Gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Postprzez michalliszka Pn, 23 lip 2018, 16:50

Zwracam się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety na temat: Jakość gospodarowania odpadami komunalnymi w zabudowie jedno i wielorodzinnej. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc. Jeśli to możliwe proszę o wypełnienie i udostępnienie. Wyniki będą stanowić część mojej rozprawy doktorskiej.
Z poważaniem Michał Liszka

http://www.ebadania.pl/c50cffcd8e4d398f
michalliszka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 23 lip 2018, 16:47

Re: Gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Postprzez adamb Wt, 14 sie 2018, 14:25

Proszę bardzo :D

A przy okazji ankiety i pytań w niej zawartych w kontekście takiej informacji https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/nie-segregujesz-zaplacisz-cztery-razy-wiecej,2582060,4199#pst161629711 zastanawiam się dlaczego w rybnickim budownictwie jednorodzinnym promuje się właśnie nie segregowanie śmieci ?
Dlaczego ? ano dlatego, że odpady zmieszane odbierane są co 2 tygodnie, a za to że ktoś segreguje to "za karę" musi je przechowywać cały miesiąc, co przy obecnej porze roku jest "nieco" uciążliwe.
Draga sprawa już raczej ogólnopolska: czy ktoś wreszcie wpadnie na pomysł i skończy ze świecką tradycją wyrzucania opakowań typu butelki szklane i PET oraz puszki alu do śmieci zamiast ich skupu ?
Avatar użytkownika
adamb
 
Posty: 1000
Dołączył(a): So, 14 sty 2006, 17:09

Re: Gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Postprzez przyjezdny Wt, 14 sie 2018, 17:25

w ościennych gminach zachęca się do segregacji, wyposażając mieszkańców w worki na śmieci w ramach opłaty, gdzieniegdzie też dodatkowo kubły na popiół, u nas trzeba samemu pamiętać o zakupie worków, dlatego prościej i wygodniej jest wrzucać wszystkie śmieci do jednego kubła, a władza ma teraz inne ważniejsze sprawy z "polityką prorowerową" na czele
przyjezdny
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 3 sie 2018, 15:57

Re: Gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Postprzez adamb Cz, 16 sie 2018, 15:21

Te worki to "pikuś" (choć w DE pobiera się je za darmo w Ratuszu) bardziej chodzi o harmonogram wywozu, tak by nie "premiować" kubłów na zmieszane, a zachęcać do skrupulatnej segregacji częstszym odbiorem żółtych worków.

Na przykładzie Niemiec:
- worki żółte (bo innych nie ma) gratis
- odbiór naprzemiennie jeden tydzień czarny kubeł, następny tydzień worki żółte i kubeł BIO i raz w miesiącu kubeł niebieski (papier)
- szkło we własnym zakresie do gęsto rozmieszczonych specjalnych pojemników na szkło (są także przy marketach, więc można wyrzucić przy okazji zakupów) - oczywiście chodzi o szkło bez kaucji (słoiki, nietypowe butelki, butelki po winie czy wódce), reszta jest z kaucją więc idzie do "maszyny", a te są w wszystkich większych sklepach.
- koszty odbioru: papier - gratis (koszt dzierżawy pojemnika 10€/rok), worki żółte - gratis, BIO - gratis, szkło - gratis, ale z czarnym kubłem już tak miło nie jest... trzeba zapłacić opłatę roczną prawie 100€, opłatę za każdy wywóz 10€ (nie wystawia się więc pół pojemnika) plus opłata za każdy kilogram wagi odpadów bodajże 0,4€.

Jak widać lepiej skrupulatnie segregować, bo brak segregacji sporo może kosztować i nic nie jest "na twarz" czyli deklarację jak to ma miejsce u nas, bo zadeklarować można wszystko gorzej z rzeczywistym spełnieniem zadeklarowanych słów... nie segregujesz płacisz duże pieniądze za coś co możesz mieć za darmo.
Avatar użytkownika
adamb
 
Posty: 1000
Dołączył(a): So, 14 sty 2006, 17:09

Re: Gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Postprzez Batman997 Pt, 26 cze 2020, 09:01

Gospodarowanie odpadami komunalnymi jest na pewno rzeczą bardzo ważną. W każdym, dużym mieście powinni być eksperci, którzy się na tym znają!
____________________________________________
Prace licencjackie z Turystyki - cena
Avatar użytkownika
Batman997
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt, 19 cze 2020, 10:49


Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron