Uczciwość w biznesie

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Uczciwość w biznesie

Postprzez adamb Pn, 5 gru 2016, 22:41

Tak sobie przeglądałem na rportalu wiadomości i z ciekawości wszedłem na tzw. "link sponsorowany" zatytułowany "Instalacje Fotowoltaiczne oraz pompy ciepła z dotacją. Czyli WALKA ZE SMOGIEM!"
Przeczytałem tekst i zastanawiam się czy autor wie o czym pisze, a jeśli tak to dlaczego robi czytelnika w "bambuko" ?
Przykład:
Ogniwo fotowoltaiczne (inaczej słoneczne, solarne bądź fotoogniwo) to krzemowa płytka półprzewodnikowa, która umożliwia zamianę energii pozyskiwanej z promieni słonecznych w prąd. Mimo iż Polska nie należy do grona oczywistych potentatów solarnych, jak słoneczne Włochy czy Hiszpania, to zarówno nasz klimat, jak i warunki nasłonecznienia świetnie nadają się do pozyskiwania naturalnej energii.

To prawda, że Polska nie ma takiego nasłonecznienia i co za tym idzie temperatur (poza anomaliami) jak w/w kraje, ale osoba pisząca skrupulatnie przemilczała, że zbyt duże nasłonecznienie i temperatura nie wpływają pozytywnie na ogniwa fotowoltaiczne (gotują się) .

Ale to w sumie drobiazg przy tym:
Produkując prąd samodzielnie – z użyciem własnej instalacji fotowoltaicznej – zyskujesz energetyczną autonomię. Nie musisz więcej martwić się podwyżkami cen prądu, ponieważ energia słoneczna jest całkowicie darmowa!

To prawda pod warunkiem, że idziesz spać "z kurami" i po zmroku nie potrzebujesz już do niczego prądu ! bo bez światła dziennego ogniwo nie działa, a prądu nie zmagazynujesz (chyba, że wydasz drugie tyle na akumulatory i falownik) i póki co władzy zajętej Trybunałem, manifestacjami i innymi równie ważnymi kwestiami nie interesuje, że ludzie zdychają od zanieczyszczonego powietrza, więc nie wprowadza przepisów dających ulgi przy zakupie energii od dostawcy (wtedy gdy jej potrzebujesz) jeśli jednocześnie sprzedajesz do sieci swoje nadwyżki wyprodukowane z OZE.
Niestety ale to nie w PL - tutaj się tylko gada o ekologii jednocześnie nic nie robiąc w tym kierunku :(
[quote]Rachunki za energię elektryczną zmniejszą się w skali roku nawet o 80%! Oznacza to, że przeciętne gospodarstwo domowe może zaoszczędzić rocznie nawet 1600 zł – to około 130 zł miesięcznie!/[quote]
Ciekawi mnie na podstawie czego fachowcy z Ecocośtam to wyliczyli ?

Rozumiem chęć zysku i zarobku (mimo "żerowania" na poważnym problemie smogu), ale odrobina rzetelności i uczciwości byłaby wskazana prawda ?
adamb

Re: Uczciwość w biznesie

Postprzez Afordancja Pn, 5 gru 2016, 23:40

adamb napisał(a):
To prawda pod warunkiem, że idziesz spać "z kurami" i po zmroku nie potrzebujesz już do niczego prądu ! bo bez światła dziennego ogniwo nie działa, a prądu nie zmagazynujesz (chyba, że wydasz drugie tyle na akumulatory i falownik)

Z tego co się orientuję, aktualnie jest tak zrobione, że oddajesz w dzień prąd co siedzi, a w nocy pobierasz, a kluczowe jest to, że okres rozliczeniowy z "energetyką" jest półroczny.
Zmienili ustawę na mniej korzystną, ale z tego co wiem (chyba, zę coś zmienili) okres rozliczeniow jest półroczny.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes