jeżdżę po mieście

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: KIEROWCY

Postprzez dr Becker So, 19 gru 2009, 19:14

ambi napisał(a):Kiedyś "za starego piyrwej" uczono dzieci w szkołach, aby przed wejściem na jezdnię obejrzeć się w lewo, w prawo i jeszcze
raz w lewo i jak nie ma zbyt blisko samochodu to wtedy przechodzić. Nie wszystko co wymyślą w tzw. Europie jest godne naśladowania.

Przy obecnym natezeniu ruchu w wielu miejscach piesi moga krecic glowami na prawo i lewo az mi glowy pospadaja i dalej nie beda w stanie przejsc na druga strone - stad przepis o pierwszenstwie pieszego ma uzasadnienie.
Codziennie jezdze po miescie i doprawdy nie jest dla mnie zadnym klopotem przepuszczac pieszych.
dr Becker

Re: KIEROWCY do Stwu1

Postprzez johan So, 19 gru 2009, 22:42

Dlatego w polsce jest jak jest ,- trzeba na pasach uciekac lub szybko przebiegac booooooo <<<Pan Kierowca >>> jakis jedzie nooo i oczywiscie zeby uniknac steku wyzwisk jeszcze z jego strony o ile uda nam sie uniknac kolizji z nim.

Pozdrawiam Wszystkich
johan

Postprzez ambi Pn, 21 gru 2009, 10:58

Joseph niestety ma rację, bezmyślność i wina jest po obu stronach, a ja wolę trochę pokręcić głową i przejść bezpiecznie, a dr B. pozostaje tylko kręcić głową z podziwu i przepuścić takiego ostrożnego pieszego przez drogę.
ambi

Postprzez lokers Pn, 21 gru 2009, 12:12

to teraz ja ;) jako kierowca i pieszy.
Niestety Johan ma świętą rację: w Niemczech mają tak, że jak tylko pieszy zbliża się do przejścia, to samochody zwalniają od razu albo wręcz stoją. Prawda też jest taka, że niestety, ale kultura kierowców u nas jest marna. Ile razy miałem taką sytuację, że ja stoję przed przejściem, a Ci z przeciwka jadą - jeden, dwa, no bo jeszcze zdążą....i nie przejadą pieszemu po palcach :evil:
Kto zwalnia, jak widzi dzieci idące chodnikiem?
Niestety trzeba się przyznać do tego, że piesi mają ciężko.
Co do znaku strefy zamieszkania - niestety prawda też jest smutna - wielu kierowców nawet do końca nie wie, co ten znak oznacza :idea: Parkowanie, prawa pieszych itd....
lokers

Re: KIEROWCY do Lokers

Postprzez johan Wt, 22 gru 2009, 16:55

Ciesze sie ze choc garstka uczestnikow tego czatu rozumie to ,- po co sa pasy na drodze ale trzeba miec nadzieje ze z tej garstki kiedys zrobi sie ich wiecej - chwala Tobie <<<Lokers>>>
Pozdrawiam wszystkich zyczac Wesolych Swiat i dosiego Roku 2010
johan

Postprzez bezowemisie Śr, 23 gru 2009, 18:02

lokers
Nie wiem czy byłeś we włoszech, ale tam jest zupełnie inaczej niż w niemczech i u nas - a to też Unia Europejska.
Jak przepuszczałem pieszych na pasach to patrzyli się na mnie jak na wariata. :shock:
W końcu będąc tam ponad dwa tygodnie nauczyłem się jeździć na czerwonym świetle i trąbić na wszystkich :P
Taka maniana jest szczególnie na południu włoch. Fajnie po prostu.... aż się chce jeździć.... 8)
bezowemisie

Postprzez ambi Śr, 30 gru 2009, 20:20

Jak zwykle wpędzeni w kompleksy , chyba przez rządzących "macherów z ukrycia" przestańcie w końcu czytać te postępowe gazety i oglądać nie mniej postępowe telewizje. Jak wam się podoba u germańców, makaroniarzy to jedźcie tam, może wyzbędziecie się poczucia niższości, ja wolę to co jest w Polsce i apeluję o rozsądek zarówno pieszych jak i kierowców.
ambi

Postprzez aquarius Śr, 10 lut 2010, 20:33

Moi drodzy, parę dni temu z trudem wyhamowałam, bo jakaś wyjątkowo nieodpowiedzialna rodzinka z niemowlakiem w wózku przebiegała na czerwonym świetle! Zarówno piesi jak i kierowcy muszą stosować się do obowiązujących przepisów, a nie przerzucać się wzajemnie odpowiedzialnością.
A przy okazji mam prośbę do młodzieży: skoro już musicie chodzić ze słuchawkami na uszach i wchodzić na ulicę wszędzie tylko nie na pasach, to przed wejściem na ulicę przynajmniej sprawdźcie czy coś nie jedzie.
aquarius

Postprzez lysy345a Pt, 12 mar 2010, 16:13

Może zaczniemy pokazywac niewłaściwie parkujących kierowców? Przykład: kierujący Laguną SR844XX parkuje notorycznie na miejscu dla niepełnosprawnych na parkingu basenu w Boguszowicach. Ostatnie dwie cyfry nr wykasowałem. Pozdrawiam kierującego :)
Załączniki
rybnik.com.jpg
rybnik.com.jpg (175.14 KiB) Przeglądane 3182 razy
lysy345a

Postprzez spadochron Pt, 12 mar 2010, 19:33

dobre!!!
co taki baran sobie myśli że ma furę to może? bardzo dobrze może to coś da
mam tez parę sytuacji do opisania tzw agresywnych kierowców których
foty można śmiało "wciepać" tu
spadochron

Postprzez UPR Pt, 12 mar 2010, 20:34

Jeśli chcecie zobaczyć chaos na parkingu to proponuję się przejechać na parking przed tzw. tyglem. Mam prośbę do bandy szczeniaków, nauczcie się parkować. Co oni tam wyprawiają. Jeśli nie wiesz jak się zachować na parkingu to zostaw samochód w domu.
TRZY DRUŻYNY JEDEN KLUB, K.S. ROW AŻ PO GRÓB!
Cały ROW zawsze razem koszykarki, żużlowcy, piłkarze
UPR

Postprzez boardbike Cz, 8 kwi 2010, 11:34

..a ja mam cos z naszymi ukochanymi SWD :) Czlowiek jezdzi po parkingu szuka wolnego miejsca a tu taki krol przedmiescia zaparkowal!!! I jak sie tu nie zdenerwowac? Juz nie czepiam sie jak oni jezdza ale TU jest dowod na to ze nawet parkowac nie umieja! :P
Moj maly apel.
Widzisz auto zle zaparkowane... ZROB zdjecie! Wrzuc w ten post zobaczymy jakich rejestracji bedzie najwiecej ;) Moze wkoncu rozwiazemy odwieczny spor
SR vs. SRB vs. SWD ;)
Załączniki
swd.jpg
swd.jpg (52.39 KiB) Przeglądane 2324 razy
boardbike

Postprzez marrik Cz, 8 kwi 2010, 11:53

boardbike nie chce nikogo bronić ale to może wcale nie SWD tak "dziwnie" zaparkował, lecz po prostu Ci dwaj kierowcy obok woleli dalej od niego stanąć :lol:
marrik

Postprzez boardbike Cz, 8 kwi 2010, 12:01

..ale popatrz na linie rozgraniczajace miejsca - tak wiem sa malo widoczne ale nie NIEWIDOCZNE! Jakos SR i SG mogly sie normalnie ustawic a SWD ma to poprostu w 4 literach i to jest denerwujące!
boardbike

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja