Ukraińcy w regionie rybnickim

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Ukraińcy w regionie rybnickim

Postprzez marcingie N, 8 sty 2017, 17:25

Czy w firmach, w których pracujecie zatrudniani są Ukraincy? Wszędzie teraz się słyszy, że mnóstwo ludzi z tego kraju przyjeżdża do Polski. Proszę o podawanie nazw firm, które zatrudniają osoby z Ukrainy i innych krajów wschodnich, a jeśli macie taka wiedzę to proszę podajcie informacje ilu i na jakich stanowiskach ew. jaki procent załogi oni stanowi. Z góry dziękuj za odpowiedzi.
marcingie

Re: Ukraińcy w regionie rybnickim

Postprzez panoczek N, 8 sty 2017, 19:16

Czy można spytać po co Ci te dane?
panoczek

Postprzez marcingie N, 8 sty 2017, 19:34

Wiesz co, jak włączam którykolwiek z ogolnopolskich portali informacyjnych to praktycznie nie ma dnia, żeby nie było doniesień, że w mieście takim to a takim pracuje już tylu a tylu Ukraińców, a ilu jeszcze to nie ma być zatrudnionych. Szczerze mówiąc ja w Rybniku czy okolicy nie zauważyłem tego zjawiska nawet w najmniejszym stopniu i tak się zastanawiam z czego to wynika. Czy pracowników ze Wschodu u nas po prostu nie ma czy i jest to jakaś specyfika naszego regionu a moze jest ich tak mało, że po prostu o nich się nie słyszy. Jestem po prostu ciekawy, sam kiedyś przez ponad 3 lata bylem emigrantem w Niemczech i 1,5 roku w Anglii, ale wróciłem do rodzinnego miasta :D
marcingie

Postprzez marcingie Cz, 12 sty 2017, 12:07

Po braku odpowiedzi wnioskuję, że nie jest to tylko moje wrażenie, że obywateli Ukrainy u nas nie ma, a wynika to z tego że ich naprawdę nie ma. Ciekawe czemu. Może to wynika z faktu, że u nas nie ma dużych stref przemysłowych, w których zatrudniane są często setki ludzi w jednym zakładzie. Tak czy inaczej trochę mnie to dziwi.
marcingie

Postprzez Stepheck Cz, 12 sty 2017, 13:17

W PURMO są zatrudniani obywatele Ukrainy.
Stepheck

Postprzez Arteks N, 23 lip 2017, 10:34

Żorska strefa - ponoć dużo ich tam jest bo tam zarobki nieatrakcyjne.
Arteks

Postprzez mister0282 Pn, 24 lip 2017, 19:09

Znajomy zatrudnia około 30. Podobno UP w Rybniku wydał w zeszłym roku ponad 1000 pozwoleń na pracę dla Ukraińców.
mister0282

Postprzez mechel Śr, 26 lip 2017, 06:53

Jedna z firm transportowych ( kierowcyciężarówek) zatrudnia kilkunastu na 100%, ogólnie często też bywam w Katowicach to tam też jest sporo, kelnerki np. raz nawet kierowca ubera okazał się Ukraińcem.
mechel

Postprzez johan Śr, 26 lip 2017, 14:37

No i co ???? czy to coś złego a jak polacy w niemczech robią to też jest reakcja oooo bo znowu polacy ooo tak widziałem ich itd itd ..trochę rozwagi i umiarkowiania tu w niemczech gdzie się nie obrócisz robią polacy szczególnie na budowach, przy pielęgnacji starszych ,w gospodarstwach rolnych nie mówiąc już o lekarzach dentyści ,ginekolodzy, chirurdzy ,-i o co tyle rabanu.
johan

Postprzez mister0282 Śr, 26 lip 2017, 22:18

Jakiego rabanu? Znajomy bardzo zadowolony bo Ukraińcy pracują tak dobrze jak Polacy ostatnio kilkanaście lat temu i dzięki temu ci drudzy też zaczęli pracować zamiast kombinować.
mister0282

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes