PKP - węzeł rybnicki

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Trzeba się przejechać pociągiem retro!!!

Postprzez Arteks Pt, 29 wrz 2006, 13:49

Jeśli jeszcze jakiś miłośnik komunikacji lub techniki nie wie to informuję, że koniecznie musi przybyć na rybnicki dworzec w niedzielę!!!
01.10 (niedziela) - Grupa PKP S.A. zaprasza na uroczystości:
- bezpłatne pociągi retro prowadzone lokomotywami parowymi!:
1. Pociąg retro z Katowic (odjazd 12.10), przyjazd do Rybnika 13.50
2. Pociąg retro Czechowic Dziedzic (odjazd 12.12), przyjazd do Rybnika 13.50
3. Pociąg retro z Raciborza (odjazd 11.55), przyjazd do Rybnika 13.37
4. Ponadto przewidziano dodatkowy pociąg retro w relacji Rybnik-Sumina-Rybnik odjazd z Rybnika o godz. 14.10.
PRZEJAZD POCIĄGAMI BEZPŁATNY!
- od godz. 13.30 Dzień Otwarty Lokomotywowni Rybnik
Wystawa współczesnego taboru PKP.
Podobno ukazała się piękna książka z okazji tego jubileuszu obracująca historię kolei w Rybniku i okolicy.
Arteks

Postprzez kusia56 N, 1 paź 2006, 15:54

Gratulacje tym ktorym sie udalo do tego pociagu wsiasc Rybnik-Suina-Rybnik - szkoda moze nastepnym razem mi tez sie uda
kusia56

Postprzez lantern N, 1 paź 2006, 20:48

Ja akurat jechałem retro z Czechowic i oczywiście też był masakrycznie zapchany ale z tego co widziałem to w tym z Katowic masakra była największa.
lantern

Postprzez Bebok Pn, 2 paź 2006, 06:32

Tak, sam chciałem się wybrać i nieco pooglądać ale jak zobaczyłem tłumy przed dworcem to już mi sie odechciało. Prawie jak otwarcie Tesco :lol:
Bebok

Postprzez andrev1989 Pn, 2 paź 2006, 14:52

Tylko że na tej imprezie większość rzeczy była za darmo :D 8)
andrev1989

Postprzez Arteks Wt, 3 paź 2006, 10:03

[quote="andrev1989"]Tylko że na tej imprezie większość rzeczy była za darmo :D 8)[/quote]Impreza przerosła najśmielsze przypuszczenia organizatorów. Na dworcu w Rybniku dzikie tłumy ludzi, pociągi retro zapchane do granic możliwości... Pasjonaci komunikacji i techniki przyjechali do Rybnika z całej Polski. I to też jest po części promocja naszego miasta bo przynajmniej część z nich zajrzała na Rynek, do muzeum itd. Jestem bardzo zdegustowany tym, że na konferencji naukowej dotyczącej kolei z ramienia urzędu miejskiego był tylko p. Niewelt (który zabrał głos m.in. w sprawie zaniedbanego, a unikatowego przystanku na Paruszowcu). Pan Fudali nie znalazł nawet kilkunastu minut, żeby przyjść, przywitać gości ze strony PKP itd. I teraz drodzy internauci sami pomyślcie - czy PKP będzie tworzyć nowe pociągi dalekobieżne do miasta którego władze nie interesują się taką problematyką??? Oczywiście że nie. Nowe pociągi będą się pojawiać tam gdzie urzędnicy i parlamentarzyści za tym lobbują. Duża gafa ze strony UM, który kreuje się na ponoć super profesjonalny...
Arteks

Postprzez HAN Wt, 3 paź 2006, 10:21

Ja jechalem z Raciborza, na dworcu bylo juz tyle ludzi ze musieli dostawic dwa bochuny, oczywiscie zapchany masakrycznie tez. Chcialem jeszcze zaliczyc jazde innym skladem do Suminy ale widzac ten tlum odpuscilem sobie. Zaluje troche, bo jak sie pozniej okazalo konduktorem w tym pociagu byl moj kolega i moglem sie zalapac na mniej zatloczona czesc pociagu :wink:
Bylem tez wczoraj na konferencji. Zgadzam sie z Atreksem, wladze Rybnika maja gleboko gdzies komunikacje kolejowa w Rybniku, jedynie p. Niewelt sie pojawil, chociaz moim zdaniem mogl lepiej sie przygotowac i zadawac bardziej konkretne pytania, bo w wiekszosci swoich wypowiedzi bylo widac ze nie ma za bardzo pojecia o kom. kolejowej.
HAN

Postprzez Zrzeda_1 Wt, 3 paź 2006, 11:47

[quote="Arteks"] Pan Fudali nie znalazł nawet kilkunastu minut, żeby przyjść, przywitać gości ze strony PKP itd. I teraz drodzy internauci sami pomyślcie - czy PKP będzie tworzyć nowe pociągi dalekobieżne do miasta którego władze nie interesują się taką problematyką??? Oczywiście że nie. Nowe pociągi będą się pojawiać tam gdzie urzędnicy i parlamentarzyści za tym lobbują. Duża gafa ze strony UM, który kreuje się na ponoć super profesjonalny...[/quote]

Prezydenta to chyba wczoraj w Rybniku nie było, bo był w Warszawie...: http://www.rybnik.pl/news.php?dzial=9&id=1900
więc jak miał być na konferencji??
Zrzeda_1

Postprzez tressilian Wt, 3 paź 2006, 19:04

Nie wiem, czy Wy tego nie zauważyliście, ale ten festyn się odbył trochę na terenach miejskich - np. parking. Zresztą z tego co wiem, to miasto bardzo dużo zrobiło przy organizacji tego festynu (naprawdę baaardzo dużo).

To, że nikt już nie miał ochoty przyjeżdżać na to święto kolei mnie raczej nie dziwi - poza tym, może nie dostali zaproszenia od PKP albo chcieli, aby z UM przyszła tylko jedna osoba? Czasem nie myślicie chyba rozsądnie.
Poza tym prezydent i wiceprezydenci pracują codziennie po 10h, czasem więcej (nawet często w soboty). Myślę, że niedziele powinni mie wolne. Poza tym myślę, że takich zaproszeń od różnych organizacji prezydenci otrzymują mnóstwo i po prostu już im się nie chce wszystkich odwiedzać. Osobiście bardzo cieszyłbym się na Waszym miejscu, że przynajmniej jedna osoba była wydelegowana ;)
tressilian

Postprzez kusia56 Wt, 3 paź 2006, 21:08

[quote="tressilian"]Nie wiem, czy Wy tego nie zauważyliście, ale ten festyn się odbył trochę na terenach miejskich - np. parking. Zresztą z tego co wiem, to miasto bardzo dużo zrobiło przy organizacji tego festynu (naprawdę baaardzo dużo).

To, że nikt już nie miał ochoty przyjeżdżać na to święto kolei mnie raczej nie dziwi - poza tym, może nie dostali zaproszenia od PKP albo chcieli, aby z UM przyszła tylko jedna osoba? Czasem nie myślicie chyba rozsądnie.
Poza tym prezydent i wiceprezydenci pracują codziennie po 10h, czasem więcej (nawet często w soboty). Myślę, że niedziele powinni mie wolne. Poza tym myślę, że takich zaproszeń od różnych organizacji prezydenci otrzymują mnóstwo i po prostu już im się nie chce wszystkich odwiedzać. Osobiście bardzo cieszyłbym się na Waszym miejscu, że przynajmniej jedna osoba była wydelegowana ;)[/quote]

ojej zeby tylko sie nie przepracowali za bardzo przeciez zaraz sa wybory i musza sie przygotowywac ,super hiper bede klaskal uszami buahaaaaaaa
kusia56

Postprzez Arteks Śr, 4 paź 2006, 10:34

[quote="tressilian"]Nie wiem, czy Wy tego nie zauważyliście, ale ten festyn się odbył trochę na terenach miejskich - np. parking. Zresztą z tego co wiem, to miasto bardzo dużo zrobiło przy organizacji tego festynu (naprawdę baaardzo dużo).[/quote]My o wozie, a ten o kozie... Chodziło o poniedziałkową konferencję naukową: historyczno-merytoryczną na której swoje wykłady mieli dyrektor PKP Cargo, PKP PLK i PKP Przewozy Regionalne oraz historycy. Była mowa m.in. o modernizacji linii kolejowych na Śląsku itd. Wiem, że pan Fudali jest bardzo zajętą i pracowitą osobą. Mam do niego ogromny szacunek. Ale wpaść na 10-15 minut żeby się chociaż pokazać to obowiązek "głów miast". Ktoś napisał, że był poza Rybnikiem. Wydaje mi się, że w piątek. Ale jeśli nawet był to poniedziałek to przecież od czego są wiceprezydenci?! Napiszę więcej. Uważam, że nowo wybrani radni miejscy powinni zmienić politykę transportową tego miasta i na poważnie zająć się współpracą z PKP, PKS i MZK Jastrzębie oraz całkowitą reformą ZTZ i wywaleniem obecnej skompromitowanej dyrekcji tej instytucji. Obecnie rządzące ugrupowanie BSR robi wiele dobrych i pożytecznych w Rybniku rzeczy. Jeśli chodzi jednak o sprawy komunikacyjne to niestety ale Rybnik i cały ROW to komunikacajny grajdołek... :(
Arteks

Postprzez tressilian Cz, 5 paź 2006, 16:43

OK, nawet jeżeli poniedziałkowa, to to nie zmienia faktu, że takich imprez codziennie jest kilka i żeby na wszystkie chodzić, to cały urząd musiałby nic nie robić - radzę sobie sprawdzić kalendarz imprez, to się przekonacie (nie tylko tych w Rybniku).

Swoją drogą, co według Was powinien zrobić prezydent w sprawie PKP? No poza podawaniem ręki prezesom, bo na razie każecie mu tylko to robić. Bo co on może zrobić? Ma obniżyć podatek jakiś? Ma jechać do Warszawy i prosić o nowy pociąg z Katowic do Rybnika o 16.13?
Cały czas się mówi, że nic nie robi a powienien chodzić i podawać wszystkim rękę.. sorry, ale to chyba nie o to chodzi w rządzeniu miastem, co?
tressilian

Postprzez HAN Wt, 10 paź 2006, 16:43

Na stronce PR pojawilo sie juz info o remoncie na odcinku Leszczyny Jaskowice. Co ciekawe kom zastepcza bedzie dojezdzac do Orzesza.
rozklad autobusow
http://www.pr.pkp.pl/img_in//regiony/sl ... zczyny.pdf

zmiany w kursowaniu pociagow
http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?ID ... n=12&nav=A
HAN

Postprzez Arteks Wt, 10 paź 2006, 19:38

[quote="HAN"][/quote]Trochę będzie trzeba pocierpieć ale już od nowego rozkładu jazdy pociągi do Katowic będą jeździć dużo krócej. Przykład pociąg 822 odjeżdżający z Rybnika do Katowic o godz. 6.15 przyjeżdża do Katowic o 7.43. W nowym rozkładzie jazdy pociąg będzie odjeżdżał o 6.35 a do Katowic przyjedzie o 7.35 - JEST RÓŻNICA, NIE? A z tego co zapowiedzieli przedstawiciele PKP na konferencji z okazji 150-lecia kolei w Rybniku do dwóch lat cała linia Rybnik-Katowice ma być zmodernizowana na 100 km/h, a za tym pójdzie kolejne skrócenie czasu jazdy. W porównaniu do obecnego stanu to będzie "magistrala CMK" :P A skąd mam informacje o nowym rozkładzie - nie pytajcie. Ma się swoje wiewióry tu i tam ;)
Arteks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja