Ubezpieczenie samochodu - gdzie najtaniej?

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Ubezpieczenie samochodu - gdzie najtaniej?

Postprzez hester Wt, 3 gru 2019, 12:46

Szukam jakiejś taniej ubezpieczalni samochodów. Tak aby było w miarę tanio - pytam z punktu widzenia młodego kierowcy. Możecie polecić coś z tego zakresu?
hester
 
Posty: 53
Dołączył(a): Wt, 12 lis 2019, 13:54

Re: Ubezpieczenie samochodu - gdzie najtaniej?

Postprzez pep27 Cz, 5 gru 2019, 13:13

hester napisał(a):Szukam jakiejś taniej ubezpieczalni samochodów. Tak aby było w miarę tanio - pytam z punktu widzenia młodego kierowcy. Możecie polecić coś z tego zakresu?


Cóż, rzeczywiście w przypadku ubezpieczenia OC zwykle wybiera się te najtańsze opcje, bo ubezpieczenie OC, jego kryteria są zdefiniowane już wcześniej np w ustawie o OC.
Gdyby chodziło o AC lub inne dodatkowe ubezpieczenia, to tutaj bym się zastanawiał, bo to w sumie oczywiste, że kryterium ceny nie powinno być najważniejszym kryterium.
Proponuję sprawdzić jeszcze pod niniejszym linkiem: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc/kalkulator
Wypełniasz formularz i na tej podstawie generowany jest ranking z podziałem na ceny.
Avatar użytkownika
pep27
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt, 30 wrz 2014, 04:48

Re: Ubezpieczenie samochodu - gdzie najtaniej?

Postprzez OECompensa Wt, 4 lut 2020, 14:23

Na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu. Warto wspomnieć, że assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC.
OECompensa
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 4 lut 2020, 14:19


Powrót do Transport i komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości