Wjazd do centrum - opłata

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: Wjazd do centrum - opłata

Postprzez adamb Pt, 17 kwi 2015, 23:23

walek napisał(a):aby np. z Chałupek, czy Raciborza do Gliwic, czy Katowic nie trzeba było przejeżdżać przez zatłoczone miasto.

kiedy właśnie nie trzeba... tyle, że 85% uważa, że innej drogi nie ma :wink:
Dlatego na wstępie tematu zadałem pytanie odnośnie opłat - skoro nie mozna inaczej nauczyć kierowców korzystania z innych dróg.
adamb

Postprzez walek So, 18 kwi 2015, 04:31

Z jakich innych dróg? bo jeśli ulica Jana Kotucza traktowana jest jak rondo gdzie nawet tiry jeżdżą i jest zapchana, to o jakich innych drogach można tu mówić?
Wodzisław sobie poradził i z Chałupek do Rybnika nie jedzie się krętymi ulicami. Rybnik już nie.
Drugi przykład to ulica Prosta, nowa Prosta, która jest najbardziej krętą ulicą w mieście i prowadzi z nikąd do nikąd, bo tylko z jednego korka do drugiego korka.
walek

Postprzez adamb So, 18 kwi 2015, 12:04

walek napisał(a):Z jakich innych dróg?

Z Wodzisławskiej za mostem skręcasz w lewo, dalej Obwiednią Płn. i Budowlanych, dalej Góreckiego i albo na Rudzką - jeśli kierunek Orzesze -, albo Podmiejską jeśli kierunek Gliwice.
Na Kotucza powinien być zakaz pow 3,5t (z wyjatkiem dostawców).

Co do drogi szumnie zwanej obwodnicą to moje zdanie prezentowałem tutaj kilka lat temu... taką krętą drogę tylko idiota mógł wymyslić... ale to sie wpisywało w "zwalanianie" ruchu wg. byłego prezydenta samochód jadący wolniej jest mniej niebezpieczny :mrgreen:

Z drugiej strony: żeby wybudować obwodnicę z prawdziwego zdarzenia trzeba by wyciąc trochę drzew... a wiesz jakie byłoby larum ?
adamb

Postprzez kurier So, 18 kwi 2015, 14:02

Kolego walek ale przecież z Raciborza do Gliwic nie jeździ się przez Rybnik, a z Czech w kierunku Gliwic można jechać autostradą. Ci którzy jadą zatłoczoną Wodzisławską czy Żorska jadą albo do pracy do Rybnika albo załatwiają sprawy w Rybniku. To nie jest ruch tranzytowy. Która to ulica jest taka kręta według ciebie bo ja znam w Rybniku same proste drogi i łagodnymi łukami.
kurier

Postprzez walek So, 18 kwi 2015, 15:00

kurier napisał(a):Kolego walek ale przecież z Raciborza do Gliwic nie jeździ się przez Rybnik, a z Czech w kierunku Gliwic można jechać autostradą.

Widzisz Kolego Kurierze (być może już kiedyś piwo wypiliśmy) ja tylko przykład dałem że z tych kierunków, ale jest jeszcze ruch lokalny jak np. z Wodzisławia do Kamienia - którędy autostradą? metrem? jak kilka razy było pisane z okazji prima aprilis. :lol:
walek

Postprzez bronekk So, 18 kwi 2015, 18:57

Polecam zwłaszcza najbardziej krętą ulicę w Rybniku mylnie zwaną Prostą - ostatnio stałem tam w korku 40 minut. Rzeczywiście bardzo duże ułatwienie dla mieszkańców miasta.
bronekk

Poprzednia strona

Powrót do Transport i komunikacja