Po co majom byc dali te spolki?

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Po co majom byc dali te spolki?

Postprzez johan Cz, 15 sty 2015, 16:16

Po co majom byc te spolki czy kopalnie ni mogom se same wegla sprzedowac to je dupno gupota ze muszom byc posredniki do sprzedazy wegla kozdo gruba niech se sama sprzeduje wegel a nie ze teraz jest przy produkcji tona kosztuje 300 zl a jak go spolka sprzeduje to za 800 zl to czemu gruby majom dlugi, pytanie za 100 zl to jo wom odpowiym prezesy muszom miec po co najmnij 100 tys na miesionc co za gupi bawul zrobiyl te spolki zeby na tych robolach zarobiac zodnych spolek nie powinno byc ,-rozwiazac to od razu a podatek obnizyc ze sprzedazy czamu mo byc 23 % na wegiel skoro to jest podstawa polski gospodarki i autentycznie polski bo nic innego nimajom swojigo bo co reszta jest sprzedane w obce rece. Jeszcze roz godom wszelki spolki na hama rozwiazac a tych prezesow za jaja powiesic od razu i tego sie trzimac kedys gruby mialy jedne zjednoczenie i to wystarczylo kozdo gruba fedrowala i to szlo wszystko super a teraz muszom byc nogle spolki to jest zlodziejstwo i nic wiecej walczcie ludzie o swoji jak nie idzie slowami to trza na kilofy skoro som taki tympe glowy i nie rozumiom tego ze Slazoki niestety tez chcom jesc i normalnie zyc ,- walczcie o swoji nie sluchejcie warszawy oni godajom yno przez pryzmat wiela idzie na tym ugrac do swoji kapsy jo trzimia Wasza strona
johan
 
Posty: 132
Dołączył(a): So, 10 paź 2009, 16:06

Re: Po co majom byc dali te spolki?

Postprzez jojo Cz, 15 sty 2015, 18:51

johan tyś jest gupi czy takiego grasz ? Chcesz coś napisać a nawet nie wiesz po wiela spółka sprzedaje węgiel. A po wtóre to Merkel też dokłada do niemieckiego górnictwa i my nie potrzebujemy żebyś trzymał z nami jak jeszcze niedawno narzekałeś na nasz kraj i tyż na górników. :mrgreen:
jojo
 
Posty: 296
Dołączył(a): Pt, 11 sty 2013, 20:19

Re: Po co majom byc dali te spolki?

Postprzez johan Cz, 15 sty 2015, 19:02

Do jojo
Ciebie sie cos popierdolylo chyba jo sam nigdy nie narzykol na gornikow nie pij tela i bydzie dobrze jo to godom tak jak to je zodnych spolek nie trza tam gruba mo tez ludzi po to zatrudnionych we biurach zeby umieli se sami wongel sprzedac a nie te spolki nic nie do tego nie robiom palcym nie zlomiom a zarobiajom na tym do siebie i na dupne odprawy milionowe a jak o tym nie wiysz to najpiyrw musisz dorosnyc abo i zmondrzec trocha .Jo Ci nie chca sam ublizac i nie odbiyrej tego w tyn sposob na to trzeba spojrzec calkym inaczyj kedys nie bylo spolek i gruby szly dobrze byly wczasy zakladowe itd itp a teraz som spolki i pelno zwiazkow zawodowych a kozdy chce kasa za to ze tam siedzi 8 godzin a tyn ,,Robol;; na dole musi na to zarobic plus 23 % jeszcze podatek z tego biere se rzad no ja potym tego nie idzie sprzedac bo ta tona wonglo jest za drogo i trza wengel brac od rusa a swoji lezy na zwalach do dupy z takom gospodarkom
Pozdrawiom sam, wszystkich co majom dobro czlowieka w tym wypadku gornika na sercu
johan
 
Posty: 132
Dołączył(a): So, 10 paź 2009, 16:06

Re: Po co majom byc dali te spolki?

Postprzez p1chrunch So, 31 sty 2015, 18:48

Proszę wziąć też pod uwagę, że Polska i pozostałe państwa NIE MAJĄ od dawna ministerstw handlu. Rosyjski węgiel będze więc dalej eksportowany i dalej dumpingowany dzięki zgodzie unijnego komisarza. W tak chętnie propagowanej przez RAŚ "Ojropie" mamy Jednolity Rynek Europejski, co oznacza dalsze prywatyzacje zakładów i wyniszczanie rodzimej gospodarki. Ba, będzie to kontynuowane przez TTIP - czyli traktat o wolnym handlu z USA. Oznacza to likwidację około 600 tys. miejsc pracy w Unii Europejskiej. 32 polskie organizacje sprzeciwiły mu się dobitnie. Dla nas to nauczka, żeby nie wprowadzać liberalizmu gospodarczego, nie dopuszczać obcego kapitału i nie prywatyzować wszystkiego, jak to miało miejsce w 1989 roku.

To wszystko jest związane ze sobą. Rzadko mi się zdarza cytować kogoś z RAŚ, ale jak mówił dzisiaj Gorzelik w Radiu Silesia, "Warszawa nie robi tego celowo", ponieważ nie wiedziano, jak liberalna, a nie interwencjonistyczna polityka gospodarcza sobie radzi w warunkach wykluczenia społecznego.

Co należy jeszcze zaznaczyć, to to, że kopalnie na Śląsku są też dumpingowane także przez rodzimą konkurencję - Bogdankę. Ba, JSW Liczę, że KGHM z Lubina zrobi tutaj porządek. Buduje ona elektrownię atomową w Krokowej z Tauronem do spółki.

Na początek porównajcie sobie, jak te kopalnie są zarządzane w KW, jak w JSW, jak Bogdanka, a jak KGHM.

Kto z was pamięta odbudowany środkami Kompanii Węglowej most kolejowy nad Bierawką (obecnie kopalnia ta należy do JSW)? W marcu PKP zacznie tam rewitalizację.
p1chrunch
 
Posty: 370
Dołączył(a): So, 15 sie 2009, 20:30

Re: Po co majom byc dali te spolki?

Postprzez johan Wt, 10 lut 2015, 12:29

johan
 
Posty: 132
Dołączył(a): So, 10 paź 2009, 16:06


Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

cron