Drzewa na Kościuszki

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Drzewa na Kościuszki

Postprzez koszmarnik Cz, 19 lis 2015, 21:24

Niech mi kto powie w jakim celu wycięte zostały wszystkie drzewa przy ulicy Kościuszki a następnie postawione donice (zrobione z jednego z droższych materiałów Corten-u) z drzewkami? Chyba w magistracie ktoś ma firmę z takimi usługami. Czy można takie działanie zgłosić jako niegospodarność do sądu lub coś w tym stylu? Tylko niech nikt nie pisze pierdół że to z powodu bezpieczeństwa.
Nie dla islamu
koszmarnik

Re: Drzewa na Kościuszki

Postprzez Abisall Cz, 19 lis 2015, 21:27

Abisall

Postprzez koszmarnik Cz, 19 lis 2015, 21:37

Abisall dzięki. Ciśnie mi się na usta jedno słowo: skur.... . Stare już były te drzewa, no śmiech na sali, większość z akacji miała po 15-20 cm średnicy. Ciekawe jak lipki będą wyglądać w tych zajebiście pasujących donicach, już to wygląda jak jakieś dupiate bloczki stojące przy drodze. Dla mnie to wałek magistratu i tyle.
Nie dla islamu
koszmarnik

Postprzez Arteks Cz, 19 lis 2015, 23:31

koszmarnik napisał(a):Stare już były te drzewa, no śmiech na sali, większość z akacji miała po 15-20 cm średnicy. Ciekawe jak lipki będą wyglądać w tych zajebiście pasujących donicach, już to wygląda jak jakieś dupiate bloczki stojące przy drodze. Dla mnie to wałek magistratu i tyle.

Też byłem przeciwnikiem wycinania tych drzew ale ostatecznie jak przeszedłem się tę ulicą i widziałem te pokarłowaciałe i wysuszone drzewka, przyznałem rację tym którzy chcieli je wyciąć. Zresztą wcześniej prawdopodobnie też musiano wyciąć inne skoro te miały maks. 30 lat. Słusznie zauważyłeś, że nowe donice są solidne i z dobrego materiału. Dobrze, że Rybnik nie stawia na jakąś tandetę. Kościuszki to bardzo ważna miejska ulica Rybnika i powinna "wyglądać". Stonowałem też po słynnej lipcowej wichurze która wyrywała drzewa z korzeniami i łamała nadwyrężone drzewa i ich konary. Gdyby nie wycięcie drzew koło bazyliki - prawdopodobnie mielibyśmy uszkodzony mur bazyliki, a może także ofiary bo tej wichury nie wytrzymały nawet zdrowsze drzewa, a co dopiero tamte.
Arteks

Postprzez koszmarnik So, 21 lis 2015, 12:15

Arteks mam nieszczęście patrzeć na te "piękne" donice nawet z okna..masakra. Stań sobie koło dworca pkp i spójrz przed siebie, co widzisz? po obu stronach jezdni mur z zardzewiałego czegoś z wystającymi po środku palikami. Materiał z którego wykonano obudowy donic może i ma swój charakter ale na Kościuszki nie ma kompletnie nic co mogłoby z tym badziewiem współgrać. Nie zmieniam zdania, ktoś dostał kase za to gówno.
Nie dla islamu
koszmarnik

Postprzez mploszaj Śr, 25 lis 2015, 17:45

Abstrahując od mało estetycznego materiału, choć być może stosownego, czy też trwałego, donic na Kościuszki, to uważam, że wkrótce będą wyglądać jeszcze gorzej. Nie wiem, czy ktoś dobrze przemyślał ażur na bocznych ściankach. Wnet w środku donic będzie cała kupa syfu typu plastikowe butelki, papiery, pety, itp. Nie wspominam o zwierzętach (np. małych bezdomnych kotkach), które tam mogą się dostać i już nigdy nie wydostać.

A co do drzew, to zgadzam się, że większość z nich była uschnięta i należało je wyciąć.
mploszaj

Postprzez Arteks Śr, 25 lis 2015, 18:53

Swoją drogą, nie wiem czy zauważyliście, że drzew ma tam przybyć, a w związku z tym tych donic - czy nie są autentycznie za gęsto? Po to są też miejskie ulice aby jadąc autobusem czy autem widzieć z nich coś więcej niż tylko donice i drzewa (jak urosną)...
Arteks

Postprzez g2mk Śr, 25 lis 2015, 19:21

Pomijając całkowicie kwestię wyglądu... Z drzewami w donicach jest jeden mały problem - przy pierwszych większych przymrozkach przemarznie im system korzeniowy. Nie wiem w czyjej głowie urodziła sie ta durna koncepcja, ale na pewno nie był to ktokolwiek związany z ogrodnictwem.
g2mk

Postprzez marys76 Cz, 26 lis 2015, 06:53

g2mk - widzę, że ty z ogrodnictwem masz sporo do czynienia - LUBISZ PRZESADZAĆ!
marys76

Postprzez g2mk Cz, 26 lis 2015, 19:11

marys76 napisał(a):g2mk - widzę, że ty z ogrodnictwem masz sporo do czynienia - LUBISZ PRZESADZAĆ!

Nie zapominaj o wyrywaniu chwastów.

Zadanie domowe dla kolegi śmieszka na dziś - wpisać "przemarzanie gruntu" do wyszukiwarki.
g2mk

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes