jeżdżę po mieście

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: jeżdżę po mieście

Postprzez adamb N, 28 sie 2016, 10:23

Miałem taką ciekawą sytuację kilka dni temu - sytuacja motoryzacyjno-psychologiczno-socjologiczna :wink:
Otóż skręcałem z głównej drogi do garażu przecinając linię ciągłą (bo ostatnio jakiś "mundry" malarz się rozpędził i zamalował przerywaną) gdyż innej możliwości wjazdu nie mam... zatrzymałem się włączyłem kierunkowskaz i słyszę jak trąbi za mną jakiś rybnicki strażnik texasu na kosiarce - myślę ok, nie wyspany :lol: zrobiło się miejsce i ruszam - na szczęście wiem po co są lusterka w aucie - i w tym momencie widzę tego mistrza dwóch kółek w swoim lewym lusterku... "ormowiec" powiedział, że chciał mi pokazać "że ku...wa łamiesz przepisy, bo tu jest ciągła linia" :shock: fajnie, wiem tyle że on nie jest Policją i mógł mieć złamane nieco więcej niż tylko przepisy... poza tym mógł się pięcioma takimi kosiarkami zmieścić po mojej prawej... ale nie przecież on jest samozwańcze ORMO.

W związku z całą tą scysją tak się zastanawiam skąd u ludzi w PL bierze się tyle agresji na drodze, i kto takiego wychował żeby do obcej i znacznie starszej od niego osoby zwracać się w ten sposób ? nieważne.
Zastanowiło mnie w jego zachowaniu jeszcze jedno: jechał za mną od jakiegoś czasu i sam złamał kilka przepisów (najeżdżanie na ciągłą, ruszanie na jednym kole, przekroczenie prędkości)... ale dziwnym trafem swoich błędów nie widzi.
Czyli jak w powiedzeniu "widzieć drzazgę u kogoś, ale nie widzieć belki u siebie".

Strażnik ORMO jeszcze zrobił kilka rundek wokół miejsca scysji i pognał na złamanie karku... może był na dopalaczach ? :lol: jeśli był to moja rada: lepiej użyć persenu forte, bo nie zawsze podczas "interwencji" możesz spotkać kogoś kto jest kulturalny i w miarę spokojny... a lepiej mieć zęby swoje i na miejscu :wink:

PS. Już złożyłem wniosek w UM o przywrócenie oznakowania do poprzedniego stanu.
adamb

Postprzez elmo Pn, 29 sie 2016, 07:03

Widzę, że uświadamiamy tutaj innych więc i może ja dodam coś od siebie. Pozdrawiam Pana, który ostatnio wytrąbił, wyzywał i pomachał mi po wyjeździe ze strefy zamieszkamia - tak proszę Pana, ja miałem pierwszeństwo mimo, że skręcałem a Pan jechał prosto bo Pan wyjeżdżał ze strefy zamieszkania, czyli włączał się do ruchu...
elmo

Postprzez jojo Pn, 29 sie 2016, 12:09

adamb czy ta ulica jest jednokierunkowa,ponieważ jeżeli nie to nie masz potrzeby przejeżdżania w tym miejscu ciągłej linii.
jojo

Postprzez polk Pn, 29 sie 2016, 19:14

A ja pozdrawiam panów policjantów którzy tak dzielnie pilnują Plazy.
Wczoraj stali w niebieskiej Corsie koło sklepu z dżinsami a później jak im słonko zaświeciło w twarzyczki, to na wjeździe do ośrodka pomocy społecznej. Dziś znów koło sklepu z dżinsami ale już w oznakowanym. Fajnie, że ich widać ale ciekaw jestem czego tak pilnują i czemu akurat muszą stać za znakami zakazu ruchu.
Pilnują prawa i porządku a sami łamią zakazy. I jak tu później przyjąć mandat od takiego, który sam sobie powinien mandat wypisać???
polk

Postprzez Arteks Cz, 22 gru 2016, 22:55

W ostatnich dniach policjanci ładnie chwytali wszystkich jeżdżących niezgodnie z przepisami w centrum miasta. :) Nie wiem czy to jakaś akcja ale któregoś dnia widziałem w podobnym czasie dwa radiowozy i dwóch frajerów którym wypisywano mandaty.

A z dobrych wieści dla kierowców z os. Kilińskiego, położono nowy dywanik asfaltowy na ul. Rolniczej.
Arteks

Postprzez em_m Cz, 20 kwi 2017, 22:02

Pozdrowienia dla buraka w czarnym Volvo SR 74437, który dziś po godzinie 14 chamsko wymusił pierwszeństwo na Przemysłowej wyjeżdżając z warsztatu Kulik. Mało tego, widząc że klnę i nie bardzo chcę go wpuścić pajac zaczął się rzucać za kierownicą jakby miał atak padaczki, a kiedy w końcu zrobiłem zdjęcie jego samochodu, wysiadł, otworzył drzwi z mojego auta i zaczął mi wygrażać: "zaje... ci wieśniaku z Wodzisławia", przy okazji utrudniając ruch.
Normalnie zaniemówiłem z przerażenia :lol: szkoda że nie nagrałem całej akcji, ale świadkowie są jakby co - i otwarte pytanie czy takie chamy i nerwusy powinny kierować pojazdami po drogach publicznych.

Ja włączając się do ruchu grzecznie czekam aż kierowca mający pierwszeństwo da mi znak "jedź", a potem jeszcze dziękuję. Zaś mając pierwszeństwo, prawie zawsze w takich sytuacjach pozwalam wyjechać każdemu - tylko nie takiemu palantowi który to wymusza. No ale co ja tam mogę wiedzieć jak mam tablice z SWD :twisted: Widać w Rybniku pierwszeństwo mają "miastowi", to nic że z miasta którego 90 % terenu to wieś :D
em_m

Postprzez Stasek Śr, 26 kwi 2017, 09:55

Dołączę się do pozdrowień Rybniczanina z BMW,
2564 ( literka w pierwszej dziesiątce alfabetu) , który wczoraj rano na bezczelnego wyprzedzał na Rudzkiej przed pasami, a gdy zobaczył, że się nie zmieści wcisnął się przed maskę.
Załączniki
IMG_20170426_104137_696.jpg
IMG_20170426_104137_696.jpg (122.27 KiB) Przeglądane 1457 razy
Stasek

Postprzez Arteks Śr, 7 cze 2017, 10:43

Nowe trendy z zagospodarowaniem ulic i wolnej przestrzeni w miastach:
https://www.kongresregionow.pl/aktualno ... ieszkancow
A na Śląsku o zgrozo cały czas myśli się, że trzeba budować więcej dróg, zamiast wywalać auta z centrów miast.
Arteks

Postprzez walek Śr, 7 cze 2017, 14:45

Jeszcze rowery skonfiskować i Arteks uziemiony. :lol:
walek

Postprzez pääkäyttäjä Śr, 7 cze 2017, 15:36

Arteks napisał(a):Nowe trendy z zagospodarowaniem ulic i wolnej przestrzeni w miastach:
https://www.kongresregionow.pl/aktualno ... ieszkancow
A na Śląsku o zgrozo cały czas myśli się, że trzeba budować więcej dróg, zamiast wywalać auta z centrów miast.

Weź sprawdź, jak i gdzie na Śląsku buduje się te nowe drogi. Kongres miast miał na myśli oddanie ścisłego centrum miasta ludziom a nie pojazdom.
Z drugiej strony, lata zaniedbań miałyby wpływ na to, co się dzieje. Nie jestem zwolennikiem Św. Przepustowości ale w Polsce brak rozwoju infrastruktury przy rosnącej ilości samochodów, byłby katasrofą...

Dodatkowo, ciągle bredzi się o przejściu z auta na zbiorkom. Okej, fajnie - tylko nic się w tej materii nie robi, żeby ludzie przesiedli się z auta do autobusu za to wymaga się od ludzi posiadających auta, żeby skorzystali z komunikacji miejskiej bo jak nie skorzystają, to zahamują rozwój tejże. To takie trochę pierd... kotka za pomocą młotka. Ludzie przesiadają się na auta bo nie mają innej alternatywy (od dziecka mieszkałem na obrzeżach centrum i albo chodziłem albo korzystałem z autobusów - teraz też, autem do ścisłego centrum jak nie muszę to nie jadę) i ktoś tego po prostu nie widzi.
Hyvä sopu sijaa tekee.
pääkäyttäjä

Postprzez maijkel Pt, 7 lip 2017, 10:31

Witam, chciałbym przypomnieć wszystkim kierowcom, że na parkingach np. przy marketach, gdzie nie ma oznakowania pionowego lub poziomego, obowiązuje reguła prawej dłoni.Czyli na chłopski rozum. Auto, które jest z prawej ma pierwszenstwo. Niektórym się wydaje, że jak jedzie szerszą alejką to ma pierwszenstwo. Pozdrawiam
maijkel

Postprzez adamb N, 9 lip 2017, 20:32

Nie za dużo wymagasz ? :wink:
adamb

Postprzez Stasek Śr, 19 lip 2017, 09:47

Kolejne pozdro dla narwanego kolesia SWD. Jak cofasz to patrz w lusterka. A jak już uderzysz komuś w auto to wyjdź i przeproś a nie awanturuj się, że JA nie zatrąbiłem....
Załączniki
IMG_20170719_104010_213.jpg
IMG_20170719_104010_213.jpg (124.85 KiB) Przeglądane 473 razy
Stasek

Postprzez Arteks N, 23 lip 2017, 10:27

A tak Oslo chce rozwiązać problem z miejscami parkingowymi w centrum miasta. Zlikwiduje wszystkie! Można będzie autem dowieźć towar, wysadzić pasażera ale parkować nie. Dojazd do centrum do pracy tylko tramwajem, metrem i rowerem.

http://noizz.pl/spoleczenstwo/oslo-zkli ... osition=18

A niektórzy się tu buntowali jak Kuczera podnosił cenę abonamentu dla dojeżdżających z 30 na 70 zł...
Arteks

Postprzez Arteks N, 23 lip 2017, 23:00

Naukowcy chyba odkryli skąd się bierze głupota na drogach. Inteligencja słabnie u osób które dużo jeżdżą autem. :shock: :D \

https://www.o2.pl/hot/jazda-autem-zle-w ... 394884737a
Arteks

Poprzednia strona

Powrót do Transport i komunikacja