Jazda na gape

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: Jazda na gape

Postprzez twojstary So, 9 maja 2015, 10:38

Co kierowca powinien zrobić? Zatrzymać się i rozpocząć dyskusję z menelem na temat kultury? Albo zacząć się z nim szarpać?
A jaka była twoja reakcja?
twojstary

Postprzez thomas_k7 N, 10 maja 2015, 13:40

Dziwne, że tylko rybniccy kierowcy mają z tym problem. Korzystam z komunikacji także w Żorach, Katowicach, Bytomiu - tam jakoś nie ma problemu z menelami. Kierowca po prostu mówi, żeby Pan czy Pani nie wsiadał/wsiadała do autobusu lub też wzywa Straż Miejską. To nie jest trudne, jednak po prostu się nie chce. Autobusy rybnickie posiadają CB i łączność ze Strażą Miejską. Jaki więc problem nawet jak uparty wsiądzie do autobusu, załączyć radio, powiedzieć, że jedzie linią X w kierunku X i prosi o interwencję? Żaden. Jednak w Rybniku na razie z mojego doświadczenia tylko jeden (!!!) kierowca zareagował na tak zwanych meneli. Być może na innych liniach też ktoś reaguje, jednak w stronę Boguszowic niestety wszyscy mają to gdzieś.
thomas_k7

Postprzez lukrecja50 So, 8 sie 2015, 09:18

Sporadycznie jeżdżę autobusami, ale myślę że zamiast narzekać należy inicjatywę wziąć w swoje ręce. Nie reaguje kierowca , zareaguję sama i inni pasażerowie. jak ze 20 ludzi powie "w oczy" takiemu czyściochowi że ma wysiąść bo śmierdzi, albo popija jabola w autobusie to już coś poskutkuje. Można takiemu powiedzieć że na następnym przystanku pomożemy mu wysiąść i myślę że pod presją brudas się ugnie i wysiądzie. Tyle,że u nas jest tak,że jak już ktoś głośno zacznie wypraszać brudasa to reszta zamiast wspierać i się dołączyć to czeka jaki będzie bieg wydarzeń, albo jeszcze stanie w obronie brudasa. Kiedyś byłam świadkiem takiej sytuacji,że grupka młodzieży wracającej ze szkoły nie pozwoliła żulowi wejść do autobusu. zatarasowali drzwi, a słabiusieńki od jaboli żul nie miał siły się przepychać, ba nawet jak wejść.
lukrecja50

Postprzez Arteks So, 8 sie 2015, 17:45

@lukrecja - nie tylko powiedzieć... Wziąść w kilku facetów i go wywalić z autobusu. Jeśli ktoś śmierdzi - zgodnie z regulaminem przewozów, nie ma prawa być w pojeździe.
Arteks

Postprzez shonya Pn, 10 sie 2015, 12:43

Arteks, w Twoim przypadku razi to wyjątkowo: wziąĆ ;) zakładam, że to przez upały ;)
shonya

Poprzednia strona

Powrót do Transport i komunikacja