Rybnickie parkingi

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: Rybnickie parkingi

Postprzez ziupo Pn, 2 maja 2011, 22:50

A wg mnie to dobry pomysł. Fakt, ze znaleźliby się "ynteligenti cfaniacy", którzy chcieliby wjechać zaraz za np dostawcą, ale mogą się wtedy nadziać na taki palik i to byłaby dodatkowa przestroga.
Słabo widoczny Można pomalować odpowiednia farbą i dodatkowo wyposażyć w oświetlenie à la kocie oczka.

Z Gazety Rybnickiej:
Będzie poprawa
— zapewnił J. Koper tłumacząc, że
są pieniądze na remonty 3 miejskich
parkingów (przy ul. Hallera, 3 Maja
i M. Skłodowskiej). — Obszary jezdne
zostaną ułożone z płyt betonowych,
które można będzie zdemontować,
gdy znajdą się inwestorzy, a miejsca
parkingowe będą wyłożone płytami
ażurowymi. Tak więc będą zmiany…
Obrazek
ziupo

Postprzez qwerty Wt, 3 maja 2011, 08:07

ziupo napisał(a):
Z Gazety Rybnickiej:
Będzie poprawa
— zapewnił J. Koper tłumacząc, że
są pieniądze na remonty 3 miejskich
parkingów (przy ul. Hallera, 3 Maja
i M. Skłodowskiej). — Obszary jezdne
zostaną ułożone z płyt betonowych,
które można będzie zdemontować,
gdy znajdą się inwestorzy, a miejsca
parkingowe będą wyłożone płytami
ażurowymi. Tak więc będą zmiany…

Strasznie ograniczeni ci ludzie w UM. Nie rozumieja, ze jesli dzieki odpowiedniej organizacji parkingu zwiekszy sie ilosc miejsc parkingowych o jakies 20-30%, to do budzetu rocznie wplynie z 200 000 PLN wiecej? Po kilku latach inwestycja juz zacznie sie splacac. A sciemy w postaci "kiedys przyjdzie inwestor" to niech juz sobie Fudali wsadzi do buta ;)
q.
qwerty

Postprzez Arteks Wt, 15 lis 2011, 23:18

Dzisiaj wieczorem przechodziłem koło nowego parkingu na Curie Skłodowskiej - stały na nim auta z TVT. Czyżby problem zaśmiecania płyty rynku przez auta TVT został rozwiązany bo na rynku ani jednego? A tak tu niektórzy marudzili, a jednak władze miasta skutecznie rozwiązały problem. Oby zniknęły nam jeszcze auta z pasaży pieszych przynajmniej w godz. szczytu np. 12.00-16.00 i będzie OK.
Arteks

Postprzez ziupo Śr, 16 lis 2011, 11:29

A tu coś o owym parkingu i parkomacie:
> Parkomat bezobsługowy już testowany

Tempa nabierają też prace na parkingu przy Reymonta. Teren wyczyszczony z gruzu i przywieźli już potrzebne kruszywa.
Obrazek
ziupo

Postprzez orient Śr, 30 maja 2012, 12:55

Nie wiem czy ktoś zauważył, że po remoncie parkingu miejskiego na Curie-Skłodowskiej przyszedł czas na remont parkingu koło Biedronki przy Figloraju. Trwają tam dość intensywne prace.
orient

Postprzez Benq Śr, 30 maja 2012, 14:06

Tak, tylko ten parking robi Biedronka :)
Benq

Postprzez kurier Wt, 29 sty 2013, 21:04

Słyszeliście o pomyśle Ministerstwa Transportu aby przestać ograniczać ceny za miejsca parkingowe w centrach miast i uwolnić także w soboty i niedziele? Bo okazuje sie że teraz są jakieś kwoty maksymalne. Kolejne łupienie kierowców?
kurier

Postprzez jacek94 Cz, 14 lut 2013, 23:52

Jeśli chodzi o parkingi w centrum to w Rybniku nie ma ani jednego darmowego parkingu... na Zebrzydowickiej też już jakieś bramki robią podobno, Kampus zamykają... pracuję w centrum weekendami, a w tygodniu do szkoły. Nie stać mnie, żeby płacić jeszcze krocie za parkingi, przy rosnących ciągle cenach paliwa. Według mnie jest to chore, żeby tak dobrze prosperujące i tak zurbanizowane miasto jakim jest niewątpliwie Rybnik, 'sępiło' od ludzi jeszcze na parkingach (które i tak są w opłakanym stanie). A może mieszkańcy powinni zrobić petycję do włodarzy Rybnika, o bezpłatne parkingi w centrum?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ze strony mieszkańców.
jacek94

Postprzez adamb Pt, 15 lut 2013, 00:24

Z paliwem to raczej strzał kulą w płot :wink: ostatnimi czasy raczej taniało.
Petycja ? ofc można - pewnie dostanie dopisek "wyjazd do koszyc" i sprawa załatwiona :mrgreen:
Nie histeryzujmy już z tymi parkingami... ja bym raczej optował za tańszą i częstszą komunikacją miejska, niż za zakorkowanym centrum... zresztą kto powiedział, że wszyscy muszą koniecznie parkować w centrum ? na razie pozostaje się cieszyć, że nie trzeba płacić za wjazd do centrum :wink:
adamb

Postprzez jacek94 Pt, 15 lut 2013, 08:58

Jeśli chodzi o paliwo to chodziło mi o ogólną tendencję wzrostową. A komunikacja miejska, masz racje Adamie, jest rozwinięta i świetnie zorganizowana. Tylko niektórzy nie mają czasu. Przykład: linia 47 z Boguszowic na Dworzec Autobusowy jedzie około 45 minut, natomiast samochodem dojedziemy tam w ok 20 min. O ile ja jeszcze bym mógł osobiście się przesiąść do autobusu to są tłumy, które wolą jechać na własną rękę.
A mówiąc o tym, że petycja wylądowała by pewnie w koszu to masz rację, nasze władze nie robią nic, co ułatwiło by ludziom życie i jednocześnie było darmowe. Przynajmniej ja nic takiego sobie nie przypominam. Szkoda, bo skoro nie parkingi to chociaż komunikacja miejska mogła by być darmowa. No ale marzenia...
jacek94

Postprzez Arteks Pt, 15 lut 2013, 11:41

jacek94 napisał(a):Jeśli chodzi o paliwo to chodziło mi o ogólną tendencję wzrostową. A komunikacja miejska, masz racje Adamie, jest rozwinięta i świetnie zorganizowana. Tylko niektórzy nie mają czasu. Przykład: linia 47 z Boguszowic na Dworzec Autobusowy jedzie około 45 minut, natomiast samochodem dojedziemy tam w ok 20 min. O ile ja jeszcze bym mógł osobiście się przesiąść do autobusu to są tłumy, które wolą jechać na własną rękę.

Z tym czasem to owszem autobus jedzie tak długo ale dlatego że z centrum do dworca autobusowego jedzie bardzo okrężną drogą. Gdyby jechał najkrótszą tak jak auto to dojechałbyś z 10 min szybciej. Na sam dworzec autobusowy mało kto jeździ więc nie jest to najlepsze porównanie. Z Boguszowic do placu Wolności autobus jedzie ok. 27-29 min.

Jestem przeciwnikiem drogich biletów autobusowych i obecnej polityce ZTZ i Urzędu Miasta które podwyższają ciągle ceny przejazdów zmniejszając atrakcyjność komunikacji miejskiej ale jestem również przeciwnikiem taniego parkowania w centrum. Jak w Plazie i Focusie parkingi były bezpłatne to w godzinach szczytu z trudem można tam było znaleźć miejsce parkingowe. Kiedy wprowadzono opłaty (symboliczne) nie ma żadnego problemu z zaparkowaniem i prawie zawsze są miejsca. No może za wyjątkiem przypadków ekstremalnych jak np. sobota wieczór czy Walentynki. Poza tym nie chodzi tylko o same miejsca parkingowe ale zniechęcanie osób do niepotrzebnego wjeżdżania do centrum i korkowania miasta.

Sporo osób załatwia różne sprawy w Rybniku przyjeżdżając autami - dlaczego mieliby być zwolnieni z opłat parkingowych? Przecież to jest korzystne dla miasta aby zarabiać na przyjezdnych. Inwestycje i utrzymywanie parkingów (np. odśnieżanie, parkomaty itd) też kosztuje. Dlaczego miałoby to być darmowe?
Arteks

Postprzez qwerty Pt, 15 lut 2013, 11:48

Arteks napisał(a):prawie zawsze są miejsca. No może za wyjątkiem przypadków ekstremalnych jak np. sobota wieczór czy Walentynki.

Oj coz za zmiana zdania. Jeszce niedawno dawales sobie reke uciac, ze miejsca sa ZAWSZE.
Jeszcze chwile i w koncu przyznasz, ze Plaza i Focus maja za male parkingi jak na zapotrzebwoanie, ktore generuja.

Arteks napisał(a):Inwestycje i utrzymywanie parkingów (np. odśnieżanie, parkomaty itd) też kosztuje. Dlaczego miałoby to być darmowe?

Jakie k...a inwestycje? Czy Ty chodzisz caly czas nachlany albo zjarany? Dwa najwieksze parkingi w miescie od lat sa blotnistymi chlewami, a naprzeciwko targu jeszcze nie tak dawno parkowalismy na resztkach kafelkow z lazienki, ktora byl w wyburzonym wczesniej tam budynku.

Jestem przeciwny darmowym parkingom, ale sam siebie wykluczasz. Piszesz, ze inwestycje kosztuja (a inwestycji nie ma). Piszesz tez, ze kosztuje utrzymanie parkomatow kosztuje - tylko moj drogi jakby parkingi byly darmowe to nie byloby tych parkomatow. Podstawowa logika sie klania.
q.
qwerty

Postprzez drozdaxxx Pt, 15 lut 2013, 14:12

@up
Przesadzasz. Parę parkingów fakt jest bagnem, ale jest też parę takich, co zostały wyremontowane. Choćby parking za bazyliką, na Skłodowskiej albo Brudnioka.
drozdaxxx

Postprzez obserwathor Pt, 15 lut 2013, 14:50

ale największy i najbardziej reprezentacyjny parking który jest miniaturą poligonu czołgowego,nieremontowany czeka na tajemniczego inwestora,który od lat już jest tuż za rogiem i lada chwila wystartuje z inwestycją stulecia z wielką ikrą :mrgreen:
obserwathor

Postprzez orient Pt, 15 lut 2013, 17:04

Wiele miast w ogóle nie ma parkingów a ich rolę pełnią ulice czy chodniki... A kasują wcale niemało. Myślę że wartoby zrobić jakieś zestawienie miast, iloma miejscami parkingowymi dysponują, ile kosztują parkingi itd. Bez tego będziecie się tylko przerzucać argumentami. Ja mogę tylko stwierdzić, że np. Gliwice mają bardzo mało parkingów jak na miasto tej wielkości. Wiem to z autopsji i znajomych którzy tam mieszkają.
orient

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja