Parkingi, parkomaty i opłaty za motocykle

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Parkingi, parkomaty i opłaty za motocykle

Postprzez mwozniak Pt, 17 lip 2015, 11:55

Jak ma się sprawa z opłatami za jednoślady w Rybniku ? Np. w jaki sposób są rozliczane / sprawdzane skoro zgodnie z uchwałami, jednym z wymogów jest umieszczenie w widocznym miejscu "biletu" wymaganego podczas kontroli służb miejskich. A gdzie i jak umieścić taki bilet w motocyklu ? Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie ?
mwozniak

Re: Parkingi, parkomaty i opłaty za motocykle

Postprzez mwozniak Wt, 21 lip 2015, 08:42

Podzwoniłem, popytałem (SM, Policja, Służby Miejskie) i temat ma się następująco.

W Rybniku motocykle (i skutery) nie płacą za parkowanie. W przypadku miejsc z parkomatami po prostu stajemy. W przypadku parkingów - wjeżdżamy (prośba tylko od obsługi parkingów, aby nie pobierać biletu, i tak nie ma gdzie go włożyć, ale ominąć szlaban, ponieważ po przejechaniu jednośladem szlaban czasami się nie zamyka i kolejni kierowcy boją się wjeżdżać).

W skrócie - w Rybniku jednoślady parkują darmowo :)
mwozniak

Postprzez adamb Wt, 21 lip 2015, 11:08

Dobra robota - zadałeś pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałeś.
Szacun. :D
adamb

Postprzez mwozniak Wt, 21 lip 2015, 12:44

Mam w zwyczaju dzielić się wiedzą (wiem, dziwne dla niektórych). Po czterech dniach oczekiwania na odpowiedź, domyśliłem się że czytelnicy tego forum i zarazem użytkownicy jednośladów nigdy nie parkują na mieście. Zatem poświęciłem trochę czasu na rozwiązanie zagadki. Dla przyszłych poszukiwaczy tego zagadnienia - smacznego ! :)
mwozniak

Postprzez Arteks Pt, 7 sie 2015, 18:55

Wkrótce parking przy parku tematycznym będzie płatny - montują już bramki. I dobrze :)
Arteks

Postprzez lordofthedrinks Pt, 7 sie 2015, 19:44

Szkoda, bo służył on rodzinom przyjeżdżającym do parku, albo ludziom korzystającym z boisk. Za ten stan rzeczy możemy podziękować ludziom którzy zostawiali na cały dzień samochody idąc do pracy w centrum.
lordofthedrinks

Postprzez Arteks Pt, 7 sie 2015, 21:16

lordofthedrinks napisał(a):Szkoda, bo służył on rodzinom przyjeżdżającym do parku, albo ludziom korzystającym z boisk. Za ten stan rzeczy możemy podziękować ludziom którzy zostawiali na cały dzień samochody idąc do pracy w centrum.

I będzie nadal służył ale już nie bezpłatnie w dni robocze. I to jest dobry kierunek. Sam Kuczera w wywiadzie radiowym przyznał rację dziennikarzowi, że w godzinach porannych w parku 1 osoba a parking zapełniony w 100%. Wyraźnie ludzie dojeżdżający do pracy czy na studia wykorzystują takie bezpłatne miejsca. A w interesie miasta po pierwsze jest zarobić na przyjezdnych, po drugie zniechęcać ludzi do przyjeżdżania tu autami. Na miejscu władz miasta stworzyłbym ze Śródmieścia jedną wielką strefę płatnego parkowania bo ten kto chce znajdzie obecnie różne bezpłatne miejsca. Wprawdzie ich ubywa ale zbyt wolno.
Arteks

Postprzez kociubinka Pn, 17 sie 2015, 21:06

@mwozniak - dzięki za info. na pewno się przyda :)
kociubinka

Powrót do Transport i komunikacja