jeżdżę po mieście

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Re: jeżdżę po mieście

Postprzez layla Cz, 6 gru 2018, 17:32

Chciałbym Wam polecić stronę https://zaplacmandat.pl/ , dzięki której w bardzo szybki i prosty sposób będziecie mogli zapłacić mandat online. Sam kilkukrotnie skorzystałem z ich strony, poniewaz dzieki temu nie musiałem włóczyc sie po urzędach i marnowac wolny czas w kolejkach . Co sądzicie o stronie ?
layla

Postprzez adiqq Cz, 6 gru 2018, 19:19

layla napisał(a):Chciałbym Wam polecić stronę https://zaplacmandat.pl/ , dzięki której w bardzo szybki i prosty sposób będziecie mogli zapłacić mandat online. Sam kilkukrotnie skorzystałem z ich strony, poniewaz dzieki temu nie musiałem włóczyc sie po urzędach i marnowac wolny czas w kolejkach . Co sądzicie o stronie ?

a to taki problem zrobić przelew z konta?
A tak na marginesie, nie lepiej jeździć tak, żeby tych mandatów nie musieć płacić? ;)
adiqq

Postprzez adiqq Cz, 6 gru 2018, 19:22

a tak jeszcze: warto tutaj zaglądać i zgłaszać niebezpiecznie miejsca

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
adiqq

Postprzez Devil93 Śr, 12 gru 2018, 17:36

Lubię objeżdżać nasz piękny Rybnik, a Wy?
Devil93

Postprzez walek So, 2 lut 2019, 10:55

Arteks napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Dokładnie - wybudowanie parkingu w centrum zamiast na obrzeżach śródmieścia.

Niezupełnie. Bo lepiej umieszczać auta w jakimś jednym cywilizowanym, krytym miejscu niż na kilku placach - marnujących miejską przestrzeń. Wielopoziomowe lub podziemne parkingi w zachodnich miastach to standard. Natomiast rzadkością są jakieś parkingi które przypominałyby "komisy" samochodowe. Po prostu tam każdemu jest szkoda miejsca na coś takiego jak auta.

Sam jestem ciekawy czy władze miasta zlikwidują kilka parkingów (na pewno klepisko na Hallera ulegnie likwidacji). Poza tym weźcie też pod uwagę, że mogą być mieszkańcy centrum którzy pracują jako lekarze, przedstawiciele handlowi, serwisanci. Oni muszą poruszać się autami ze względu na mobilność.

:(

Wybudowanie parkingu w centrum miasta to jest inwestycja od dupy strony. Miasta europejskie ograniczają ruch samochodowy w miastach, a tym bardziej w centrach miast. Jak jest Rybnik zanieczyszczony wiadomo od lat, a dodatkowo kilkaset samochodów będzie musiało w Rybniku dojechać do tego parkingu krętymi uliczkami, a co się stanie jeśli UE swoją deryktywą zakaże wjadu do centrum miast? Polska jako główny trucieciel ma szansę skorzystać z takiego zakazu i to w pierwszej kolejności.
walek

Postprzez Arteks Śr, 27 mar 2019, 17:48

@walek - cieszę się, że popierasz ograniczenie ruchu w centrum. Budowa nowoczesnego parkingu jednak nie przeczy temu o czym piszesz. Bo ograniczenia w ruchu na różnych ulicach Śródmieścia są koniecznością (według mnie kwestią czasu). Natomiast jeśli ktoś jest na tyle wygodny, że musi przyjechać autem do centrum - niech przyjedzie ale niech go zostawi na płatnym i cywilizowanym parkingu, a nie gdzieś na chodniku, trawniku czy klepisku.

A teraz taka obserwacja z dzisiaj. Idę wzdłuż nowej drogi dojazdowej do wielopoziomowca od Hallera i widzę, że jedzie auto frontalnie pod prąd stanowiąc zagrożenie do jadących (i zdziwionych) z przeciwka. Podbiegłem do tego auta, pukam w okno i zwracam uwagę, że facet jedzie pod prąd, okazało się, że kierowcą był dziadek ok. +70 który mi odpowiedział "wjym że jada pod prąd ale nie wjym jak jechać". Pokazałem mu prawidłową drogę ale nie kryję wkurzenia, że kierowcy się już tak rozzuchwalili, że jak nie wiedzą jak jechać - to świadomie łamią przepisy i narażają na czołówkę. Niedawno w Plazie też pewna dama jechała alejką pod prąd - zatrzymałem ją i też wcale nie uważała zdziwionej. W pełni świadoma jechała pod prąd. Akurat tam możliwości zderzenia są mniejsze niż na drodze ale po to jest jakaś organizacja ruchu aby ją przestrzegać i przy okazji szanować się wzajemnie.
Ostatnio edytowano Cz, 28 mar 2019, 18:51 przez Arteks, łącznie edytowano 1 raz
Arteks

Postprzez walek Cz, 28 mar 2019, 17:23

Arteks napisał(a):@walek - cieszę się, że popierasz ograniczenie ruchu w centrum. Budowa nowoczesnego parkingu jednak nie przeczy temu o czym piszesz. Bo ograniczenia w ruchu na różnych ulicach Śródmieścia są koniecznością (według mnie kwestią czasu). Natomiast jeśli ktoś jest na tyle wygodny, że musi przyjechać autem do centrum - niech przyjedzie ale niech go zostawi na płatnym i cywilizowanym parkingu, a nie gdzieś na chodniku, trawniku czy klepisku.
.

Uściślając mój poprzedni post dodam że takie dziwadło jak wielokondygnacyjny parking wybudowany mógłby być np. przy dworcu PKP Rybnik Towarowy i Rybnik Paruszowiec. Wypożyczalnia rowerów, elektrycznych skuterów, postoju taksówek, o komunikacji miejskiej już nie wspomnę. Przy dworcu PKP Rybnik rowery, skutery, a nawet hulajnogi itp. Efektem było by tysiąc samochodów śmierdzących mniej w centrum.
walek

Postprzez Barbarka100 Pt, 12 kwi 2019, 13:00

Jestem ciekawa w jaki sposób będziecie wypowiadać się o jeździe po mieście w obliczy strajku taksówkarzy?
Miło mi, że tu jestem!
Barbarka100

Poprzednia strona

Powrót do Transport i komunikacja