PKP - węzeł rybnicki

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Postprzez jaworos ORZESZE Pt, 11 sie 2006, 13:47

Aha ciekawe czy wagonownia w Raciborzu jeszcze bedzie bo oprocz Hutnika juz nic nie zestawiaja kiedys zestawiali osobowki z wagonow pietrowych Bdhpumn i jezdzily z Raciborza do Katowic, Raciborz- Rybnik, Katowice- Chalupki, Raciborz- Chalupki a teraz juz zagoscily na stale niewygodne EZT :( i wagonowniu na dzien dzisiejszy swieci pustkami za wyjatkiem stojacych EZT
jaworos ORZESZE

Postprzez Arteks Pt, 11 sie 2006, 18:26

jaworos ORZESZE napisał(a):Aha ciekawe czy wagonownia w Raciborzu jeszcze bedzie bo oprocz Hutnika juz nic nie zestawiaja kiedys zestawiali osobowki z wagonow pietrowych Bdhpumn i jezdzily z Raciborza do Katowic, Raciborz- Rybnik, Katowice- Chalupki, Raciborz- Chalupki a teraz juz zagoscily na stale niewygodne EZT :( i wagonowniu na dzien dzisiejszy swieci pustkami za wyjatkiem stojacych EZT
Mam nadzieję, że zostanie bo bez niej o pociągi dalekobieżne w naszym regionie byłoby jeszcze trudniej. Prawdopodobnie w najbliższym czasie na niektóre pociągi wrócą składy pietrowe bo ma dość do jakiegoś porozumienia pomiędzy Cargo a PR w sprawie użytkowania i płatności za lokomotywy z którymi teraz jest przecież wielki problem. Z EZT-ami go nie ma bo są właśnością PR. Jak będziecie pisać pisma to piszcze konkretnie i nie wymyślajcie rzeczy absurdalnych. Skupcie się na krytyce Hutnika i zaproponujcie nowe pociągi, najlepiej wudłużenie Stoczniowca czy skierowanie Bieszczad z Gliwic do Raciborza p. Orzesze-Rybnik.
Arteks

Postprzez jaworos ORZESZE So, 12 sie 2006, 11:35

Tylko ciekawe gdzie beda te pietrowe jezdzic?? i ciekawe jak beda jezdzily osobowki?? od nowego rozkladu jazdy
jaworos ORZESZE

Postprzez Marcin_ N, 13 sie 2006, 22:28

Czy ktos wie czemu zamkniety jest jeden tor na odcinku Jejkowice - Sumina?

Co do po?aczen. Zamiast ekspresów i InterCity lepiej zeby puscili jakis nad morze TLK - jest atrakcyjniejsza oferta, np tani bilet, z tym ze trudno sie na to zalapac :/
nie wyobrazam sobie zeby zabrali nam Hutnika. najpierw Skarbek, Pogoria a teraz Hutnik? paranoja. niech lepiej pomysla tez nad wydluzeniem Szyndzielni do Poznania (Szczecina) albo Jeleniej Gory. zreszta fatalne jest skomunikowanie w Kedzierzynie z Krakowianka (godzina czekania), a tym pociagiem jezdzi sporo ludzi z Rybnika nad morze, bo tylko glupim chce sie siedziec w nocnym 14 godzin. bylbym za jakas grupa bezposrednich wagonow dolaczanych do Krakowianki albo polaczenia nie wymagajacego dluzszego czekania niz 20 minut. o ile sie nie myle to na ekspresy do Warszawy czeka sie podobnie. no coz PKP...
Znalazlem w domu stary rozkald jazdy z Rybnika (Glownego) lata 88-90 (jakos tak). to byly czasy: Burgas, Budapeszt, Suwalki, dwa do Jeleniej Gory, cztery do Szczecina, no i Skarbek do Warszawy...

pzdr
Marcin_

Postprzez jaworos ORZESZE N, 13 sie 2006, 22:43

Marcin_ napisał(a):Czy ktos wie czemu zamkniety jest jeden tor na odcinku Jejkowice - Sumina?

Na szlaku Sumina Jejkowice jest jeden tor zamkniety z powodu zlego stanu wiaduktu ale plotki chodza ze w przyszlym roku ma byc robiony i wroci dwutorowka. To juz pewne ze Hutnika nie bedzie pojedzie z Gliwic wielka szkoda przydal by sie zamiast tego Hutnika jakis Ex do stolicy.
jaworos ORZESZE

Postprzez Arteks Pn, 14 sie 2006, 08:10

Marcin_ napisał(a):Czy ktos wie czemu zamkniety jest jeden tor na odcinku Jejkowice - Sumina?
Znalazlem w domu stary rozkald jazdy z Rybnika (Glownego) lata 88-90 (jakos tak). to byly czasy: Burgas, Budapeszt, Suwalki, dwa do Jeleniej Gory, cztery do Szczecina, no i Skarbek do Warszawy...
pzdr
Jeszcze zapomniałeś o chyba 3 do Krakowa, no i jaki tłok był w pociągach... Myślę, że trzeba postulować nowe pociągi. Bardzo liczę tu, że władze miasta w tej kwestii się obudzą, a parlamentarzyści i internauci pomogą. Co do zamkniętego toru to tak jak pisze Jaworos mają zrobić ten most ale słyszałem, że to ma być poważniejszy remont z wymianą zużytych torowisk i ze zwiększeniem prędkości.
Arteks

Postprzez jaworos ORZESZE Pn, 14 sie 2006, 08:38

Pisalem kiedys do prezydenta Rybnika w sprawie zeby zaczal walczyc i wplynal na rozklad jazdy a on odpisal mi ze od tego sa PR i do tego nic nie ma :( .Tak cos czuje ze od nowego rozkladu bedzie ten jeden Kormoran i to wszyso w kierunku Katowic a szkoda. Chyba ze jakies osobowki dodadza ale watpie w to jak co roku znikaja z rozkaldu jazdu :(
jaworos ORZESZE

Postprzez jaworos ORZESZE Pn, 14 sie 2006, 08:47

A co do starych pociagow to zapomnieliscie o pociagu byl kilka lat temu pociag przyspieszony RACIBORZ- CZESTOCHOWA "Kordecki" ktory jezdzil w soboty i w niedziele oraz przez cale wakacje a w rozkladzie 94/95 jezdzil z WODZISLAWIA DO CZESTOCHOWY. Takze byl pociag Racibórz- Oswiecim ale akurat te polaczenie bylo zbyteczne. I juz nie mowiac o osobowkach jak jezdzily co godzine bez zadnego wyjatku, a ostatni pociag do Katowic z Rybnika jezdzil po 22 takze juz nie wspomne ze Krakow zawsze jezdzil 3 EZT i byly tlumy i wieksza polowa tych pociagow byla zestawiana z 4 pietrusow oraz 1 klasy... to byly czasy ale teraz niedosc ze same EZT to jeszcze pojedyncze i ciasnota...
jaworos ORZESZE

Postprzez HAN Pn, 14 sie 2006, 23:34

Pamietam jeszcze te wszystkie pociagi, Budapesztem tez czesto na Szczecin jezdzilem (jakos wczesnie rano byl) pozniej zmienili mu trase przez Raciborz. Skarbek byl zawsze Rybnickim Ex :wink: ciekawe kiedy wroci znowu, do 3 razy sztuka :D
Marcin moze wrzucil bys skany starych rozkladow z Rybnika na forum :D
HAN

Postprzez jaworos ORZESZE Wt, 15 sie 2006, 08:46

Ale to tylko mile wspomnienia ciekawe co nowy rozklad jazdy nam przyniesie oby nie bedzie gorzej. A co do tego skanu tez bym prosil o przeskanowanie tego starego rozkladu jazdy
jaworos ORZESZE

Postprzez Marcin_ Wt, 15 sie 2006, 15:02

Hm... narazie nie mam takiej mozliwosci. poprostu nie mam skanera, ale zobaczy sie co da sie zrobic :D co do rozkladu to mam rozklad od 27.05.1990 - 30.05.1992 wiec o 2 lata sie machnalem:P
z takich ciekawostek ze stacji Rybnik:
Zywiec 7.05 os
no nasz ulubiony (nieslusznie zlikwidowany) Wisla Uzdrowisko 7.57 os
Warszawa Wsch. 6.12 Ex Skarbek :D
Swinoujscie 22.05 posp kursowal od 13.06 - 2.09 przez Zielona G. tak jak teraz ale wyjezdzal ze stacji Rybnik. teraz to te 3 wagony jezdza z Bielska (ale to kazdy wie:P )
Kolobrzeg 18.33 posp tak samo kursowal jak do Swinoujscia. tylko ciekawy jestem czy rowniez w Kolobrzegu byl po 14 godzinach :/ ale do Wrocka kursowal do 4.11, 21.12-2.01, od 28.03
Suwalki 18.10 posp Pogoria do Suwalk kursowal tak jak do Kolobrzegu i Swinoujscia, do Elku w okolicach swiat: zmarlych, BN i Wielkanocy; natomiast do Olsztyna codziennie.
Bielsko 6.10 osob kursowal z Raciborza ale z Rybnika codziennie :D
Skoczow 15.20 osob przez Jastrzebie
Wroclaw Gl. 6.55 osob - on dosc dlugo kursowal, az w koncu zamienili go na Szyndzielnie
Jelenia Gora 10.50 przysp przez Nyse, 17.17 przysp przez Wrocek
Budapest Keleti 19.49 posp [R] codziennie
Burgas 20.05 posp [R] 6.06 - 21.09 ale nie wiem czy ten tez jechal przez Budapeszt
poza tym wszystkim byly polaczenia do Gliwic i Zabrza Mak., a do Gieraltowic naliczylem 13 kursow.
pierwszy pociag byl o 0.23 do Wodzislawia, potem 3.22 do Krakowa. ostatni o 23.02 do Gieraltowic.

mam jeszcze czesc rozkladu, domyslam sie ze z lat 88/90, pisze na stronie z reklama jakiejs szkoly zawodowej - nabor na lata 89/90
niestety nie mam tu stacji Rybnik, ale jest stacja Orzesze i tam widnieje:
Warszawa Wsch. 7.22 Ex Skarbek (czego nie ma w rozkladzie z lat nastepnych):D no no w koncu Orzesze to kiedys byla stacja przesiadkowa

ale przeciez Wy o tym wszytskim wiecie:P moze zamiast skanow troszke sie zrehabilitowalem. w tym z lat 90/92 jest tez stacja Pszczyna:D

tu macie stare rozklady z Knurowa (na dole strony)
http://www.knurow.net.pl/szufla2.htm

pozdro...
Marcin_

Postprzez jaworos ORZESZE Wt, 22 sie 2006, 12:42

Dzisiaj o 10.30 zostal ogloszony przetarg na remont szlaku Orzesze Jaskowice- Leszczyny, do 15 grudnia musza sie wyrobic z tym remontem
jaworos ORZESZE

Postprzez Stachu Wt, 22 sie 2006, 15:31

Do 15 Grudnia ???
To ja PKP normalnie podziwiam po za tym jak będzie funkcjonować Komunikacja Zastępcza na danym odcinku? Pociągiem z Rybnika do Katowic (i odwrotnie) jeździ sporo ludzi nie bardzo dałoby się wszystkich upchać do jednego autobusu więc jak to PKP rozwiąże...
No chyba żeby remont prowadzili równolegle z eksploatacją to ja te PKP zacznę naprawdę podziwiać

----
Pozdro for all [szczególnie tych od kolejnictwa]
Stachu

Postprzez Fiko?ek Wt, 22 sie 2006, 18:03

Stachu napisał(a):Do 15 Grudnia ???
To ja PKP normalnie podziwiam po za tym jak będzie funkcjonować Komunikacja Zastępcza na danym odcinku? Pociągiem z Rybnika do Katowic (i odwrotnie) jeździ sporo ludzi nie bardzo dałoby się wszystkich upchać do jednego autobusu więc jak to PKP rozwiąże...
No chyba żeby remont prowadzili równolegle z eksploatacją to ja te PKP zacznę naprawdę podziwiać
Pozdro for all [szczególnie tych od kolejnictwa]

A nie pomyślałeś, że można puścić w zamian kilka autobusów przegubowych? Myślę, że nawet dojeżdzający przyznają, że lepiej się pomęczyć przez kilka tygodni by potem jeździć przyzwoitą prędkością, a nie tak jak obecnie jakby w końskiej dorożce. Być może niektóre pociągi pojadą drogą okrężną przez Knurów-Gliwice co nieco wydłuży czas jazdy. Na pewno pojedzie tamtędy Hutnik bo innej możliwości nie widzę. Ojjjj brakuje linii Żory-Orzesze, brakuje...
Fiko?ek

Postprzez jaworos ORZESZE Śr, 23 sie 2006, 06:54

Napewno pociagi nie pojada okrezna droga przec Knurow tylko przez Pszczyne albo bez zmiany czola pociagu to pojedzie przez Chybie, Pszczyne, Tychy a ta trasa ma jakies 120km/h wiec watpie ze pojedzie przez Knury 30km/h. zreszta jak nastapila jakas awaria np drzewo przewrocilo sie itp to jezdzilismy okreznie przez Zory Pszczyne albo przez Chybie Pszczyne
jaworos ORZESZE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja