Rybnickie parkingi

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Rybnickie parkingi

Postprzez adamb Pt, 15 kwi 2011, 13:44

Jak wiemy w Rybniku jest stosunkowo mało miejsc parkingowych... ale jest jedno takie które nie dość, że jest komfortowe (tj. ma gładką, utwardzoną nawierzchnię) to jeszcze jest darmowe i na dodatek bliżej centrum się już nie da !
Tym idealnym parkingiem jest rybnicki rynek :lol:
Obrazek
Obrazek
adamb

Re: Rybnickie parkingi

Postprzez mao So, 16 kwi 2011, 19:58

rozładunek.
chyba, że uważasz, że ludzie jeżdzą busami i fugronetkami dla frajdy.
co gdyby wjechał solówką na rynek - uznałbyś że poszedł na zakupy?
siejesz zamieszanie.
ogarnij sie.
m.
mao

Postprzez veda_kong N, 17 kwi 2011, 10:45

Ale ten rozładunek może trwać max pół godziny, a widać że stoją dłużej. Pomysł na stworzenie strefy jest dobry lecz egzekwowanie zaleceń mierne.

Które?
Które auta stoją tam dłużej?
Ja widzę tylko jedno, które stoi ponad wyznaczony czas - i to o całe 17 minut.
Nie chciałabym tu bronić służb jakichkolwiek bronić, ale jak się czepiać - to się czepiać konkretnie, a nie o pierdółkę jakąś.
Jeśli nie dostrzegłam czegoś, co Wy dostrzegliście - proszę o sprecyzowanie, które to jeszcze auta widoczne na screenshot'ach stoją tam dłużej niż powinny.
veda_kong

Postprzez adamb Pn, 18 kwi 2011, 11:41

mao napisał(a):rozładunek.
chyba, że uważasz, że ludzie jeżdzą busami i fugronetkami dla frajdy.

Te osobówki też zaliczasz do furgonetek i busów ? ... natomaiast w tym cieńszym zakreśleniu jest wóz bojowy kochanej Policji :mrgreen: też oczywiście mającej to w d...e.

Ja się nie czepiam, że ktoś stoi 17 min dłużej - a było tego więcej bo screena zrobiłem jak przez chwilę popatrzyłem na rynek i włos mi się zjeżył - zresztą ja nie jestem od weryfikowania słuszności postoju... mamy od tego specjalistów i po to zakupiliśmy im odpowiedni sprzęt aby utrzymywali porządek.

Rozumiem, że furgonetki muszą dojechać, ale na miłość boską taka ilość osobówek na rynku ? odnosi się wrażenie, że to piesi są intruzami na tym skrzyżowaniu... żeby nie było też jestem kierowcą i mógłbym wjechać na rynek ale wolę nie robić niepotrzebnego bałaganu, bo mam nie tylko auto ale i nogi z których warto czasami skorzystać.

Nie zdążyłem zrobić screena gdy matiz przejeżdżał w poprzek płyty rynku... też dostawa ?

Inna sprawa: przecież w tej strefie jest coraz mniej sklepów, a coraz więcej banków :roll: pewnie mają taki przerób, że nie nadążają z dostawą pieniędzy...

Moim zdaniem rynek powinien być rynkiem i powinien być całkowity zakaz ruchu poza wyznaczonymi godzinami np. 7-11 dla aut dostawczych !
adamb

Postprzez kerim85 Pn, 18 kwi 2011, 14:35

Parking na rynku był i będzie. Dostawcy przemieszają się po płycie rynku bo to głównie kurierzy. Ale mimo kolejnych "rewolucyjnych" zmian samochody osobowe parują w dalszym ciągu na rynku, bo bliżej i to w dodatku za darmo już bardziej się nie da.

Sytuację wykorzystują też własciciele sklepów na rynku, parkując swoje auta na kilka godzin - bo im się należy. Osoby z kartą inwalidzką za szybą też oczywiście nadużywają swoich przywilejów.

Cała masa różnych ludzi wjeżdza na rynek.

@adamb
Otwórz biznes na rynku z godzinami dostaw 7-11. Sam będziesz rano wstawał i jechał do bazy firmy kurierskiej paczki odbierać?
kerim85

Postprzez adamb Pn, 18 kwi 2011, 16:08

kerim85 napisał(a):Parking na rynku był i będzie. Dostawcy przemieszają się po płycie rynku bo to głównie kurierzy.

...a gdzie są dobre czasy kurierów na rowerach ? ... i nie mów mi o ciężkich paczkach, bo żadna firma nie jeździ po kilka razy tego samego dnia do tego samego klienta... no chyba, że mają logistyka z poprzedniej epoki.
kerim85 napisał(a):@adamb
Otwórz biznes na rynku z godzinami dostaw 7-11. Sam będziesz rano wstawał i jechał do bazy firmy kurierskiej paczki odbierać?

Pomijając już to, że nie będę otwierał sklepu wysyłkowego na rynku, to chyba nie chcesz powiedzieć, że firmy kurierskie zaczynają pracę o 11:30 ? zresztą dostarczenie przesyłki to ich brocha i jak to zrobią, czym, o której to mnie nie obchodzi... bynajmniej nigdzie bym nie jeździł, bo ktoś im chyba płaci za wykonanie usługi ?

Jeśli pracowałbym w takiej firmie jako kierowca, to wiedząc że są tam takie godziny wjazdu, to tak sobie ułożę trasę żeby być w tych godzinach.
To nie jest zadanie z wyższej matematyki.
adamb

Postprzez Abisall Pn, 18 kwi 2011, 16:22

Dodatkowy smaczek w całej tej sytuacji to to ze tak naprawdę sklepów na rynku jako takich nie ma za wiele a takie do których nie można się dostać 'od tyłu" ,że się tak wyrażę ,to można na palcach jednej ręki policzyć.
Abisall

Postprzez kerim85 Wt, 19 kwi 2011, 09:58

co za bzdura? jaki sklep wysyłkowy?

Towar musi czymś przyjechać do sklepu, jesli ja jako właściciel go zamawiam.

A kurier na rowerze? W jakim ty świecie żyjesz człowieku? Jak taki kurier miałby załadowac na rower 5 kartonów z książkami do Orbity?

Weź się zastanów najpierw dwa razy a potem się napinaj.

Nie wiesz jak to jest być właścicielem takiego sklepu na rynku, nie wiesz jak to jest być kurierem to - powtórzę to raz jeszcze - przestań się napinać...
kerim85

Postprzez adamb Wt, 19 kwi 2011, 10:28

kerim85 napisał(a):A kurier na rowerze? W jakim ty świecie żyjesz człowieku? Jak taki kurier miałby załadowac na rower 5 kartonów z książkami do Orbity?

adamb napisał(a):...a gdzie są dobre czasy kurierów na rowerach ? ... i nie mów mi o ciężkich paczkach, bo żadna firma nie jeździ po kilka razy tego samego dnia do tego samego klienta... no chyba, że mają logistyka z poprzedniej epoki.

Szkoda, że jeszcze Cię nie nauczyli czytać ze zrozumieniem :roll:
Pytasz na jakim świecie ja żyję ? ano na takim, żeby nie uwierzyć w to, że Orbita zamawia książki 5 razy dziennie z natychmiastową dostawą w ilości pięciu kartonów... sądząc po poziomie sprzedaży książek.
... i w takim, gdzie do rozmówcy zwracam się z szacunkiem :|
kerim85 napisał(a):Weź się zastanów najpierw dwa razy a potem się napinaj.

no właśnie... rozumiem, że cyfry w Twoim nicku to rok urodzenia, a to by już wiele tłumaczyło...
kerim85 napisał(a):Nie wiesz jak to jest być właścicielem takiego sklepu na rynku, nie wiesz jak to jest być kurierem to - powtórzę to raz jeszcze - przestań się napinać...

... a skąd Ty to niby możesz wiedzieć ? jasnowidz jakiś ?

Ja też Ci powtórzę włącz myślenie i czytaj tekst ze zrozumieniem zamiast pisać hasłami typu "nie napinaj się"

kerim85 napisał(a):Towar musi czymś przyjechać do sklepu, jesli ja jako właściciel go zamawiam.

Wytłumaczę Ci jeszcze raz to co już napisałem: Wjazd samochodów dostawczych i osobowych firm do strefy tylko w godzinach np. 7-11, kurierzy na rowerach z LEKKIMI przesyłkami (np. listy, małe paczki) o dowolnej porze, samochody osobowe (oprócz mieszkańców) zakaz wjazdu.

Dodam jeszcze pytanie: ileż to jest tych sklepów w tej strefie, że tzw. "przyjęcia towaru" realizują całodobowo ? hmm... zresztą firmy kurierskie też raczej nie jeżdżą kilka razy tego samego dnia do tego samego klienta (co już pisałem, ale Tobie nie chce się czytać), a jeśli tak robią to pewnie długo na rynku się nie utrzymają lub szybko zmienią logistykę.

Powtarzam: ja bym sobie życzył, żeby rynek był deptakiem, a nie ruchliwym skrzyżowaniem (bez zasad) i darmowym parkingiem... co jak widać wielu się nie podoba.
adamb

Postprzez kerim85 Wt, 19 kwi 2011, 11:31

Daruj sobie komentarz - masz 26 lat więc co Ty mozesz wiedzieć. Uważasz, że jeśli jesteś starszy to jesteś mądrzejszy? Nie przelicz się czasem.

Skoro kurier rowerowy to taki świetny pomysł to może otwórz taki biznes.
Jeśli chodzi o Orbitę to zdziwiłbyś się ile dziennie przychodzi tam towaru.

Pracuję na rynku i mam doczynienia z kurierami codziennie - bo muszę. Kurier codziennie przywozi mi min. 3 paczki z towarem.
Większość sklepów zaczyna pracę o godzinie 9.
Nie po to płacę za kuriera, żeby o 6 rano samemu jechać sobie po towar.
Praktycznie żadna większa firma kurierska nie ma bazy w Rybniku, więc po paczki musi jeżdzić codziennie rano np. do Katowic czy Sosnowca. Kurierzy mają określone rewiry, które muszą obsłużyć. Nie jest tak, że kurier ma TYLKO rynek. Z reguły wypada 1 - 2 niezależnych dostawców na dzielicę.
Sam widzisz, że godziny 7-11 są mało realne. Tym bardziej, że wiekszość kurierów o 7 zaczyna pracę.Ja dostawę mam między godziną 12 a 14 praktycznie zawsze. Rzadko zdarza się wcześniej a jeszcze rzadziej później.
Zgadzam się, że kurierzy nie stoją niewiadomo ile w jednym miejscu bo są praktycznie cały czas w ruchu.

Zgadzam się również z tym, że ruch powinien zostać ograniczony do minimum tj. dostawcy, służby porządkowe, policja itp.
Niestety (o czym już pisałem wyżej) większość właścicieli i zwykłych ludzi (zarówno zdrowych jak i z określoną niepełnosprawnością) robi sobie z rynku parking.

Najbardziej irytują mnie firmy ochroniarskie, które przy okazji przywozu lub wywozu gotówki z placówek bankowych zatrzymują sie jeszcze na kawę i pierdoły... A z tego co wiem, nie za to dostają pensję.

Wszystko wydaje się banalnie proste, kiedy patrzy się na to z drugiej storny.

Aha. Kiedyś już była akcja zakaz wjazdu na rynek. Żeby mieć towar zamówiony przez klienta musiałem sam po niego jechać. Firmy kurierskie bronią się przed takimi zakazami, więc jeśli zamówiony towar nie przyjedzie na drugi dzień do mnie to ja NIC z tym nie mogę zrobić. Podziękuję za taką sytuację.

A jeśli chodzi o kulturę pisania i szacunek o którym wpsomniałeś w poprzednim poście to sobie daruj, bo nikt nie lubi hipokryzji. Koniec tematu jak dla mnie.
kerim85

Postprzez Callahan Śr, 20 kwi 2011, 10:20

Wprowadzić opłaty dla uprawnionych do wjazdu na rynek,np.3zł/15 min.,6zł/30min. itd.
IMHO rynek opustoszałby momentalnie,a ci,którzy byliby zmuszeni do wjazdu zmykaliby jak najprędzej.
Callahan

Postprzez Abisall Śr, 20 kwi 2011, 12:41

@Callahan To jest doskonały pomysł.
Dziś miałem okazję zobaczyć co się wyrabia na rynku ok godz 10,to jest paranoja bezpieczniej można już chodzić chyba środkiem Kościuszki.Na rynku jest gorzej niż na normalnej ulicy- tam przynajmniej są przejścia dla pieszych, chodniki etc. Jak jeden furgon zaparkuje to inny omija go jak mu się chce.Tłok,hałas i smród a jak już się ogródki porozstawiają to już istne pandemonium będzie.Powinni zakazać absolutnie wjazdu na płytę rynku a dla dostawcom pozwolić(z ograniczeniem o jakim napisał Callahan) na dojazdy ulicami wpadającymi na rynek jest ich na tyle dużo i są tak rozłożone ze po dojeździe do płyty do żadnego punktu rynku nie będzie dalej niż 15-20 metrów
Abisall

Postprzez kerim85 Śr, 20 kwi 2011, 14:54

http://www.youtube.com/watch?v=Dt03c-l6Wg8

Takie coś załatwiłoby problem.

Pilomaty to jak dla mnie najlepszy sposób na rozwiązanie problemu parkingu na rynku. Wjeżdzają tylko faktycznie Ci, co mają wjeżdzać. Wydawanie specjalnych zezwoleń byłoby weryfikowane i tyle.

http://www.pptelecom.poznan.pl/pilomat.htm
kerim85

Postprzez qwerty Śr, 20 kwi 2011, 15:57

Taki pilomat jest bez sensu. W kilku miejscach widzialem, ze byly zamontowane i po jakims czasie wlasciciele zrezygnowali z niego.
Jest slabo widoczny dla kierowcy, nie ma gwarancji, ze nie zacznie sie wysuwac, gdy stoi nad nim samochod, powodujac jego uszkodzenie. Za takie uszkodzenie niestety placi wlasciciel pilomatu.
W miejscach, gdzie jakis czas temu je widzialem, w tej chwili stoja tradycyjne szlabany.
q.
qwerty

Następna strona

Powrót do Transport i komunikacja