jeżdżę po mieście

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: KIEROWCY

Postprzez Arteks Cz, 8 kwi 2010, 13:08

boardbike napisał(a):..ale popatrz na linie rozgraniczajace miejsca - tak wiem sa malo widoczne ale nie NIEWIDOCZNE! Jakos SR i SG mogly sie normalnie ustawic a SWD ma to poprostu w 4 literach i to jest denerwujące!

Fajne te zdjęcie. Piętnujcie dalej złych za kierownicą. Podoba mi się to. Oczywiście takich nie brakuje nigdzie także w Rybniku ale jakoś tak się dziwnie składa, że często jak jestem w Plazie czy Focusie to słyszę komunikat, że kierowca auta o numerach SRB... lub SWD... proszony jest o przestawienie auta albo o podejście do samochodu ;)
Arteks

Postprzez sznupciu Cz, 8 kwi 2010, 13:23

Proponuję nie zakrywać numerów rejestracyjnych - bo i po co..? Jeśli jeden z drugi osłem zobaczą swoje pełne tablice, to może się zreflektują. :)
sznupciu

Postprzez boardbike Cz, 8 kwi 2010, 14:58

..tablice raczej powinny byc zakrywane tu nie chodzi o pietnowanie kogos z imienia czy nazwiska.. zreszta jaka taka osoba zobaczy swoje auto to napewno je pozna! :P ile moze byc takich blekitnych VW Lupo w Wodzislawiu? :P Mozna zakrywac tez choc 2 ostatnie cyfry przy bardziej popularnych modelach.
boardbike

Postprzez boardbike Pt, 9 kwi 2010, 06:27

..nie zebym sie uwziol ale wczoraj kolejnego ustrzelilem :P
Załączniki
swd2.jpg
swd2.jpg (46.68 KiB) Przeglądane 4347 razy
boardbike

Postprzez nika1997 Cz, 15 kwi 2010, 18:39

To może teraz ja. Kolejny !!! :twisted:
Chwałowice ul. Pukowca

/EDIT
Zdjęcie usunięte przez moderatora z powodu łamania Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (widoczne tablice rejestracyjne)
Moderator
nika1997

Postprzez lysy345a Pt, 16 kwi 2010, 08:24

Kolejny "niepełnosprawny" na parkingu przed basenem w Boguszowicach o 8.00 (16.04.2010). Dookoła pełno wolnych miejsc....

/EDIT
Zdjęcie usunięte przez moderatora z powodu łamania Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (widoczne tablice rejestracyjne)
Moderator
lysy345a

Postprzez stfu1 Pt, 16 kwi 2010, 08:31

a jak mo bmwyj w leasingu to mu sie zdaje ze moze
stfu1

Postprzez Arteks Pt, 16 kwi 2010, 09:02

Ja nigdy nie staję na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Ale dostrzegam przez moich dwóch sąsiadów inny problem. Zdrowe chłopiska, mają nogi i ręce, z pewnością nie jest to niepełnosprawność I stopnia a mają nalepki, odpowiednie legitymacje i stawiają sobie autka przed samą klatką gdzie załatwili ze spółdzielni zgodę na miejsca dla niepełnosprawnych. Coś mi tu nie gra. Kto w ogóle wydaje takie dezycje i czy ktoś sprawdza czy zostały one wydane naprawdę tylko osobom niepełnosprawnym mającym problemy z poruszaniem się a nie np. po znajomości?!
Arteks

Postprzez stopa Pt, 16 kwi 2010, 19:10

Obecnie Kartę Parkingową wydaje UM. Kiedyś trzeba było stawiać na komisję (Orzecznictwo o Niepełnosprawności) potem sprawę załatwiało się w Katowicach. Co więcej kiedyś karta była wydawana na auto a nie na osobę, co było bez sensu bo inwalida mógł jechać tylko jednym autem. Teraz składasz wniosek wraz z orzeczeniem o stopniu nipełnosprawności, zdjęcie i dostajesz kartę ze znakiem UM i UE. Karta obowiązuje w całej Europie. Z tego co wiem auto nie musi posiadać dodatkowych nalepek wystarczy umieszczenie karty w widocznym miejscu. Co do twoich sąsiadów to mogli wyrobić karty na żony, matki i kochanki... lub ich niepełnosprawność nie jest ruchowa tylko psychiczna:) To że auto jest oznaczone to nie uprawnia do parkowania.
stopa

Postprzez lysy345a N, 18 kwi 2010, 10:49

Dziś (18.04) ponownie na 8.00 przyjechał właściciel tego auta na "rehabilitację" na basen. Tylko zastanawiające jest jedno: jak można zaparkować na wprost znaku informującego, iż jest to miejsce przeznaczone dla niepełnosprawnych? Dodatkowo w tym właśnie miejscu na powierzchni parkingu wymalowany jest znak informujący o miejscu specjalnie wyznaczonym dla pewnych użytkowników - osób niepełnosprawnych. Ciekawe co myśli sobie kierujący (parkujący)? Czy w ogóle myśli....

/EDIT
Moderator
lysy345a

Postprzez kokoszka N, 18 kwi 2010, 12:05

Jest możliwość że parkującu tutaj BMW X3 poprostu wozi ze sobą osobę niepełnosprawną - co odpowiada i miejscu (rehabilitacja)i zachowaniu (odpowiedni odstęp zachowany).
kokoszka

Postprzez lokers N, 18 kwi 2010, 16:47

nie ma "znaczka" nie ma parkowania - proste
lokers

Postprzez marrik Cz, 29 kwi 2010, 22:30

Od jakiś dwóch tygodni jeżdżę rowerem do pracy wiec mam pewne spostrzeżenia co do tego jak kierowcy samochodów zachowują się względem rowerzystów. Najpierw skieruję moje słowa do Josepha. Owszem wyprzedzam samochody stojące w korku z prawej ich strony bo siłą rzeczy jadę zaraz przy krawężniku i dojeżdżając do rzędu stojących samochodów nadal jadę swoją drogą i co najmniej niebezpieczne jest kluczenie między samochodami by mijać je od lewej strony. Owszem ktoś może się doczepić, że wykonuję "dziwne" manewry ale nie po to jadę rowerem by stać w korku!!! Kierowcy natomiast reagują różnie. Większość zostawia te trochę miejsca z prawej strony bym mógł przejechać lecz nie wszyscy. Niektórzy specjalnie widząc rowerzystę w lusterku zjeżdżają jak najbliżej prawej krawędzi jezdni bym nie mógł przejechać. I tu właśnie "pozdrawiam" pana wariata, który zostawił lusterko na barierce przy światłach w Chwałowicach. Żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia, bo zobaczyć jego minę - bezcenne :D Dotychczas sądziłem, że rejestracja nie ma wpływu na zachowanie na drodze lecz w ciągu tych dwóch tygodni ok 50% zajeżdżania drogi to było SJZ, (także ten gorol od lusterka:D) 30% SRB i 20% SR. Co ciekawe, ani raz nie zajechał mi drogi kierowca mający na rejestracji SWD, może miałem szczęście :D
Mam na koniec dwie prośby:
Pierwsza do wszystkich kierowców samochodów: Przesiądźcie się na rowery, pojeździjcie parę dni po mieście to gwarantuję, że sami zmienicie zdanie o rowerzystach a także będziecie bardziej zdawać sobie sprawę z tego jak oni czują się na drodze!!!
A druga dla rowerzystów: Pozwólcie się szanować na drodze!!! Sygnalizujcie manewry skrętu wystawiając odpowiednia rękę, miejcie oświetlenie po zmroku i przy złej pogodzie I SCHODŹCIE Z ROWERÓW NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH!!!
marrik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja