Czym dojechać z Rybnika do Wiednia

Oceniajcie rozwiązania komunikacyjne w naszym mieście. Piszcie jak wam się jeździ po rybnickich drogach? Jakie są waszym zdaniem najważniejsze problemy do rozwiązania w komunikacji autobusowej i kolejowej?

Moderator: Moderator

Czym dojechać z Rybnika do Wiednia

Postprzez andyk Śr, 3 sty 2018, 11:09

Prosze o pomoc, busem, pociągiem, jak najtaniej
andyk

Re: Czym dojechać z Rybnika do Wiednia

Postprzez Arteks Śr, 3 sty 2018, 12:57

andyk napisał(a):Prosze o pomoc, busem, pociągiem, jak najtaniej

Zależy co dla ciebie jest ważne bo jeśli bezpieczeństwo, wygoda i szybkość to oczywiście pociąg. Jeśli wolisz taniej a niepewnie to możesz sprawdzić blablacar (dla mnie odpada ze względu na kwestie bezpieczeństwa - nie wiem kogo trafię i jak ktoś jeździ). Możesz też sprawdzić Polskiego Busa, jechałem nim rok temu do Grazu (z przesiadką w Wiedniu). Wtedy mieli nocny kurs Warszawa-Katowice-Wiedeń a bilet kosztował 49 zł.

A pociągiem z Rybnika możesz jechać z jedną przesiadką przez Bohumin lub przez Breclav (w tym pierwszym przypadku bilet z Bohumina do Wiednia kupujesz w Bohuminie, niektórzy na forum pisali, że w Czechach jest taniej, w drugim przypadku bilet możesz kupić w necie lub na stacji w Rybniku).

1. Rybnik 5.30, Bohumin 6.20 / 6.51, Wiedeń 9.49
2. Rybnik 13.02, Breclav 15.45 / 15.55, Wiedeń 16.49

Aż mi się nie chce wierzyć jak szybko można teraz dojechać. Jak ja przed laty chciałem się dostać do Wiednia to jakoś z Rybnika wyjeżdżałem o 21.00 i chyba miałem z 3 przesiadki. W Wiedniu byłem o 7.00 a teraz można dojechać w 4 godziny z 1 przesiadką! Postęp jednak jest znaczący.
Arteks

Re: Czym dojechać z Rybnika do Wiednia

Postprzez AlicjaeR Wt, 16 sty 2018, 13:21

Rybnik -Ostrawa bus za 19 zł i Ostrawa Wiedeń 60 zł leo expres
AlicjaeR

Powrót do Transport i komunikacja