jeżdżę po mieście

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: KIEROWCY

Postprzez tommi Pt, 30 kwi 2010, 10:00

z tego powodu co pisza przedmówcy kierowcy powinni sobie pomagać, tymczasem jak wiemy jest inaczej, dlatego zastanawiające jest czym te zachowanie jest podyktowane? rowerzysta jest nasłabszy a zatem najłatwiej jest go zaatakować, tylko po co?
tommi

Postprzez marrik Pt, 30 kwi 2010, 23:19

No i właśnie tego nie rozumiem. Po co blokuje się przejazd rowerzystom jadącym przy krawężniku??? Przecież taki blokujący i tak musi stać w korku a jadący rowerem i tak go ominie, częstując serdecznym pozdrowieniem jednym z palców :D . Możliwe, że co poniektórych bije żona, szef nie lubi ale to nie powód by odgrywać się na słabszych użytkownikach drogi. Ludzie dajcie na luz i pamiętajcie, że nie jesteście sami na drodze a prawo nie zawsze jest po waszej stronie!
marrik

Postprzez marrik So, 1 maja 2010, 12:39

Joseph napisał(a):Swoją drogą,od osóbyna rowerach i skuterach nie wymagana jest znajmość przepisów ruchu drogowego , co samo w sobie jest absurdem, o jak ktoś nie znający przepisów może być uczestnikiem ruchu poruszając się pojazdem.

I tu się zgodzę w 100%. Jechałem kiedyś, bodajże na Ligocie, musiałem ostro hamować bo jakaś starsza pani wjechała mi prawie pod koła z podporządkowanej drogi. Jeszcze do tego ostro po mnie pojechała, że jak to jadę, że mogłem ją zabić. Zapytałem tylko czy widziała jaki tam był znak a ona odpowiedziała pełna oburzenia, że ją znaki nie obchodzą, bo zawsze tak jeździ a ja mam bardziej uważać. No i jak tu dobrze mówić o osobach na rowerach?
Kiedyś pamiętam w szkole podstawowej były kursy na kartę rowerową i motorowerową, czy tak jest nadal tego nie wiem. Pamiętam również jak jako "łebek" parę razy zatrzymał mnie patrol policji i sprawdzili czy mam kartę rowerową, odpowiednio oświetlony rower i sprawne hamulce. Dziś tego nie robią i mało tego, policja widząc rowerzystę bez świateł a nawet przejeżdżającego przez pasy nie zatrzymuje go by chociaż dać pouczenie. Dla mnie jest to co najmniej śmieszne bo taki osobnik powinien od razu kończyć z mandatem. Wstyd się przyznać ale kiedyś, jadąc autem, również traktowałem rowerzystów jako zło konieczne na drodze, wszystko się zmieniło kiedy znów zacząłem jeździć rowerem. Teraz patrze na nich bardziej łaskawym okiem ale nadal mnie krew zalewa jak mi taki skręca przede mną bez wcześniejszego zasygnalizowania manewru lub z chodnika wskakuje na jezdnię albo puka się w czoło bo mam czelność nie zatrzymać się przed pasami by on mógł przejechać przez nie.
marrik

Postprzez dr Becker Cz, 13 maja 2010, 08:07

Obrazek
dr Becker

Postprzez Zrzeda_1 Cz, 13 maja 2010, 09:55

dr Becker, nie czujesz, że zachowujesz się jak dzieciak? :roll:
Zrzeda_1

Postprzez Arteks Cz, 13 maja 2010, 09:59

Dr Becker to stary jajcarz. Pewnie to on wysłał sms-a do "Szkła" i potem zrobił zdjęcie. I jaka radocha po wykonaniu i opublikowaniu takiego zdjęcia... ;P
Arteks

Postprzez akronaut Cz, 13 maja 2010, 10:02

Obrazek
zdjęcie sprzed kilku lat ale często można w tym miejscu zobaczyć podobną sytuację
akronaut

Postprzez Arteks Cz, 13 maja 2010, 11:29

Ciekawy artykuł z DZ o lekceważeniu Śląska jeśli chodzi o kasę na remonty dróg. Tak jest prawie z wszystkim: najbardzej zaniedbana infrastruktura kolejowa w Polsce - na Śląsku, NFZ najbardziej skąpy dla Śląska i możnaby to mnożyć. Nasi posłowie w ogóle nie potrafią się skonsolidować i lobbować za tym regionem!!!
To cud, że Rybnikowi udało się zdobyć tyle kasy na remonty dróg. Szkoda tylko, że pewnie kosztem innych dziedzin życia miasta :/
A to obowiązek państwa aby utrzymywać infrastrukturę komunikacyjną tak samo jak obowiązkiem obywatelskim jest płacenie podatków.
http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/40 ... ,id,t.html
Arteks

Postprzez qwerty Cz, 13 maja 2010, 13:15

Podaj przyklady na to "tyle kasy". Z ostatnich 5 lat.
Ja pamietam tlyko Kotucza, ktora sie wlasnie rozwala oraz Wyzwolenia.
Aha - jeszcze obwodnica, ktora wlasnie sie tez rozwala, szczegolnie od wodzislawskiej do PKSu. Rondo tam wybudowane chyba nie musze Ci pisac w jakim bylo stanie.
Czekam na konkrety a nie bzdurne "chciejstwo" i "Arteksolenie" rzeczywistosci sfudalizowanej.
q.
qwerty

Postprzez Arteks Pt, 14 maja 2010, 09:53

qwerty napisał(a):Podaj przyklady na to "tyle kasy". Z ostatnich 5 lat.
Ja pamietam tlyko Kotucza, ktora sie wlasnie rozwala oraz Wyzwolenia.
Aha - jeszcze obwodnica, ktora wlasnie sie tez rozwala, szczegolnie od wodzislawskiej do PKSu. Rondo tam wybudowane chyba nie musze Ci pisac w jakim bylo stanie.

Ty masz wyjątkowo wybiórczą pamięć i jesteś tendencyjny do czego zdążyłeś przyzwyczaić. W ogóle nie odpowiadałbym na tego rodzaju zaczepki bo to kolejny przykład na zabieranie komuś cennego czasu. Ponieważ Qwerty nie ma co robić to chce aby inni wzięli się za BIP czy inne dane i szukali informacji ile wydano kasy na inwestycje drogowe. Nie stawiaj takich żądań - chyba, że chciałbyś udowodnić, że wydano u nas dużo mniej niż w porównywalnych wielkością miast to proszę bardzo. Ale jeśli masz jakieś wątpliwości to ty je udowadniaj.

Ja zacytowałem konkretny artykuł który stawia po raz kolejny w bardzo złym świetle posłów ze Śląska z wszystkich partii, którzy pozwalają na tak gigantyczne dysproporcje naszego regionu w kontekście finansowania remontów dróg w innych województwach. W tym kontekście cieszy, że w Rybniku mimo tak małych środków z centrali robi się całkiem dużo. Oczywiście to nie pasuje twojej wizji stąd twój atak... Tak samo jest z infrastrukturą kolejową, która najbardziej niedoinwestowana jest właśnie na Śląsku.

Jeżdżąc po GOP-ie tylko w Katowicach widać, że dość sporo władowały w drogi w ostatnich latach. Gliwice nie mają wyremontowanego ani jednego wylotu z miasta! A w samym centrum jest sytuacja podobna do Rybnika - ani gorzej, ani lepiej. Nawet nie mają porządnie wyremontowanej Rybnickiej która łączy ich z A4. W Rybniku w ostatnich 5 latach wyremontowano całą Gliwicką, wiadukt na Wodzisławskiej, Wyzwolenia, częściowo Mikołowską, zbudowano łącznik Wielopolska-Gliwicka i Gliwicka-Rudzka. Nie liczę tutaj jakichś remontów rond bo to drobiazgi. Oczywiście chciałbym więcej ale jestem cierpliwy, a biorąc pod uwagę, że Rybnik za rok może mieć wyremontowane wszystkie wyloty poza Mikołowską i Rudzką to może stawiać nasze miasto wręcz jako bardzo dobry przykład gospodarności :)
Arteks

Postprzez qwerty Pt, 14 maja 2010, 10:24

Nawet mi sie nie chce czytac Twojego posta. Wypisujesz nie wiadomo ile slow, a ja zadalem proste pytanie.

Koloryzujesz rzeczywistosc piszac "To cud, że Rybnikowi udało się zdobyć tyle kasy na remonty dróg." wiec ja pytam GDZIE TA KASE WYDANO, bo jakos nie pamietam i nie widze tego jezdzac po Rybniku, a wierz mi, ze jezdze duzo w przeciwienstwie do Ciebie, bo Ty jezdzisz autobusami.
Jezdze nie tylko po Rybniku, ale tez po calym Slasku i Polsce i moge Ci podac chocby przyklad Zor, gdzie jezdzi sie o wiele lepiej niz w Rybniku i tam po stanie drog mozna powiedziec, ze to cud, ze udalo im sie tyle kasy na drogi wydac. W Rybniku tego nie ma. I tego faktu nie zmieni Twoje glupie koloryzowanie rzeczywistosci, obrazanie kazdego kto smie sprzeciwic sie Twojemu zdaniu, bo kazdy, kto choc robi 10 tys km rocznie widzi jak jest.

q.

P.S. To Twoj sposob prowadzenia rozmowy. Napiszesz jakas bzdure, nie masz jej czym podeprzec i sprowadzasz rozmowe na inne tory.
Jesli chcesz normalnie rozmawiac, to odpowiadaj na pytania zadawane w rozmowie, bo inaczej nikt nei bedzie prowadzil z Toba konwersacji.
qwerty

Postprzez Majster666 Pt, 14 maja 2010, 12:06

Gliwice nie mają wyremontowanego ani jednego wylotu z miasta!

Chyba się troche zagalopowałeś . Stara autostrada będąca wylotem na zachód , została nie tak dawno temu bardzo dobrze wyremontowana za miejskie pieniądze . Co więcej ,Gliwice od prywatnych inwestorów zdołały juz wyciągnąć ok 100 mln zł na poprawe swojej infrastruktury i to na rzeczy ,które tym inwestorom wcale nie były potrzebne.
Majster666

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja