Autobusy ZTZ...

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: Autobusy ZTZ...

Postprzez shonya Śr, 2 lip 2014, 12:09

trochę nie w temacie autobusów ZTZ, ale nie ma potrzeby zakładania nowego wątku (chyba ;) ):
w tym temacie http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,mas ... 24114.html (jak i w wielu innych) Arteks psioczył na Intera i jego busiki, mające odwozić ludzi po koncercie.
Ale jakby nie sprawdził, jakie te busiki faktycznie podjechały: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater ;)
zapewne, zgodnie z przepowiednia Arteksa, pomieściły ze 20 osób ;)

sorry, musiałam! :mrgreen:
shonya

Postprzez Arteks Cz, 3 lip 2014, 11:21

Skoro mają w swojej flocie takie autobusy to czemu między Rybnikiem a Katowicami jeżdżą takimi małymi mydelniczkami?
Arteks

Postprzez shonya Cz, 3 lip 2014, 11:37

Stary sorry, ale nie jestem rzecznikiem Interu :lol:
Jak chcesz, to podeślę Ci do nich namiary, żebyś mógł zapytać u źródła.

Mało mnie to interesuje, bo nie korzystam z tej formy transportu, po prostu musiałam wytknąć Ci tę nieścisłość - podobnie jak Ty, nie lubię, kiedy ludzie piszą coś, o czym nie mają bladego pojęcia ;)
Ostatnio edytowano Pt, 4 lip 2014, 10:36 przez shonya, łącznie edytowano 1 raz
shonya

Postprzez stosJoannydArc Cz, 3 lip 2014, 14:58

Hahaha- kolejny blamaż Arteksa. Dzięki shonya ;) teraz to będziesz miała prze....;)
stosJoannydArc

Postprzez Arteks Cz, 3 lip 2014, 20:31

stosJoannydArc napisał(a):Hahaha- kolejny blamaż Arteksa. Dzięki shonya ;) teraz to będziesz miała prze....;)

Jeśli to że Inter ma także inne pojazdy poza mydelniczkami ma być dla mnie blamażem (a skąd miałem o tym wiedzieć skoro na co dzień mijam tylko te małe mydelniczki w których okna są takie jakby w karawanach pogrzebowych...) to teraz pomyśl jakim blamażem są rozkłady ZTZ dla osób które po raz pierwszy przyjeżdżają do Rybnika i odkrywają np. po wyjściu z dworca że najbliższy autobus do Kotwicy odjedzie za dwie godziny, a np. na Nowiny będzie za poł godziny bo przed chwilą odjechały trzy pod rząd... :twisted:
Arteks

Postprzez charlie01 Cz, 3 lip 2014, 20:54

To są autokary Interu, ale jeżdżą na trasie Katowice- Kraków i na tych długich trasach nad morze ;)
charlie01

Postprzez shonya Pt, 4 lip 2014, 10:36

nieważne, gdzie kursują zazwyczaj - ważne, że pod danym artykułem o transporcie z koncertu Arteks pisał o busikach Interu, nie sprawdzając stanu faktycznego ;) odwozili po koncercie pokazaną flotą? odwozili :) a że na co dzień u nas widzimy co innego... ;)
shonya

Postprzez petr89 Cz, 10 lip 2014, 11:56

ja tam tym busikiem zasuwałem prawie codziennie przez rok i nie narzekam.
petr89

Postprzez martt9 Śr, 3 wrz 2014, 16:31

ZTZ ogłosił ostatnio na Facebooku w odpowiedzi na moją wiadomość, że pojawią się nowe połączenia autobusowe, wykorzystujące ulicę Małachowskiego, Zwycięstwa, Prostą i przedłużoną przez zwał północny ulicę Tkoczów. Numery i trasy linii mają zostać podane po modernizacji całej trasy.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... ed_comment

Nie licz na to. Wg mnie tam się prosi o pośpieszny autobus, ale coś za coś, np. Kłokocin - Manhatan - Pekin - Nowiny i likwidacja 46. Jeśli nie ma pieniędzy w budżecie to nie będzie nowych kursów.
martt9

Postprzez p1chrunch Pt, 5 wrz 2014, 21:11

Raczej będą obie linie. O trasę przez Nalazków pokłóciliby się mieszkańcy.
p1chrunch

Postprzez p1chrunch Śr, 24 gru 2014, 21:10

Jak mówiłem:
[url]
ZTZ ogłosił ostatnio na Facebooku w odpowiedzi na moją wiadomość, że pojawią się nowe połączenia autobusowe, wykorzystujące ulicę Małachowskiego, Zwycięstwa, Prostą i przedłużoną przez zwał północny ulicę Tkoczów. Numery i trasy linii mają zostać podane po modernizacji całej trasy.[/url]

okazało się, że przeniosą linię nr 49 na Błękitną przez zwał północny i Budowlankę. 8) Linia do swoich marnych 3 par otrzyma dodatkowo 12 par kursów. Zmiana jest zdecydowanie na plus, gdyż linia ta w swoim półokrężnym charakterze bardzo długo wegetowała w rozkładzie ZTZ. Prawdopodobnie będzie obsługiwana przez Jelcze Vero i 101L.

Obrazek
p1chrunch

Postprzez martt9 Wt, 30 gru 2014, 00:30

no mocny jesteś... zwłaszcza z pomysłami na fb. nie możesz powiedzieć, że linia 49 wegetowała w rozkładzie jazdy. otóż ten autobus spełniał swoją podstawową misję, czyli dowóz mieszkańców wschodnich dzielnic na zmiany do KWK Chwałowice i do liceum na 8. najchętniej zmusiłbyś wszystkich pasażerów do ciągłego przesiadania się z jednego autobusu do drugiego. nie jest to sensowne rozwiązanie przy obecnym rozkładzie (i taryfie) jaki funkcjonuje w Rybniku. a linia 49 z tymi kilkoma kursami powinna pozostać w obowiązującym układzie.
martt9

Postprzez JagodaW So, 23 maja 2015, 16:30

dlaczego jadąc na elektrownie ulicą lipową , przystanek na lipowej nazywa się "wielopole-poczta" skoro podobno od kilku ladnych lat nie ma tam poczty , poczta jest wyżej i trzeba jechać innym autobusem ,
a drugie --- nieźle się trzeba było na głowić i do tej pory nie wiem , czy według internetowego rozkładu , przystanek obok obi na żorskiej nazywa się : ligocka kuźnia, ul. żorska , czy ligocka kuźnia żorska , ul. żorska
niech zrobią z tym w końcu porządek!
JagodaW

Postprzez p1chrunch N, 7 cze 2015, 19:45

no mocny jesteś... zwłaszcza z pomysłami na fb. nie możesz powiedzieć, że linia 49 wegetowała w rozkładzie jazdy. otóż ten autobus spełniał swoją podstawową misję, czyli dowóz mieszkańców wschodnich dzielnic na zmiany do KWK Chwałowice i do liceum na 8. najchętniej zmusiłbyś wszystkich pasażerów do ciągłego przesiadania się z jednego autobusu do drugiego. nie jest to sensowne rozwiązanie przy obecnym rozkładzie (i taryfie) jaki funkcjonuje w Rybniku. a linia 49 z tymi kilkoma kursami powinna pozostać w obowiązującym układzie.

Na otarcie łez pojawiła się linia w wariancie przez Gotartowice do Kopalni. :D
p1chrunch

Postprzez p1chrunch Wt, 8 gru 2015, 20:44

Mam info o możliwym wykorzystaniu ulicy Prostej przez ZTZ i powrotu 52 przez Ligotę Makro i ten inny przystanek. Przysłane przez p. Grzegorza Dudka z ZTZ:

Obrazek
p1chrunch

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja