Dojazd z Rybnika do Opola

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: Dojazd z Rybnika do Opola

Postprzez siwy_rybnik N, 9 sie 2015, 10:25

@Arteks - masz 100% racji. Dobra bezpośrednia komunikacja z Warszawą jest o wiele bardziej potrzebna niż bezpośrednia komunikacja z Opolem. Ja do Warszawy jeżdzę 15-20 razy rocznie w różnych sprawach (na lotnisko, ambasady, interesy, urzędy itd.). Do Opola jadę 1-2 razy w roku i to co najwyżej z ciekawości. Poważnych spraw w Opolu nie da się załatwić.

"Szyndzielnia" uruchomiona była tak na prawdę tylko w wybrane dni tygodnia, nastawiona na "studentów". Jeśli by mi przyszło zajechać w środku tygodnia do Opola to i tak nie ma bezpośredniego pociągu. Fakt, że "Szyndzielnia" nie jeździ codziennie do Opola potwierdza to, że bezpośrednie pociągi do Opola nie są na co dzień potrzebne, w wybrane dni tygodnia mogą być korzystne tylko dla wybranej grupy mieszkańców Rybnika oraz okolic. Faktem jest, że "Szyndzielnia" w te wybrane dni tygodnia cieszyła się dużym powodzeniem (głównie studenci), więc zapewne pojawi się jakaś alternatywa.

Więcej połączeń z Warszawą ułatwi bardzo życie wielu osobom. Nie tylko osobom, które jeżdża tam w interesach czy też w sprawach zawodowych. Studenci z Rybnika w Warszawie też są, więc dla nich będzie to korzystna sytuacja.
siwy_rybnik

Postprzez AlicjaeR N, 9 sie 2015, 22:15

Arteks napisał(a):Samolubna jesteś Alicjo ignorując ten sukces i skupiając się na tym co akurat tobie jest potrzebne... Bo właśnie dojazd do Warszawy jako stolicy co raz bardziej scentralizowanego kraju - to podstawa i bardzo istotna sprawa dla każdego większego miasta. Walczyliśmy o to wiele lat i dopiero teraz dzięki zmodernizowanej linii na Czechy, będzie możliwe przekierunkowanie pociągów międzynarodowych przez Rybnik. Jeśli będą trzy pociągi to również dojazd z Warszawy tutaj się poprawi. Szanuję twoje potrzeby i popieram również kierunek do Opola czy Wrocławia ale ten do Warszawy jest potrzebny o wiele większej liczbie osób bo co takiego masz w Opolu żeby tam dużo ludzi jeździło? A w Warszawie ludzie pracują, studiują, robią biznesy, załatwiają sprawy w różnych urzędach czy ambasadach, udają się na lotnisko a nawet się leczą, czy jadą turystycznie a Opole to miasto pokroju Rybnika nie za bardzo związane z naszym województwem, ze słabym przemysłem i mało znanymi innymi atrybutami. Pewnie ktoś tam też jeździ ale to nie te potoki... To już bardziej Wrocław bo to duży ośrodek studencki, naukowy i turystyczny.

samolubna byłabym gdybym pisała , ze mają być TYLKO pociągi do Wrocławia , Opola , przecież do Warszawy cały czas mamy z Rybnika połączenie , jeżdżę od kilku lat co najmniej 2x w roku
Piszesz , ze w kierunku Opola , Wrocławia ktoś tam jeździ ....jechałeś Szyndzielnia ostatnimi czasy ? ja jeździłam często i nigdy nie była pusta , najczęściej były pojedyncze miejsca wolne , teraz jeździ w niedzielę wieczorem z Zakopanego do Wrocławia i jest dokładnie obsadzona .
Nie wszyscy studiują , załatwiają ważne sprawy w stolicy , także na peryferiach wg panów czyli na zachód od Rybnika .

Owszem pisałam i nic w odpowiedziach nie było co mogło by mnie uspokoić .

siwy_rybnik - we Wrocławiu studiuje cała masa młodych Rybniczan , nie tylko w stolicy czy Katowicach

Pociąg do Pragi już był dawno obiecany , oby teraz się to spełniło , bo wraz z nadejściem ery pendolino nasze koleje chylą się ku upadkowi
AlicjaeR

Postprzez Arteks N, 9 sie 2015, 23:12

@AlicjaeR - jedno się udało wywalczyć to może i drugie się uda. :) Nasz kraj jest porąbany i tyle. Politycy obiecują drugą Irlandię, a jednocześnie pozwalają stale do jakichś likwidacji IinterRegio i to w trakcie obowiązywania rozkładu...

Nasze koleje chyliły się ku upadkowi 5-10 lat temu, aż nasze państwo dostało trochę reprymendy od KE i sporo kasy na inwestycje związane z transportem szynowym. Ja widzę światełko w tunelu, a rozkład 2015/16 może być najlepszym od lat dla Rybniku. Najważniejsze, że rozwiązany zostanie problem o który osobiście walczyłem od lat czyli o szybkie i regularne, całoroczne połączenie Rybnika ze stolicą. :)

@siwy_rybnik - mądrze piszesz, dla ludzi którzy muszą często jeździć do Warszawy, szybkie pociągi będą świetną alternatywą do zapchanej Gierkówki. Też czasami korzystam - kilka miesięcy temu wracałem z Warszawy TLK Skarbek, a w tamtą stronę Pendolino, można obejrzeć film i przeczytać książkę albo pograć w grę zamiast ślęczeć nad kierownicą i uważać na tirowców i wariatów... :)
Arteks

Postprzez Arteks Cz, 27 sie 2015, 00:23

@AlicjaER - i... od września masz codzienny wygodny pociąg TLK z Bielska i Rybnika do Wrocławia!!! http://www.rynek-kolejowy.pl/59105/tlk_ ... rregio.htm Warto było pisać do MRiI czy nie było warto? :DDD
Arteks

Poprzednia strona

Powrót do Transport i komunikacja