jeżdżę po mieście

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: jeżdżę po mieście

Postprzez layla Cz, 6 gru 2018, 17:32

Chciałbym Wam polecić stronę https://zaplacmandat.pl/ , dzięki której w bardzo szybki i prosty sposób będziecie mogli zapłacić mandat online. Sam kilkukrotnie skorzystałem z ich strony, poniewaz dzieki temu nie musiałem włóczyc sie po urzędach i marnowac wolny czas w kolejkach . Co sądzicie o stronie ?
layla

Postprzez adiqq Cz, 6 gru 2018, 19:19

layla napisał(a):Chciałbym Wam polecić stronę https://zaplacmandat.pl/ , dzięki której w bardzo szybki i prosty sposób będziecie mogli zapłacić mandat online. Sam kilkukrotnie skorzystałem z ich strony, poniewaz dzieki temu nie musiałem włóczyc sie po urzędach i marnowac wolny czas w kolejkach . Co sądzicie o stronie ?

a to taki problem zrobić przelew z konta?
A tak na marginesie, nie lepiej jeździć tak, żeby tych mandatów nie musieć płacić? ;)
adiqq

Postprzez adiqq Cz, 6 gru 2018, 19:22

a tak jeszcze: warto tutaj zaglądać i zgłaszać niebezpiecznie miejsca

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
adiqq

Postprzez Devil93 Śr, 12 gru 2018, 17:36

Lubię objeżdżać nasz piękny Rybnik, a Wy?
Devil93

Postprzez walek So, 2 lut 2019, 10:55

Arteks napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Dokładnie - wybudowanie parkingu w centrum zamiast na obrzeżach śródmieścia.

Niezupełnie. Bo lepiej umieszczać auta w jakimś jednym cywilizowanym, krytym miejscu niż na kilku placach - marnujących miejską przestrzeń. Wielopoziomowe lub podziemne parkingi w zachodnich miastach to standard. Natomiast rzadkością są jakieś parkingi które przypominałyby "komisy" samochodowe. Po prostu tam każdemu jest szkoda miejsca na coś takiego jak auta.

Sam jestem ciekawy czy władze miasta zlikwidują kilka parkingów (na pewno klepisko na Hallera ulegnie likwidacji). Poza tym weźcie też pod uwagę, że mogą być mieszkańcy centrum którzy pracują jako lekarze, przedstawiciele handlowi, serwisanci. Oni muszą poruszać się autami ze względu na mobilność.

:(

Wybudowanie parkingu w centrum miasta to jest inwestycja od dupy strony. Miasta europejskie ograniczają ruch samochodowy w miastach, a tym bardziej w centrach miast. Jak jest Rybnik zanieczyszczony wiadomo od lat, a dodatkowo kilkaset samochodów będzie musiało w Rybniku dojechać do tego parkingu krętymi uliczkami, a co się stanie jeśli UE swoją deryktywą zakaże wjadu do centrum miast? Polska jako główny trucieciel ma szansę skorzystać z takiego zakazu i to w pierwszej kolejności.
walek

Poprzednia strona

Powrót do Transport i komunikacja