Dojazd z Rybnika do Opola

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: Dojazd z Rybnika do Opola

Postprzez Arteks N, 29 cze 2014, 20:18

Afordancja napisał(a):I przy drodze powrotnej, spodziewałem się pustego pociągu..a tu ludzi na 70% wypełnienie wypełnienie., z resztą także w obydwu pociągach blisko full.

A może ty też napiszesz jakieś pismo do Ministerstwa i posłów o którym wspominałem w sprawie utworzenia nowych połączeń relacji Bielsko-Żory-Rybnik-Opole-Wrocław? Teoretycznie ministerstwo nie powinno odmówić chyba że zasłonią się modernizacją linii bo właśnie lina kolejowa Nędza-Rybnik-Żory-Chybie idzie do całkowitej modernizacji od 2015 roku, a to potrwa conajmniej 2 lata. Ale potem będzie na całym odcinku 120 km/h co na polskie warunki jest dobrą prędkością. :)
Arteks

Postprzez AlicjaeR N, 29 cze 2014, 20:18

Arteks napisał(a):
AlicjaeR napisał(a):Właśnie Rodzina mi wraca z Wrocławia z przesiadką w Katowicach . Tak jak radziłeś Arteksie
NIKT nie potrafi wytłumaczyć dlaczego , gdzie jest jakikolwiek autobus i o której dane im będzie dojechac do domu . Dochodzi 21 . Oto Polska właśnie :evil:

Ale to chyba jakaś sytuacja awaryjna, a takich nie da się przewidzieć - może jakiś wypadek był lub defekt czy uszkodzenie transformatora w czasie burzy? Taki rzeczy zdarzają się wszędzie czy to na autostradzie, w samolotach czy pociągach.

tyle , ze ludziom należy się jakaś informacja , a oni tam wszyscy czekają i nikt nic do tej chwili nie wie

O tym , ze inne miasta nie mają połączeń kolejowych doskonale wiem , ale z tych miast spokojnie dojedziesz busem , czy autobusem do miejsca wybranego , a dojazd z Rybnika do Katowic w tej chwili też głównie opiera się na komunikacji busami ( Drabas , Inter) bo na pociąg też nie mozesz liczyć . Często korzystałam z komunikacji żorskiej jadąc do Katowic , tam przesiadałam się do PolskiegoBusa , teraz jeżdżę z Rybnika.

Pociągami do Wrocławia i Opola jeździłam od lat , dla mnie to wygoda i luksus , wsiąść w Rybniku wysiąść w Opolu ,bez przesiadki , spokojnie , jeździłam z dzieckiem z wózkiem , z mamą dla której jazda pociągiem była mniej uciążliwa aniżeli samochodem . Proponujesz biegi z przesiadkami , by złapać pociąg ...nie każdy może biegać i dlatego tak dobrym rozwiązaniem była Szyndzielnia .
Nie chcę być we Wrocławiu 8.25 , chcę wrócić z Wrocławia wieczorem bez konieczności przesiadania się , czy noclegu do 4 rano na dworcu .

No niestety , trzeba zacząć pisać , systematycznie co miesiąc , bo innego wyjścia nie widzę . Moze upierdliwy spam coś da .

Rodzina już jedzie z Leszczyn . Hura :twisted:
AlicjaeR

Postprzez AlicjaeR N, 29 cze 2014, 20:20

W takim razie bardzo proszę do kogo kierować ewentualne pisma.

Będę kilka tygodni unieruchomiona przez operacje nożne :twisted: i będę miała czas by pisać
AlicjaeR

Postprzez Arteks N, 29 cze 2014, 20:35

AlicjaeR napisał(a):W takim razie bardzo proszę do kogo kierować ewentualne pisma.
Będę kilka tygodni unieruchomiona przez operacje nożne :twisted: i będę miała czas by pisać

w sprawie połączeń lokalnych:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

w sprawie połączeń dalekobieżnych:
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury
parlamentarzyści - najlepiej wszyscy z naszego regionu, a szczególnie polecam tych związanych z PO bo oni są u władzy, poza tym jeśli coś załatwią - będą się mogli wykazać przed przyszłymi wyborami
Urząd Wojewódzki (może poprzeć działania w tej sprawie)

Możesz wspomnąć że nawet w czasach komuny z Rybnika były zawsze 2-3 dzienne połączenia, a w sezonie dodatkowo 2, a teraz jest tylko w sezonie 1 plus soboty i niedziele IR. Nie ma żadnych osobówek.

Bardzo mi się podoba że chcesz coś w tym kierunku zrobić :))) Więcej takich inicjatyw, a może się coś poprawi. Tak jak ja walczyłem o pociągi do Warszawy i chociaż mamy tylko jeden i o średniej porze ale zawsze dobre i to. Z powrotem z Warszawy rewelacyjny dojazd do Rybnika - 4 godziny, bilet kosztuje tylko ok. 65 zł, a pociąg wyjeżdża dopiero po 18.00. Było warto i okazało się że moje argumenty miały słuszność. Nie zrażałem się nawet tym jak mnie atakowali zwolennicy jednego z posłów twierdząc, że nie ma szans na takie pociągi bo to albo tamto...

Przecież płacimy podatki tak samo jak inni, a w naszym subregionie mieszka pół miliona ludzi. W dodatku sporo osób wywodzi się z innych regionów Polski a więc jest wiele pretekstów do tego aby wróciła normalność jaką cieszą się inne samorządy czasami dużo mniejsze od Rybnika jak np. Przemyśl - małe miasto które nie jest nawet węzłem kolejowym.
Arteks

Postprzez Afordancja N, 29 cze 2014, 21:00

Arteks napisał(a):@AlicjaeR - z tym zadupiem trochę przesadziłaś bo nie wiem czy wiesz, że z Żor nie ma pociągów nawet do Katowic, a z Jastrzębia w ogóle nie jeżdżą pociągi - donikąd!!!, Wodzisław walczył całą parą o pociągi do...

Jak będziemy się porównywać z Żorami, Wodzisławiem Śl. czy Jastrzębiem to hm... daleko nie zajedziemy ;)

Arteks napisał(a):A może ty też napiszesz jakieś pismo do Ministerstwa i posłów o którym wspominałem w sprawie utworzenia nowych połączeń relacji Bielsko-Żory-Rybnik-Opole-Wrocław? Teoretycznie ministerstwo nie powinno odmówić chyba że zasłonią się modernizacją linii bo właśnie lina kolejowa Nędza-Rybnik-Żory-Chybie idzie do całkowitej modernizacji od 2015 roku, a to potrwa conajmniej 2 lata. Ale potem będzie na całym odcinku 120 km/h co na polskie warunki jest dobrą prędkością. :)

Co prawda nie jestem targetem, bo nie używam od jakiś 10 lat prawie w ogóle pociągów (nie licząc ostatnich wyjątków), ale hm.. jak znajdę więcej czasu to może i zbiorę się w kupę i coś skrobnę. Rozumiem, że połączanie Bielsko-..Rybnik..-Wrocław jest jakoś bardziej przemyślane?
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Arteks N, 29 cze 2014, 21:19

To prawda że nie mamy się na nich oglądać Afordancjo ale to był przykład, że naprawdę inni mają jeszcze dużo gorzej od nas i mimo wszystko te określenia Alicji lepiej pozostawić dla takich gmin gdzie komunikacja szynowa jest już w agonii lub całkowicie zamarła... a jeśli z Rybnika do Warszawy dojedziesz w 4 godziny pociągiem pośpiesznym codziennie - to jest jakaś nadzieja, że może być jeszcze lepiej. W każdym razie zapewniam was, że ja też napiszę swoje pismo aby nie było, że komuś coś sugeruję, a sam nie. Potem możemy podzielić się odpowiedziami jakie dostaniemy.

I jeszcze taka ciekawostka. MRRiI ma przeznaczyć od 2015 lub 2016 (nie jestem pewien) o wiele więcej pieniędzy na przewozy dalekobieżne. Jeśli będziemy siedzieć na Śląsku jak dupy grochowe to środki te pójdą na pociągi do innych regionów!!!
Arteks

Postprzez AlicjaeR Pn, 30 cze 2014, 13:34

Arteks napisał(a):To prawda że nie mamy się na nich oglądać Afordancjo ale to był przykład, że naprawdę inni mają jeszcze dużo gorzej od nas i mimo wszystko te określenia Alicji lepiej pozostawić dla takich gmin gdzie komunikacja szynowa jest już w agonii lub całkowicie zamarła... a jeśli z Rybnika do Warszawy dojedziesz w 4 godziny pociągiem pośpiesznym codziennie - to jest jakaś nadzieja, że może być jeszcze lepiej. W każdym razie zapewniam was, że ja też napiszę swoje pismo aby nie było, że komuś coś sugeruję, a sam nie. Potem możemy podzielić się odpowiedziami jakie dostaniemy.

I jeszcze taka ciekawostka. MRRiI ma przeznaczyć od 2015 lub 2016 (nie jestem pewien) o wiele więcej pieniędzy na przewozy dalekobieżne. Jeśli będziemy siedzieć na Śląsku jak dupy grochowe to środki te pójdą na pociągi do innych regionów!!!

tylko dlaczego mamy sobie podbudowywać własne ego tym , że inni mają gorzej :roll:
rozumie , ze dojazd do Warszawy stał się w naszym kraju priorytetem , jakoś wszyscy tak sie pchają ( no tak też tam bywam , bo mam znajomych których raz w roku odwiedzam ) .

Pamiętam czasy świetności kolei kiedy z Rybnika mogliśmy dojechać do Wisły , do Krakowa , no i nadal wspominać będę dojazdy do Opola czy Wrocławia . Pociąg do Wrocławia przez Rybnik w tamtych czasach jechał z Warny :)

Piszmy więc , bo tylko to nam pozostało
AlicjaeR

Postprzez Arteks Pn, 30 cze 2014, 14:17

@AlicjaeR - nie chodziło o podbudowywanie swojego ego ale o twoje negatywne przekoloryzowane określenie które zostawmy dla miejscowości do których w ogóle nie dojeżdżają pociągi lub funkcjonują w formie szczątkowej. Do Krakowa??? Teraz nawet z Katowic do Krakowa połączenia kolejowe prawie zamarły, a do Wisły jedzie się 30 km/h... więc po co zabiegać o taki pociąg z Rybnika do Wisły. Kto jechałby nim ponad 3 godziny??? Niestety ale to raczej cały Śląsk był dyskryminowany finansowo i inwestycyjnie, a nasi politycy tak naprawdę transportem zbiorowym się za bardzo nie interesują i nie lobbują w jego sprawie. Dlatego jest dużo gorzej niż w innych regionach - co pewnie sama zauważasz jeśli czasami jedziesz pociągiem do Poznania, Wrocławia, Trójmiasta czy Warszawy. Jedynie okolica Krakowa to takie samo dziadostwo jak na Śląsku. Możliwe że coś się zmieni jeśli chodzi o jakość infrastruktury, w przypadku Kolei Śląskich i komunikacji lokalnej trzeba zmienić władzę, a w przypadku połączeń dalekobieżnych spróbujmy interweniować u naszych reprezentantów - może uda się coś zyskać. Tak na mnie podziałałaś, że też napiszę :)))

Warto byłoby zewrzeć szyki z Bielskiem bo oni też mają fatalne połączenia do Wrocławia (a właściwie ich brak) a miasto jest duże, w dodatku turystyczne. Jeśli będziesz wysyłać swoją petycję to wartoby również zrobić to do posłów z Ziemi Bielskiej ale dodając tam również sprawę połączeń Bielska bo z kolei nasz subregion ich nic nie obchodzi.
Arteks

Postprzez Arteks Pn, 30 cze 2014, 21:28

@AlicjaeR - wiem co się stało wczoraj i skąd te spóźnienie pociągu którym jechała twoja rodzinka - drzewo spadło na sieć trakcyjną w okolicy Leszczyn w czasie burzy i musieli to usunąć - siła wyższa...
Arteks

Postprzez Arteks Pn, 1 cze 2015, 21:54

@AlicjaeR - z moich przecieków wynika, że w grudniu znacząco się poprawi sytuacja dalekobieżnych połączeń kolejowych z Rybnika. :))) Motywowanie, pisanie pism, apelowanie chyba przyniosło jakiś skutek.
Arteks

Postprzez Abisall Wt, 2 cze 2015, 12:15

Arteks napisał(a):@AlicjaeR - z moich przecieków wynika, że w grudniu znacząco się poprawi sytuacja dalekobieżnych połączeń kolejowych z Rybnika. :))) Motywowanie, pisanie pism, apelowanie chyba przyniosło jakiś skutek.

He Arteks Arteks ... twoje "przecieki"...Zwykła konferencja prasowa Śmigielskiego :) http://www.krzakala.pl/informacje/zobac ... nterREGIO/
Abisall

Postprzez Arteks Wt, 2 cze 2015, 21:25

@abisall - zanim ci nieco więcej napiszę o tych przeciekach to nie zauważyłeś, że ten wpis Krząkały zawiera jakieś nieaktualne dane? Mam wrażenie, że ktoś z jego pracowników pomylił chyba pisma lub połączył kilka w jedno bo przecież od kilku już lat marszałkiem województwa nie jest Śmigielski... A pociąg Szyndzielnia kursuje od conajmniej 3 lat (szkoda że nie we wszystkie dni tygodnia), ale na pewno nie będzie nowością. Natomiast faktycznie można przyznać, że w przypadku Szyndzielni Krząkała pozytywnie przysłużył się sprawie, a pociąg spełnia swoją rolę. Tak samo doceniam jego zaangażowanie w sprawach związanych z nieruchomościami. Być może dzięki niemu PKP podjęły decyzję o przekazaniu dworca Wodzisław Śl. władzom tego miasta i remontu przystanku R-k Paruszowiec. A więc jakiś mały pożytek z posła MK jest ale dopiero w ostatniej kadencji. :)

Moje przecieki są o niebo lepsze od poselskich... Od nowego rozkładu mają się pojawić w Rybniku 3 szybkie pociągi Intercity do Warszawy, poprawi się też połączenie między Bielskiem, Rybnikiem a Wrocławiem. Jeśli Krząkała o tym nie wie to znaczy że akurat do tej sprawy się nie przysłużył. Możliwe że przyczynił się do tego ex. minister Zdziebło, który przecież pracował w ministerstwie które dofinansowywuje przewozy dalekobieżne i wydatnie wsparł inicjatywę modernizacji linii Rybnik-Chałupki która bardzo przyda się w ruchu międzynarodowym. Rozkład 2015/16 który wejdzie w życie w grudniu może być najlepszym dla Rybnika od... początku lat 90.! :D
Arteks

Postprzez AlicjaeR So, 8 sie 2015, 17:16

Arteks napisał(a):@abisall - zanim ci nieco więcej napiszę o tych przeciekach to nie zauważyłeś, że ten wpis Krząkały zawiera jakieś nieaktualne dane? Mam wrażenie, że ktoś z jego pracowników pomylił chyba pisma lub połączył kilka w jedno bo przecież od kilku już lat marszałkiem województwa nie jest Śmigielski... A pociąg Szyndzielnia kursuje od conajmniej 3 lat (szkoda że nie we wszystkie dni tygodnia), ale na pewno nie będzie nowością. Natomiast faktycznie można przyznać, że w przypadku Szyndzielni Krząkała pozytywnie przysłużył się sprawie, a pociąg spełnia swoją rolę. Tak samo doceniam jego zaangażowanie w sprawach związanych z nieruchomościami. Być może dzięki niemu PKP podjęły decyzję o przekazaniu dworca Wodzisław Śl. władzom tego miasta i remontu przystanku R-k Paruszowiec. A więc jakiś mały pożytek z posła MK jest ale dopiero w ostatniej kadencji. :)

Moje przecieki są o niebo lepsze od poselskich... Od nowego rozkładu mają się pojawić w Rybniku 3 szybkie pociągi Intercity do Warszawy, poprawi się też połączenie między Bielskiem, Rybnikiem a Wrocławiem. Jeśli Krząkała o tym nie wie to znaczy że akurat do tej sprawy się nie przysłużył. Możliwe że przyczynił się do tego ex. minister Zdziebło, który przecież pracował w ministerstwie które dofinansowywuje przewozy dalekobieżne i wydatnie wsparł inicjatywę modernizacji linii Rybnik-Chałupki która bardzo przyda się w ruchu międzynarodowym. Rozkład 2015/16 który wejdzie w życie w grudniu może być najlepszym dla Rybnika od... początku lat 90.! :D

czyli nie będzie już jeździc już NIC :roll:

jak się to ma do tych peanów na cześć kolei i przecieków ( w sumie nie wiem co przeciekało ) ?
http://www.rynek-kolejowy.pl/58740/koni ... cyjne.html

dojazd do Warszawy czy Chałupek to nie dla każdego priorytet

aha , no i nic z zapewnień w owych pismach zapewniających , ze będzie lepiej nie ma pokrycia :evil:
AlicjaeR

Postprzez Arteks So, 8 sie 2015, 17:41

@alicjaeR - ja mam swoje przecieki i wiem jaki będzie rozkład, a ty zamiast się czepiać zapytaj posłów o tę sprawę, zapytaj w PKP IC albo Ministerstwie Infrastruktury lub... poczekaj do grudnia do nowego rozkładu. A co do IR to ma być podobno zastąpiony przez TLK. ;)

Nie do Chałupek tylko do Pragi - uchodzącej za jedną z najpiękniejszych stolic Europy, którą przyjeżdża zwiedzać cały świat. Od grudnia każdy turysta będzie mógł dojechać do niej bezpośrednim pociągiem i to w dodatku w dobrym czasie.

Ps. No i jak z twoimi pismami? Mi się chciało pisać i interweniować a tobie? Ja mam jakąś satysfakcję i dostałem odpowiedzi a ty?
Ostatnio edytowano N, 9 sie 2015, 00:02 przez Arteks, łącznie edytowano 1 raz
Arteks

Postprzez Arteks So, 8 sie 2015, 23:59

Samolubna jesteś Alicjo ignorując ten sukces i skupiając się na tym co akurat tobie jest potrzebne... Bo właśnie dojazd do Warszawy jako stolicy co raz bardziej scentralizowanego kraju - to podstawa i bardzo istotna sprawa dla każdego większego miasta. Walczyliśmy o to wiele lat i dopiero teraz dzięki zmodernizowanej linii na Czechy, będzie możliwe przekierunkowanie pociągów międzynarodowych przez Rybnik. Jeśli będą trzy pociągi to również dojazd z Warszawy tutaj się poprawi. Szanuję twoje potrzeby i popieram również kierunek do Opola czy Wrocławia ale ten do Warszawy jest potrzebny o wiele większej liczbie osób bo co takiego masz w Opolu żeby tam dużo ludzi jeździło? A w Warszawie ludzie pracują, studiują, robią biznesy, załatwiają sprawy w różnych urzędach czy ambasadach, udają się na lotnisko a nawet się leczą, czy jadą turystycznie a Opole to miasto pokroju Rybnika nie za bardzo związane z naszym województwem, ze słabym przemysłem i mało znanymi innymi atrybutami. Pewnie ktoś tam też jeździ ale to nie te potoki... To już bardziej Wrocław bo to duży ośrodek studencki, naukowy i turystyczny.
Arteks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja