PKP - węzeł rybnicki

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Postprzez andrev1989 Wt, 10 paź 2006, 19:56

No w końcu wyremontują tę linię i czas podróży z Rybnika, jednego z większych miast Śląska i największego miasta subregionu ze stolicą Śląska będzie normalny. Przynajmniej kolej może stanie się bardziej lubiana i ludzie częściej zaczną z jej korzystać. Tak trzymać!![/url]
andrev1989

Postprzez kusia56 Pt, 13 paź 2006, 17:29

A jakie są jeszcze remonty planowane po remoncie Jaśkowice Leszczyny ?? Wyremontują w końcu ten wiadukt na Paruszowcu ???? Czy będziemy jeździć po jednym torze bo tam wszystkie brutta jeźdżą to ten tor zajadą w trymiga.Z Leszczyn będziemy mieli 90 a do Leszczyn 30
Pozdrawiam
Stachu
PS. Te wcześniejsze posty nie są moje. Na forum żeby coś napisać trzeba się zalogować a zarejestrować wogóle się nie idzie.
kusia56

Postprzez Arteks So, 14 paź 2006, 17:31

[quote=""]A jakie są jeszcze remonty planowane po remoncie Jaśkowice Leszczyny ?? Wyremontują w końcu ten wiadukt na Paruszowcu ???? .[/quote]Według tego co mówił Dyrektor PKP PLK na konferencji w Rybniku to w tym roku Jaśkowice-Leszczyny, w przyszłym wiadukt w Paruszowcu, a do 2008 cała linia Rybnik-Katowice ma być przystosowana do prędkości 100 km/h. Wspomniano również o remoncie linii Gliwice-Leszczyny i Rybnik-Żory-Pszczyna. Niestety to są odleglejsze plany przy czym PKP jest zainteresowana remontem kapitalnym tych linii. Inne linie bez pomocy samorządów czy władz wojewódzkich nie mają co liczyć na remont więc poważnie obawiam się o los Wodzisławia i Chałupek :(
Arteks

Postprzez kusia56 So, 28 paź 2006, 20:28

Szkoda że ten temat upada nikt nic nie pisze . Mógłby ktoś powiedzieć jak idzie remont Leszczy-O.Jaśkowice

Pozdro,Stachu(from Rybnik)
kusia56

Postprzez kusia56 So, 28 paź 2006, 20:57

[quote=""]Szkoda że ten temat upada nikt nic nie pisze . Mógłby ktoś powiedzieć jak idzie remont Leszczy-O.Jaśkowice

Pozdro,Stachu(from Rybnik)[/quote]

Nie jest chyba łatwo o tym powiedzieć, bo remont torów kolejowych nie jest tak widoczny jak remont dróg asfaltowych, kiedy to z jednej strony często przejeżdza się tymi remontowanymi drogami, a z drugiej strony są one łatwiej dostępne, w tym dla pieszych, którzy np. mieszkają w pobliżu. Ale jeśli już takie pytanie pada, to dla mnie podstawowa kwestia jest taka czy zdąrzą z wymianą toru w planowanym czasie. Już w tej chwili pociągiem relacji Rybnik-Katowice jeżdzi jakby mniej osób, a jeszcze wiele pasażerów czeka aż skończą im się miesieczne, by zmienić środek lokomocji. Jak nie dotrzymają terminu remontu, to w grudniu będą wozić głównie powietrze, a nie ludzi.
kusia56

Postprzez HAN Pn, 30 paź 2006, 22:23

[quote=""]Szkoda że ten temat upada nikt nic nie pisze . Mógłby ktoś powiedzieć jak idzie remont Leszczy-O.Jaśkowice

Pozdro,Stachu(from Rybnik)[/quote]

Bylem w soobote w Czerwionce zobaczyc na jakim etapie sa prace. Stacja wyglada jak pobojowisko, przy peronie 1 brak torow w ich miejscu 1,5 metrowa dziura :D Caly odcinek do Jaskowic jest sukcesywnie rozbierany, stare podklady z szynami odkladane sa na bok i pewnie beda je po trochu wywozic.
HAN

Postprzez Arteks Śr, 1 lis 2006, 12:53

Ciekawe zmiany w ruchu dalekobieżnym czekają nasz region od nowego rozkładu jazdy PKP (10.12.06). Będą pociągi z Rybnika do Poznania, Szczecina, Zakopanego, Ostrawy czy Olsztyna!!! Szczegóły wkrótce :)
Arteks

Postprzez kusia56 Śr, 1 lis 2006, 17:03

[quote="Arteks"]Ciekawe zmiany w ruchu dalekobieżnym czekają nasz region od nowego rozkładu jazdy PKP (10.12.06). Będą pociągi z Rybnika do Poznania, Szczecina, Zakopanego, Ostrawy czy Olsztyna!!! Szczegóły wkrótce :)[/quote]

No, no - całkiem nieżle. Pociąg do każdego z tych miast kiedyś może się przydać, ale chyba najbardziej cieszy mnie Ostrawa i Zakopane, choć akurat z Rybnika jest PKS-owsi kurs w już interesującym autobusie. Ciekawe ile podróż do Zakopanego i Ostrawy będzie trwała.
kusia56

Postprzez Arteks Śr, 1 lis 2006, 19:32

[quote]No, no - całkiem nieżle. Pociąg do każdego z tych miast kiedyś może się przydać, ale chyba najbardziej cieszy mnie Ostrawa i Zakopane, choć akurat z Rybnika jest PKS-owsi kurs w już interesującym autobusie. Ciekawe ile podróż do Zakopanego i Ostrawy będzie trwała.[/quote]Ale to będzie stary rewolucja!!! Bo teraz jak chcesz wyjechać na weekend do Zakopca to jadąc poc. z przesiadką czy PKSem jesteś dopiero ok. 11.00 na miejscu, a już w niedzielę musisz ok. 13.00 wracać z Zakopca czyli praktycznie masz z tego popołudnie sobotnie i niedzielne dopołudnie... Pociąg będzie nocny!!! Będzie to relacja Szczecin-Poznań-Wrocław-Kędzierzyn-Rybnik-Bielsko-Wadowice-Zakopane. Będzie kursował codziennie w okresach wakacyjnym, feryjnym, długie weekendy itd a poza tym zawsze z piątku na sobotę do Zakopanego (odj. 0.57) i z niedzieli na poniedziałek w drugą stronę (w Rybniku o 0.06). Ja na pewno będę kilka razy w roku korzystał!
Arteks

Postprzez Opoka Śr, 1 lis 2006, 19:56

Łudziłem się, że będą to pociągi codzienne, a przede wszystkim osobne, tzn. co najmniej dwa. Jeden do Szczecina, a drugi do Zakopanego. Jak się okazuje, ma to być tylko jeden pociąg, w dodatku nie kursujący każdego dnia. Moim zdaniem nie ma się z czego cieszyć. Na dodatek jeśli Hutnik zostanie zlikwidowany, to będzie już całkiem źle.
Opoka

Postprzez Arteks Śr, 1 lis 2006, 20:22

[quote="Opoka"]Łudziłem się, że będą to pociągi codzienne, a przede wszystkim osobne, tzn. co najmniej dwa. Jeden do Szczecina, a drugi do Zakopanego. Jak się okazuje, ma to być tylko jeden pociąg, w dodatku nie kursujący każdego dnia. Moim zdaniem nie ma się z czego cieszyć. Na dodatek jeśli Hutnik zostanie zlikwidowany, to będzie już całkiem źle.[/quote]Opoka, nie wiedziałem, że jest z Ciebie taka zrzęda... Nie kursuje każdego dnia ale w te dni kiedy na dalekie podróże jest największe zapotrzebowanie czyli przed i po weekendzie pojedzie przez cały rok. Uruchomienie nowych pociągów jest bardzo problematyczne i PKP niechętnie to robi, a akurat na tej zmianie bardzo zyskamy. Nie jest to nowy pociąg bo on obecnie kursuje ale jedzie przez Gliwice-Katowice. Co do Hutnika to tak jak wspominałem nie będzie go :[ ale za to będzie Kormoran do Olsztyna przez Warszawę ok. 9.20 z Rybnika - CODZIENNIE!
Arteks

Postprzez Opoka Śr, 1 lis 2006, 20:42

Może i zrzędzę, ale fakty są jakie są. Jeden pociąg do Zakopanego i Szczecina przez większość czasu kursujący raz w tygodniu oraz jak piszesz, Kormoran do Olsztyna przez Warszawę o beznadziejnej moim zdaniem godzinie (za późno) rybnickiej kolei chluby nie przynoszą.
Jak dodasz do tego zabranie (dlaczego?) dobrego Hutnika o rozsądnej porze, to naprawdę nie ma się z czego cieszyć.

Zdaję sobie sprawę, że PKP niechętnie uruchamia nowe połączenia i nie jest to łatwe, ale jak już się naszej kolei coś uda (Hutnik), to musi to za chwilę zniszczyć.
Czekam tylko na wyremontowaną trasę na Katowice.
Opoka

Postprzez kusia56 Wt, 7 lis 2006, 21:23

Co do pociągów do Ostravu to rozkład pociągu Katowice-Ostrava jest tutaj
http://jizdnirady.atlas.cz/Route.asp?cl ... 3&s2=17712
i odwrotnej relacji
http://jizdnirady.atlas.cz/Route.asp?cl ... 2&s2=11470
oraz z Raciborza
http://jizdnirady.atlas.cz/Route.asp?cl ... 8&s2=17712
i odwrotnie
http://jizdnirady.atlas.cz/Route.asp?cl ... 2&s2=19428
Pociągi te nie pojadą tak jak przypuszczałem łącznicą Pudlov- Bohumin Vribce , lecz ze zmianą czoła w Bohuminie, i według tego rozkładu pociągi pomiędzy Katowicami a Rybnikiem będą jeździć dłużej niż dotychczas!! Myślę że to jednak błąd - nie uwzględnienie remontu na odcinku Leszc.-O.Jaśk.itp.
A tak do kolegi Arteksa mam pytanie skąd to info o tych pociągach dalekobieżnych do Zakopanego i Poznania. Cały czas szukam tych pociągów w tabelach PR (patrz projekt połączeń dalekobieżnych) Szukam na różnych odcinkach m.in. na Wrocław- Katowice i widzę tylko Szyndzielnię. Możliwe że jestem ślepy ale proszę uświadomcie mnie, bo ze mnie niedowiarek.
P.S Gdyby linki nie działały to pisać na gg 8567901
Pozdro, Stachu from Rybnik
kusia56

Postprzez kusia56 Pt, 10 lis 2006, 20:16

No i pojawił się nowy rozkład jazdy, pociąg Wodzisław śląski-Kraków zostanie skrócony do Katowic :( -będziemy wspominać że okręg Rybnicki miał połączenie z Krakowem. W sumie potwierdziły się wszystkie nowinki Arteksa. Dodano dwie pary Racibórz-Opole, całkowicie zniknie ruch pasażerski na Żory-Chybie, w sumie rozkład nie przeniósł nam spadku ilości par pociągów, ale PR popełnia błąd rozrywając to połączenie Komu to przeszkadza ???. Zostanie nam tylko do Krakowa przez Czechowice jeździć, chociaż poranna osobówka jest skomunikowana, ale z przesiadką w Katowicach nie widzii mi się jechać. Jedynym cennym pocieszeniem jest pociąg do Zakopanego którym wyjeżdża się wieczorem a rano jest się w Zakopcu do którego nie był nigdy dojazd z naszego miasta. No niestety pozostaje nam marzyć że PTKiGK lub inny prywatny przewoźnik będzie uruchomiał połączenia.
P.S. Jakby ktoś nie wiedział z kąd mam te informacje to proszę bardzo:
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/bhftafel.exe/dn?
Pozdro, Stachu from Rybnik
P.P.S Odpowiedzcie coś bo niechce mi się do ścian pisać.
kusia56

Postprzez HAN So, 11 lis 2006, 11:01

Zawsze moglo byc gorzej. Cieszy krotszy czas przejazdu do Katowic (12 min z Leszczyn do Jaskowic :wink: ). Do Krakowa to i tak zawsze przez Katowice jezdzilem wiec bez roznicy dla mnie czy KRK by zostal czy nie. Zreszta o tak wczesnej porze pod Wawel nigdy nie musialem jechac :P
HAN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja