UWAGA FAŁSZYWE SZKOLENIA BHP i P.PPOŻ

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

UWAGA FAŁSZYWE SZKOLENIA BHP i P.PPOŻ

Postprzez SFERA BHP Cz, 15 paź 2015, 13:42

Przedsiębiorcy oraz pracodawcy uważajcie na oszustów - ruszyła fala telefonicznych naciagączy oferujących uzyskanie kwalifikacji inspektora lub nawet specjalisty BHP
oraz P.POŻ. nierzadko powołując się przy tym na współpracę z PIP-em (Państwową Inspekcja Pracy).

"Sympatycznym" głosem dzwoniąca osoba, przekonuje Was (wprowadzając w błąd) o tym , jak to za jedyne 400-500 zł można uzyskać uprawnienia inspektora lub specjalisty do prowadzenia samodzielnie firmy pod kątem BHP i P.POŻ, nie przytaczając oczywiście żadnych KONKRETNYCH przepisów stanowiących podstawę prawną do takiej sytuacji.

Przestrzegam zatem przed wyrzuceniem w błoto pieniędzy na falsyfikat zaświadczenia o zdobyciu przez Was uprawnień.
Uprawnienia służby bhp można nabyć tylko przez ukończenie szkoły lub studiów o kierunku lub specjalności, bezpieczeństwo i higieny pracy,bądź ukończyć szkolenia dla "pracodawców wykonujących zadania służby BHP" trwające 64 godziny lekcyjne , zorganizowane w formie kursu lub seminarium a nie "SAMOKSZTAŁCENIA KIEROWANEGO" (jak proponują) , zakończone egzaminem.Podstawa prawna
Rozporządzenie ws. szkoleń BHP 27 lipiec 2004 r. Zaś uprawniania specjalisty ppoż wydaje, tylko jedna szkoła w Polsce Główna Szkoła Służby Pożarniczej w Warszawie.

Pewna firma BHP z Jastrzębia Zdroju po prostu przeszła samą siebie posuwając się do nadużycia ... dzwoniąc oferują pakiet za 500 zł w cenie jedynie 250 zł jeśli zgodzimy się podczas rozmowy (taka promocja) , gwarantując roczną pomoc prawna, nietykalność i certyfikaty BHP - a certyfikat P.POŻ GRATIS...zapewniając ,że "oczywiście wszystko odbywa się pod czujnym okiem PIP " .

Jako Specjalista ds. BHP wyrażam swoją dezaprobatę oraz odium do działań takich firm, które nieuchronnie prowadzą do utraty zaufania i pogorszenia stanu bezpieczeństwa pracowników, poprzez zaburzanie relacji PRACODAWCA- FIRMA BHP. Świadomość BHP w firmach wciąż raczkuje, a przez takie pseudofirmy , perspektywa rozwoju jest niestety znikoma.
Rynek od dawna rządził się prawem konkurencji- zdrowej konkurencji, niestety jak widać ówcześnie nie ma już żadnych zasad. Koniec , końców najbardziej poszkodowani zostaną niczego nieświadomi pracownicy.

JEŚLI ODBIERZECIE TAKI TELEFON - ZAPISZCIE DANE FIRMY I ZGŁOŚCIE TO NA POLICJE BĄDŹ DO PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY, PONIEWAŻ TO OSZUSTWO.

Informuje również o jedynych obowiązkowych szkoleniach -
wstępnych i okresowych dla pracowników oraz pracodawców
wynikających z :
- KODEKS PRACY z dnia 26 czerwca 1974 r. (brzmienie od 1.03.2006 r.) Dział X.
Rozdział VIII. Szkolenia.
-ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI I PRACY
z dnia 27 lipca 2004r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
SFERA BHP-TWORZYMY BEZPIECZEŃSTWO PRACY W WYŻSZEJ SFERZE
SFERA BHP

Re: UWAGA FAŁSZYWE SZKOLENIA BHP i P.PPOŻ

Postprzez tomek060380 Cz, 15 paź 2015, 20:07

Witam. Powiem szczerze, że praktycznie co dwa tygodnię dostaję takie telefony. Z Jastrzębia też. Czy chodzi też o firmę AJC?
tomek060380

Postprzez anty.fudali Cz, 15 paź 2015, 21:17

A to szkolenia BHP są coś warte? Prawda jest taka,że to praktycznie kolejny koszt dla przedsiębiorcy,narzucony przepisami. Liczy się papier,a czy do jego uzyskania konieczne będzie wysłuchanie paru sloganów czy nawet nie,to mało istotne.
anty.fudali

Postprzez SFERA BHP So, 17 paź 2015, 10:21

tomek060380 napisał(a):Witam. Powiem szczerze, że praktycznie co dwa tygodnię dostaję takie telefony. Z Jastrzębia też. Czy chodzi też o firmę AJC?

Przykro mi, ale ze względu na ogólnie stanowiące przepisy nie mogę na forum odpowiedzieć, twierdząco na Pana pytanie... niemniej jednak jeśli ta firma również nagabuje Pana, proszę o zgłoszenie tego faktu na policję lub do PIP- KONIECZNIE gdyż jest to nielegalny proceder.

anty.fudali napisał(a):A to szkolenia BHP są coś warte? Prawda jest taka,że to praktycznie kolejny koszt dla przedsiębiorcy,narzucony przepisami. Liczy się papier,a czy do jego uzyskania konieczne będzie wysłuchanie paru sloganów czy nawet nie,to mało istotne.

Tak proszę Pana szkolenia, które przeprowadzone są z myślą o pracowniku są wiele warte, niestety przez taki brak świadomości mamy sytuacje jakie mamy... przeświadczenie o tym,że (parafrazując) to nic nie warty papier... nic się w tej materii nie zmieni.
SFERA BHP

Postprzez anty.fudali So, 17 paź 2015, 10:41

Tak proszę Pana szkolenia, które przeprowadzone są z myślą o pracowniku są wiele warte, niestety przez taki brak świadomości mamy sytuacje jakie mamy... przeświadczenie o tym,że (parafrazując) to nic nie warty papier... nic się w tej materii nie zmieni.

Przykro mi,ale dla mnie ta wypowiedź ma taką wartość jak obietnice polityków. Zero konkretów,myślenie życzeniowe,przeświadczenie o wartości czegoś,co wartości nie ma. Zarówno z perspektywy przedsiębiorcy jak i pracownika mogę powiedzieć,że szkolenie BHP to strata czasu i pieniędzy. Pożytku z tego brak.
anty.fudali

Postprzez SFERA BHP So, 17 paź 2015, 11:04

Przykro mi,ale dla mnie ta wypowiedź ma taką wartość jak obietnice polityków. Zero konkretów,myślenie życzeniowe,przeświadczenie o wartości czegoś,co wartości nie ma. Zarówno z perspektywy przedsiębiorcy jak i pracownika mogę powiedzieć,że szkolenie BHP to strata czasu i pieniędzy. Pożytku z tego brak.

Jako człowiek ma Pan prawo do swojego zdania... pytanie tylko co jest powodem takiej Pana oceny, przypuszczam,że szkolenia prowadzone w sposób jaki oferują to pseudofirmy. Niemniej jednak, jeśli jest Pan przedsiębiorcą, a już na pewno Pracodawcą to obligują Pana do tego przepisy... tak samo jako pracownik jest Pan zobowiązany uczestniczyć w szkoleniach wstępnych i okresowych.

Stawanie okoniem i próba przekonania,że szkolenia nie mają wartości również brzmi jak czcze gadanie. Zawsze będą się ścierały się dwa fronty. Ja jako Specjalista ds. BHP posługuje się podstawą prawną , Pan ... ??
- KODEKS PRACY z dnia 26 czerwca 1974 r. (brzmienie od 1.03.2006 r.) Dział X.
Rozdział VIII. Szkolenia.
-ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI I PRACY
z dnia 27 lipca 2004r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.,

nie wiem zatem gdzie tutaj brak konkretów...

Jak wspomniałam ma Pan prawo do swojego zdania, lecz wątek dotyczy uważam zupełnie innej sprawy... mianowicie szkoleń, które faktycznie są zbędne a pseudofirmy namawiają( z wyraźną skutecznością) pracodawców/przedsiębiorców do udziału w wyimaginowanych szkoleniach.
SFERA BHP

Postprzez anty.fudali So, 17 paź 2015, 11:33

Podstawą prawną,tak? I to wszystko uzasadnia? Znaczy się wystarczy wymyślić głupie przepisy i już można szaleć i uważać się za usprawiedliwionego. Już wcześniej napisałem,że dla mnie te przepisy to głupota.
Ja opieram się na faktach. Byłem na paru takich szkoleniach i z ręką na sercu mogę powiedzieć,że ich użyteczność jest zerowa. Nie usłyszałem tam nic,czego bym sam nie wiedział. Czyli co? Może wszystkie były realizowane przez pseudofirmy?
A co do samego tematu wątku - sorry,ale jest to tylko reklama własnej działalności i krytyka konkurencji (bez znaczenia czy legalnej czy nie).
Podsumowując - proszę mi tu nie wyjeżdżać z przepisami,bo przepisy nie zmienią faktu,że takie szkolenia to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie przeczytałem tu żadnego konkretu dotyczącego rzeczywistej wartości takowych szkoleń, a tylko ten temat mnie interesuje. W pozostałych przypadkach nie ma o czym gadać.
anty.fudali

Postprzez lordofthedrinks So, 17 paź 2015, 12:28

Zgadzam się z anty.fudali. Kilkadziesiąt razy z racji takiego obowiązku bywam na tego rodzaju szkoleniach. Potwierdzam, że przydatność jest ZEROWA !
To po prostu sposób na zarabianie dla firm zajmujących się szkoleniami, a zarabiają tylko dlatego , że zmusza się przedsiębiorców za pomocą zapisów prawa do ich przeprowadzania. Przykładowo: zakładam firmę produkującą kwadratowe szklane podstawki pod doniczki tylko dlatego, że ktoś wymyślił aby wprowadzić ustawę o treści "Każde przedsiębiorstwo zatrudniające powyżej 1 pracownika ma obowiązek posiadać kwadratową szklaną podstawkę pod doniczkę na jedną osobę zatrudnioną."
Szkolenia mają sens jedynie w przypadku wysokospecjalistycznych procedur, a o tym tego typu firmy i ich pracownicy nie mają zielonego pojęcia.
No przepraszam bardzo, ale jaki ma sens szkolenie na temat pozycji seksualnych przez zakonnika albo księdza, albo o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na ścianie w kopalni przez osobę która całe życie spędziła za biurkiem przed komputerem. Skutek tego jest taki, szkolący przynudza a szkoleni od razu wyłapują że nie ma pojęcia o czym opowiada...
lordofthedrinks

Postprzez johan So, 17 paź 2015, 12:42

To od razu widac ze tyn sfera BHP to je spamol i caly czas sie tu anonsuje za zezwoleniem NOWIN bo napewno im placi ,udanego dnia zycza WOM i nie dejcie sie sam robic w C...a .
johan

Postprzez Abisall So, 17 paź 2015, 13:07

Oj tam po prostu wlazła firma z Jastrzębia Sferze BHP na rynek oferując papierek na pokrycie obowiązkowych szkoleń taniej i tyle. Każdy kto choć raz musiał uczestniczyć w czymś takim wie że to zwykła, niczemu nieprzydatna ( prócz oczywiście portfelowi szkolącego ) hucpa.
Abisall

Postprzez mwojciechowska Śr, 21 paź 2015, 09:11

Ciągle trzeba na coś lub na kogoś uważać. Czy nikomu już nie można ufać?
mwojciechowska

Postprzez moderator Śr, 21 paź 2015, 10:04

mwojciechowska napisał(a):Ciągle trzeba na coś lub na kogoś uważać. Czy nikomu już nie można ufać?

Witam,

Można wiedzieć czemu ma służyć to bezsensowne nabijanie postów?

Pozdrawiam
Moderator
moderator

Postprzez SFERA BHP Śr, 28 paź 2015, 11:38

Abisall napisał(a):Oj tam po prostu wlazła firma z Jastrzębia Sferze BHP na rynek oferując papierek na pokrycie obowiązkowych szkoleń taniej i tyle. Każdy kto choć raz musiał uczestniczyć w czymś takim wie że to zwykła, niczemu nieprzydatna ( prócz oczywiście portfelowi szkolącego ) hucpa.

Panie Abisall zapraszam do porównania cen- zapewniam ,że firma z Jastrzębia nie ma konkurencyjnych cen, co więcej nie oferuje obowiązkowych szkoleń- odsyłam do rozporządzenia szkoleniowego raz jeszcze.

Celem założonego wątku było poinformowanie przedsiębiorców/pracodawców, którzy mogliby zostać oszukani przez pseudofirmy z branży BHP, którą reprezentuje moja firma.

A jak to zwykle bywa rozmówcy podjęli zupełnie inny temat - o zasadności szkoleń BHP.

Uważam jednak,że treść tego wątku trafiła do osób zainteresowanych i jeśli w jakimkolwiek stopniu przyczyniła się do zapobieżenia nadużyciu oraz nazywając rzeczy po imieniu zminimalizowała odsetek przestępstw polegających na wykorzystaniu niewiedzy pracodawców, to jestem usatysfakcjonowana.

Pozostałym członkom dyskutującym nieco poza tematem, dywagującym o zasadności szkoleń życzę powodzenia , ostrożności oraz kieruję w ich stronę moje już tradycyjne pozdrowienie - bezpiecznej i bezwypadkowej pracy :) Zapraszam na szkolenia organizowane przez moją firmę,tak by mogli Państwo ocenić miarodajnie sposób oraz ich wartość merytoryczną, niekoniecznie wrzucając wszystkie firmy i szkolących do jednego worka.
SFERA BHP

PIERWSZA POMOC

Postprzez SFERA BHP N, 17 sty 2016, 11:36

Tematyka Pierwszej Pomocy była niejednokrotnie poruszana na naszym profilu, niemniej jednak wciąż jest aktualna i niezwykle ważna. W związku z kampanią siepomaga.pl i my dołączamy się do promocji właściwych , naturalnych oraz co najważniejsze ludzkich zachowań.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego spotu : https://www.youtube.com/watch?v=85H7RYLWsRg

Za nie udzielenie osobie poszkodowanej pierwszej pomocy, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, ale wyrzuty sumienia pozostają do końca życia.

Zainteresowane osoby prywatne jak i pracodawców zachęcamy do zapisów na kursy pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanych przez firmę SFERA BHP.
SFERA BHP

Postprzez moderator N, 17 sty 2016, 14:28

Witam,

Ta kryptoreklama zaczyna być naprawdę irytująca. Dział reklam jest w innymi miejscu na rybnik.com.pl. To forum nie jest miejscem na spamowanie.
Zamykam wątek.

Pozdrawiam
Moderator
moderator

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes