjeżdżanie z chodnika prosto przed maskę, jechanie zygzakiem (mijasz takie w odległości metra a on potrafi i tak nagle prawie wjechać pod auto). Ostatnio dojeżdżam do skrzyżowania i widzę, że mam zielone do skrętu w prawo. Chodnikiem po prawej stronie jedzie jakiś wielki rowerzysta. Zaczynam skręcać a on patrzy na mnie i wjeżdża na pasy oczywiście NA CZERWONYM prosto mi przed maskę. No ale już dawno się nauczyłem, że na drodze trzeba myśleć za siebie i za rowerzystów, bo oni zwykle sami za siebie nie pomyślą.
etet

Re: Nieodpowiedzialni rowerzyści.

Postprzez lukrecja50 Pt, 4 wrz 2015, 23:35

Zgadza się! mnie kiedyś o mało nie rozjechała grupka może 12,15 letnich rowerzystów na chodniku. Gnali jak popadnie, nie patrząc czy ktoś chodnikiem idzie czy nie. robili sobie wyścigi i zamiast skupić uwagę na bezpiecznym poruszaniu się prowadzili jakąś dyskusję krzycząc do siebie. Oczywiście nie mam nic do tych rowerzystów którzy jeżdżą poprawnie, mają rower oświetlony, do tego kamizelki odblaskowe i przestrzegają przepisów. Martwi mnie jedynie to że policja nic z tym nie robi.Za ich zachowanie na drogach i chodnikach wielu kierowców oraz pieszych po prostu nie lubi rowerzystów. Ale tutaj nie chodzi kto kogo lubi a o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców. Jakoś o 5 rano nie spotkałam jeszcze jadącego samochodu bez włączonych świateł i lawirującego po całej jezdni i chodniku....a rowerzystów owszem. Częsty widok - rowerzysta jedzie chodnikiem po prawej stronie drogi i nawet nie oglądając się czy za nim drogą nic nie jedzie przejeżdża po skosie na chodnik po przeciwnej stronie drogi bo tak mu wygodnie bo jest 'z górki". Sami mamy takich piratów łapać? Pieszy ma sam łapać pirata czepiając się roweru? Kierowca samochodu ma za takim jechać aż do celu podróży i co mu może zrobić??? Chyba trzeba takie przypadki zgłaszać na policję, niech patrolują, łapią. nikomu nie życzę kolizji z rowerzystą czy to kierowcy samochodu czy nieodpowiedzialnemu rowerzyście.
lukrecja50

Powrót do Transport i komunikacja