jeżdżę po mieście

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: jeżdżę po mieście

Postprzez adamb So, 11 lis 2017, 16:01

drBecker - a najlepsze jest to, że tam jest kładka dla pieszych nad jezdnią, z której nikt nie korzysta :roll:
Z regulacją świateł 100% racji... np. te przy stadionie: zapali się czerwone, pieszy przejdzie i jest już w Carefour gdy zapali się zielone :mrgreen: podobnie koło Auchan pali się czerwone, nikogo niema i nawet jadąc 40km/h musisz zachamować po zbyt późno zmienia się na zielone.
Odstęp pomiędzy światłami też powinien być nieco dłuższy... na Chrobrego z Kościuszki zmienia się z zielonego na pomarańczowe i po 2 sek jest czerwone.
Ktoś z odpowiednich służb mógłby wsiąść do auta i pojeździć, zapisać uwagi i skorygować.
adamb

Postprzez dr Becker N, 12 lis 2017, 09:28

adamb napisał(a):drBecker - a najlepsze jest to, że tam jest kładka dla pieszych nad jezdnią, z której nikt nie korzysta :roll:
Z regulacją świateł 100% racji... np. te przy stadionie: zapali się czerwone, pieszy przejdzie i jest już w Carefour gdy zapali się zielone :mrgreen: podobnie koło Auchan pali się czerwone, nikogo niema i nawet jadąc 40km/h musisz zachamować po zbyt późno zmienia się na zielone.
Odstęp pomiędzy światłami też powinien być nieco dłuższy... na Chrobrego z Kościuszki zmienia się z zielonego na pomarańczowe i po 2 sek jest czerwone.
Ktoś z odpowiednich służb mógłby wsiąść do auta i pojeździć, zapisać uwagi i skorygować.

Ch... z kładką, rozumiem że nieporęcznie ejst z niej korzystać, ale nie może być tak że po zajęciach młodzież tam idzie po pasach gęsiego blokując ruch na bardzo długo.
Jesli chodzi bezsensowne światła to mam na myśli ich samoczynną zmianę. Jadę do pracy 5.40 rano i na Hallera pomimo kompletnej pustki sygnalizacja się zmienia. To samo na Raciborskiej i wielu innych miejscach. Skrzyżowanie Kościuszki-Chrobrego, są sytuacje że jadąc od PKP dojeżdżam do prawie pustego skrzyżownia zapala się czerwone i bardzo szybko wraca do zielonego - wqrwiające!!!
dr Becker

Postprzez Afordancja Pn, 13 lis 2017, 09:45

dr Becker napisał(a): Skrzyżowanie Kościuszki-Chrobrego, są sytuacje że jadąc od PKP dojeżdżam do prawie pustego skrzyżownia zapala się czerwone i bardzo szybko wraca do zielonego - wqrwiające!!!

A to nie jest tak, że w nocy jest włączony tryb taki, że na skrzyżowaniach jest czerwone z wszystkich kierunków a gdy kamerka wykryje jakiś pojazd to na szybko odpala się zielone?
Czyli byłeś niewykryty jeszcze, więc zmienia się na czerwone, wykrywa Cię i odpala się zielone?
Bo w sumie to optymalne zachowanie niż włączone jedne zielone.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez walek Pn, 13 lis 2017, 13:17

Afordancja napisał(a):
dr Becker napisał(a): Skrzyżowanie Kościuszki-Chrobrego, są sytuacje że jadąc od PKP dojeżdżam do prawie pustego skrzyżownia zapala się czerwone i bardzo szybko wraca do zielonego - wqrwiające!!!

A to nie jest tak, że w nocy jest włączony tryb taki, że na skrzyżowaniach jest czerwone z wszystkich kierunków a gdy kamerka wykryje jakiś pojazd to na szybko odpala się zielone?
Czyli byłeś niewykryty jeszcze, więc zmienia się na czerwone, wykrywa Cię i odpala się zielone?

Ok. - tylko dlaczego ja muszę się zatrzymywać? Zielona zaskakuje jak ja już stoję. :shock:
walek

Postprzez Afordancja Pn, 13 lis 2017, 13:30

walek napisał(a):
Afordancja napisał(a):Ok. - tylko dlaczego ja muszę się zatrzymywać? Zielona zaskakuje jak ja już stoję. :shock:

No to raczej wygląda na jakiś błąd albo kamera źle ustawiona. Swojego czasu (z braku innych alternatyw w tym momencie ;) ) obserwowałem jak to działa i wyglądało to naprawdę dobrze nikt się raczej nie zatrzymywał, był nawet pieszy i miał od strzału zielone i tak to sobie wyobrażałem, że wszędzie tak działa, no ale widać nie.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez dr Becker Pn, 13 lis 2017, 15:23

Afordancja napisał(a):

Nie, właśnie to jedno skrzyżowanie działa czasem inaczej, jadę od PKP i z daleka widzę zielone. Sunę spokojnie dalej ale chwilę przed skrzyżowaniem zapala się czerwone
, zatrzymuję się i zaraz jest zielone. Od strony Chrobrego i z przeciwka żadnych samochodów, żadnych pieszych.
Jestem w miarę przyzwyczajony do świateł na żądanie na przejściach tak jak na Hallera, zawsze jadę na tyle wolno że sygnalizacja zdąży odstawić swoje pajacowanie zanim dojadę do przejścia. Dzięki temu przejeżdżam bez hamowania i przyspieszania (ma lekkiego fioła na punkcie ecodrivingu ;-) )
Ostatnio edytowano Pn, 13 lis 2017, 15:25 przez dr Becker, łącznie edytowano 2 razy
dr Becker

Postprzez Abisall Pn, 13 lis 2017, 15:24

A nie ma tam to ustawione na wykrywanie prędkości? Lecisz więcej niż dopuszczalne to dostajesz czerwone ?
Abisall

Postprzez dr Becker Pn, 13 lis 2017, 15:26

Abisall napisał(a):

A nie ma tam to ustawione na wykrywanie prędkości? Lecisz więcej niż dopuszczalne to dostajesz czerwone ?

Nie wiem czy jakiekolwiek światła w mieście reagują na prędkość.
dr Becker

Postprzez maijkel Wt, 14 lis 2017, 08:45

"Nie wiem czy jakiekolwiek światła w mieście reagują na prędkość"

Wszystkie światła z kamerkami czytają prędkość. Jechać z przepisową prędkością i po problemie. Sprawdzone. Pozdrawiam
maijkel

Postprzez adiqq Wt, 14 lis 2017, 09:09

walek napisał(a):Ok. - tylko dlaczego ja muszę się zatrzymywać? Zielona zaskakuje jak ja już stoję. :shock:

przekraczasz dozwoloną prędkość....jak pojedziesz z przepisową prędkością, to zawsze zdąży się zmienic na zielone.
Smutne to, że trzeba takie rzeczy tłumaczyć...
adiqq

Postprzez ursus Wt, 14 lis 2017, 12:06

nie przekraczasz dozwolonej prędkości....a jak pojedziesz z przepisową prędkością, to i tak często zdąży cię wyhamować czerwone
Smutne to, że trzeba takie rzeczy tłumaczyć...
pomijam temat, że w nocy dozwolona przepisami prędkość to 60 km/h, która z automatu uruchamia "dyskotekę" na światłach, nie chodzi mi tutaj o ścisłe centrum gdzie tak szybko się nie jeździ, ale np Gliwicką czy Raciborską
ursus

Postprzez walek Wt, 14 lis 2017, 14:25

30-tką jedziesz, a i tak dostaniesz czerwonym laserem po oczach. :evil:
walek

Postprzez dr Becker Wt, 14 lis 2017, 19:13

maijkel napisał(a):Wszystkie światła z kamerkami czytają prędkość. Jechać z przepisową prędkością i po problemie. Sprawdzone. Pozdrawiam

Z całą pewnością tak nie działają światła na Hallera i na Raciborskiej i na skrzyżowaniu Kościuszki-Chrobrego. Sprawdzone.
dr Becker

Postprzez adiqq Wt, 14 lis 2017, 20:43

to ja chyba w innym mieście mieszkam, bo nie pamiętam, żebym miał taki problem...
A jeżdżenie szybciej w nocy, szczególnie gdy jest taka świetna widoczność i ludzie często nie mają odblasków to świetny pomysł...co z tego, że jest dozwolone 60, jak ciemno jak oko wykol...
adiqq

Postprzez walek Śr, 15 lis 2017, 06:50

Jako ciekawostkę dodam że w Katowicach na Kościuszki dojeżdżając do świateł w Piotrowicach na światłach stoi 200 metrów sznur samochodów, ale w połowie tej stojącej kawalkady wisi tablica nad każdym pasem i co kilka sekund zapala się napis ZWOLNIJ. Zresztą na trasie z Żor do Katowic jest kilka takich tablic, ale te kilka ostrzegają o przekroczeniach 70km. ale jedna czarna owca w K.. już nie. :lol:
walek

Poprzednia strona

Powrót do Transport i komunikacja