Autobusy ZTZ...

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Ciężko przycisnąc guziczek.

Postprzez dominika40 Wt, 12 kwi 2011, 21:09

Co dnia podróżuje na 6-tą do pracy i od jakiegoś czasu zauważyłam,że kierowcom jakoś nie chce się otwierać ostatnich drzwi w autobusach.Autobus podjeżdża, jestem akurat na przeciwko ostatnich drzwi, ale co tam, mogę sobie czekać, a potem gnać do środkowych bo wspomniane ostatnie ani drgną. Nie wiem czy to aż tak ciężko paluszkiem nacisnąć na odpowiedni guziczek? A może to poranna senność? a może przy porannym kursie gdy nie ma jeszcze korków panowie kierowcy w ten sposób dostosowują się do planowych odjazdów.- bo trzeba cierpliwie poczekać,aż pasażerowie wysiądą i dopiero wsiąść.
dominika40

Re: Autobusy ZTZ...

Postprzez thomas_k7 Śr, 13 kwi 2011, 06:11

Poruszałem ten problem w ZTZ razem z moimi skargami na palących kierowców. Taką dostałem odpowiedź:
"(...)autobusy są wyposażone w przyciski do uruchomienia sygnalizacji potrzeby korzystania z drzwi, zawsze można też bezpośrednio poprosić kierowcę o otwarcie konkretnych drzwi jeśli kierowca nie spełnia tej prośby: ale z jakiś powodów nie może tego zrobić lub mam cechy charakteru statystycznego człowieka na które nie mamy wpływu"
Ja niestety mam ciągle styczność ze "statystycznym" (czytaj głupim) człowiekiem. To jest po prostu ich radość jak musisz iśc do innych drzwi a on Ci zamknie je w połowie Twojego wchodzenia. A podczas wysiadania można naciskać sobie te przyciski z tyłu ale co z tego skoro połowa kierowców jest po prostu ślepa! A najlepiej otworzyć sobie samemu...:D
thomas_k7

Postprzez maxikaz Cz, 19 maja 2011, 18:36

Chcę się dowiedziec jak to jest ,że dyr.ZTZ Kazimierz B., nie wykazuje w oświadczeniu majątkowym swojego nowego domu w Rybniku Zebrzydowicach.
Jak to się dzieje , że dyr.Kazimierz B. wykorzystuje pracowników / podwładnych - rewizorów / w czasie pracy do przewożenia mebli z kościoła św.Jadwigi do Ośrodka Rekolekcyjnego w Kokoszycach ?
Jak to się dzieje , że dyr.Kazimierz B. korzysta po pracy ze służbowego auta w celach prywatnych / zakupy w Rybickich marketach , wyjazdy na wakacje , wożenie materiałów na budowę swojego domu , codzienne wyjazdy po sekretarkę do Rybnika Kamienia /, za swoje auta nie utrzymuje tylko z pieniędzy publicznych.
Jak to się dzieje, że w ZTZ pracuje na intratnych stanowiskach i odpowiadających za przetargi publiczne rodzina tj. zięc - Stanisław W. , brat drugiego zięcia Grzegorz D. , teściowa Grzegorza D.
Jak to jest , że dyr.ZTZ prowadzi - kieruje tak poważną firmą publiczną a czerpie z niej jak z prywatnej.
Zakup cyfrowych aparatów fotograficznych , tablet , laptopy / korzystają z tego nie tylko służbowo Stanisław W. - zięciulo i Gregorz D. /
Można byłoby opisac więcej ale trzeba trochę zostawic , bo może prasa czy inne media ogólnokrajowe zechcą coś z tym problemem rozpasanego dyrektorka zrobic .
Dziękuję i czekam na forum na odpowiedź .
Maxikaz
maxikaz

Postprzez thomas_k7 So, 21 maja 2011, 00:14

Skąd masz takie informacje? Można to wykorzystać...!
thomas_k7

Postprzez maxikaz Wt, 24 maja 2011, 18:36

To są pewne informacje !! To nie wszystko :) Jest jeszcze wiele więcej ciekawostek . Dowody są i to jakie !!!!
maxikaz

Postprzez thomas_k7 Cz, 9 cze 2011, 21:28

Może miał już ktoś przygodę z rowerem w autobusie??? Skoro rower może komuś wyrządzić krzywdę i jest zakaz przewożenia rowerów, dlaczego gońcy z UM mogą rowery przewozić? Przecież to też rower i też podobno podczas hamowania może wyrządzić krzywdę. Ciekawe jak wyciągnę koła i wejdę z samą ramą...
thomas_k7

Postprzez Arteks Wt, 27 mar 2012, 19:50

ZTZ się zlitował i uruchomił przystanek koło Lidla na Reymonta :D Niedawno o tym pisaliśmy na forum. Może posłucha nas też w sprawie innych przystanków które mogą się przyczynić do zwiekszenia atrakcyjności komunikacji miejskiej.
Arteks

Postprzez thomas_k7 Wt, 27 mar 2012, 19:54

Arteks - byłem szybszy :D
viewtopic.php?f=12&t=3807
thomas_k7

Postprzez nobo Pt, 6 kwi 2012, 22:34

Ciekawy ''autobus ''[czarny]stoi na chodniku przed DKM!6.30-13 .A SM no wiadomo .Cicho sza!
nobo

Postprzez nobo Pt, 6 kwi 2012, 22:36

Aj zapomniałem kierowca panB ma swoje stanowisko.Sorry
nobo

Postprzez thomas_k7 Wt, 10 kwi 2012, 11:14

nobo napisał(a):Ciekawy ''autobus ''[czarny]stoi na chodniku przed DKM!6.30-13 .A SM no wiadomo .Cicho sza!

A co wg Ciebie ma zrobić SM? Mierzyłeś ile metrów szerokości ma chodnik?
thomas_k7

Postprzez nobo Wt, 10 kwi 2012, 12:17

Spróbuj Ty tam zaparkować.[pozdrawiam]
nobo

Postprzez martt9 Śr, 16 sty 2013, 16:12

jeśli kogoś zainteresuje. projekt podwyżki do przegłosowania na sesji rady miasta za tydzień w środę. oczywiście nic się nie zmieni, tylko bilety będą droższe.
http://bip.um.rybnik.eu/Docs/1301/ZIPX/ ... IP/akt.pdf
martt9

Postprzez UPR Śr, 16 sty 2013, 18:55

No i co takiego się stało czy stanie jeśli te bilety podrożeją?
TRZY DRUŻYNY JEDEN KLUB, K.S. ROW AŻ PO GRÓB!
Cały ROW zawsze razem koszykarki, żużlowcy, piłkarze
UPR

Postprzez p1chrunch Pn, 2 cze 2014, 14:14

ZTZ ogłosił ostatnio na Facebooku w odpowiedzi na moją wiadomość, że pojawią się nowe połączenia autobusowe, wykorzystujące ulicę Małachowskiego, Zwycięstwa, Prostą i przedłużoną przez zwał północny ulicę Tkoczów. Numery i trasy linii mają zostać podane po modernizacji całej trasy.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... ed_comment
p1chrunch

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport i komunikacja