Światła i ronda w Rybniku i nie tylko

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: Światła i ronda w Rybniku i nie tylko

Postprzez adamb Cz, 16 sie 2012, 23:12

Czyli nie dogonimy Rumunii... bo AF stwierdził, że nie można do tak nowoczesnej sygnalizacji zamontować zegarów i jest to drogie...
O wiele taniej będzie pewnie wybudować kolejne rondo z którego dwa zjazdy będą prowadzić w las :lol: ... bo takie zz zjazdem do prywatnych posesji już jest.
adamb

Postprzez superelektro Cz, 13 wrz 2012, 12:59

Szok. Od kilku dni na Raciborskiej świecą lampy ! Nie wszystkie jeszcze co prawda, ale znaczna większość.
superelektro

Postprzez ajox Śr, 16 sty 2013, 21:07

Dziś włączono sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach Wodzisławska/Plebiscytowa i Wodzisławska/Hetmańska (nie wiem - być może również na Wodzisławska/Konarskiego) - niby w sumie drobiazg, ale piszę to w kontekście niedawnych ,,wyjaśnień" rzeczniczki Urzędu Miasta cyt.

,,Urzędnicy nie pozostawiają złudzeń - do czasu zakończenia remontu, czyli do wiosny, ta sytuacja się nie zmieni. Tłumaczą, że dopóki na jezdni nie będą wymalowane pasy, dopóty światła będą działać w trybie awaryjnym. - Przebudowane sygnalizacje świetlne na ul. Wodzisławskiej nie będą uruchomione do czasu wykonania pełnej segregacji ruchu, czyli oznakowania poziomego wyznaczającego pasy ruchu oraz przygotowania i uzupełnienia systemu detekcji ruchu – informuje Lucyna Tyl – rzeczniczka prasowa magistratu."

Kolejny przykład rzetelności informacji podawanych przez rzeczników prasowych :-):-)
ajox

Postprzez adamb Śr, 16 sty 2013, 21:10

Ktoś jeszcze słucha opowieści tej pani i jej pryncypała... co słowo to wtopa :roll:
adamb

Postprzez qwerty Cz, 17 sty 2013, 11:33

To jest na zasadzie "mowic cos, zeby wygladalo madrze, a za dea miesiace i tak ludzie o tym zapomna".
Ilez to razy slyszelismy boietnice wlasnie tak skladane ;)
q.
qwerty

Postprzez miroj N, 7 lip 2013, 14:20

Macie rację, wygląda na to że władza wybrana przez was, ma was teraz w ****e. Będą wybory można pujść i pogonić towarzystwo wzajemnej adoracji! Jest nadzieja że inni następcy będą się wsłuchiwać w głosy mieszkańców.
miroj

Postprzez mr.myers Śr, 16 paź 2013, 11:13

A ja wspomnę o takich lampach: [wycieto spam] Też są ważne. Nie sądzicie?
mr.myers

Postprzez obserwathor Śr, 16 paź 2013, 11:26

nie SPAMERZE
obserwathor

Postprzez dr Becker Śr, 16 paź 2013, 12:23

Szlag mnie trafia na tą sygnalizację która włącza się w sposób losowy, np na przejściu dla pieszych na ul. Raciborskiej na wysokości Kulalu.
Weekend, pusta ulica, puste chodniki a sygnalizacja ni z gruszki ni z pietruszki przełącza się na czerwone by po chwili znów wrócić do zielonego. Czy to może jest serwilizm lokalnej władzy wobec koncernów paliwowych? Wiadomo przecież że hamowanie i przyspieszanie powoduje największe straty paliwa a w tym przypadku jest to kompletnie nie uzasadnione.
dr Becker

Postprzez hoym Śr, 16 paź 2013, 20:04

Następnym razem jak tam pojedziesz zwolnij do 50 km/h (czy jakie tam jest ograniczenie) i zobaczysz czy czerwone się załączy.
hoym

Postprzez dr Becker Śr, 16 paź 2013, 21:07

hoym napisał(a):Następnym razem jak tam pojedziesz zwolnij do 50 km/h (czy jakie tam jest ograniczenie) i zobaczysz czy czerwone się załączy.

Ostatnio jechałem ~45km/h
dr Becker

Postprzez obserwathor Śr, 16 paź 2013, 22:24

a co po 23 ? wg tej teorii czerwone byłoby karą za jazdę z przepisową wtedy prędkością,z resztą wielokrotnie przekonywałem się,że można i jechać 30 km/h, a światła i tak będą sobie migały jak na zabawie w wiejskiej remizie
obserwathor

Postprzez Afordancja Śr, 16 paź 2013, 23:05

obserwathor napisał(a):a co po 23 ? wg tej teorii czerwone byłoby karą za jazdę z przepisową wtedy prędkością,z resztą wielokrotnie przekonywałem się,że można i jechać 30 km/h, a światła i tak będą sobie migały jak na zabawie w wiejskiej remizie

Nie wiem jak (tam) jest skonfigurowane, ale zależność czasowa to chyba nie jest jakaś skomplikowana "technologia" ;) (Najprawdopodobniej winny jest "czynnik ludzki", heh )
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez superelektro Cz, 17 paź 2013, 07:38

Ogólnie odnosi się wrażenie że działanie świateł programował ktoś kto jest niezrównoważony psychicznie. Wielokrotnie byłem zaskakiwany działaniem świateł w Popielowie ( chyba ) na dole koła autosalonu TOMAS. Jadąc z szybkością w okolicach 30-40 km 10m przed sygnalizatorem światła z zielonego zmieniają się na czerwone by prawie natychmiast zmienić się ponownie na zielone. Codziennie staram się podjechać tak aby nie trzeba było zatrzymywać auta i wygląda na to że optymalna szybkość to 25 - 30 km. Ja już się nauczyłem i wiem że najlepiej było by w tym miejscu wysiąść i przepchnąć samochód przez skrzyżowanie, ale znacznie ciekawiej będzie zimą kiedy już pojawi się oblodzenie i trafi na kogoś kto nie wie że tym chwilowym czerwonym nie warto się przejmować, przynajmniej do czasu aż zamontują kamery..

Okazuje się jednak że można nie utrudniać życia kierującym. W Wodzisławiu po godzinie 22 większość świateł przechodzi w tryb ostrzegawczy. Migajace żółte. Nie wszystkie, ale znakomita większość.
superelektro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja