Likwidacja VideoWorld

Czekamy na wasze informacje o inwestycjach w mieście. Jakie firmy są wizytówką Rybnika?

Moderator: Moderator

Likwidacja VideoWorld

Postprzez tomson Cz, 13 lis 2014, 17:44

Dzień dobry

Zlikwidowała się wypożyczalnia w centrum, a wyglada na to, że i na Kilińskiego niedługo się zamknie. Czy ktoś z Was ma jakieś info dotyczące czy to prawdziwa prognoza, czy cała firma sie zamyka, czy może sie przemieści? Szkoda, żałuję, bo stracę dostęp do filmów na dvd...
tomson

Re: Likwidacja VideoWorld

Postprzez przeczytalem_internet1 Pt, 14 lis 2014, 08:23

Chciałbym Ci tylko powiedzieć, że stracisz. Mój znajomy prowadził VideoWorld w Żywcu i tez musiał zamknąc. Firma w upadłości i tracą powoli franczyzy więc i filmy muszą być odesłane.
przeczytalem_internet1

Postprzez superelektro Pt, 14 lis 2014, 10:22

Nie może być inaczej jeżeli praktycznie każdy film jest dostepny bezpłatnie w sieci. 3 - 4 lata temu wypżyczałem po kilka filmów tygodniowo. Od co najmniej 2 lat ani jednego, nic, nul, zero. Więc z czego mieli by sie utrzymywać gdyż sądzę że takich ludzi jest znacznie więcej.
superelektro

Postprzez Arteks Pt, 14 lis 2014, 21:10

tomson napisał(a):Dzień dobry Zlikwidowała się wypożyczalnia w centrum, a wyglada na to, że i na Kilińskiego niedługo się zamknie. Czy ktoś z Was ma jakieś info dotyczące czy to prawdziwa prognoza, czy cała firma sie zamyka, czy może sie przemieści? Szkoda, żałuję, bo stracę dostęp do filmów na dvd...

To jest niestety tendencja ogólnopolska... Internet wybija takie popularne niegdyś inicjatywy zarówno wygodą jak i możliwościami. Myślę że nawet w takim sporym mieście jak Rybnik może zostać jedna wypożyczalnia bo zawsze będą ludzie którzy lubią tradycyjną płytę i obejrzenie jej na swoim dużym ekranie, a nie komputerze. Może trafi się jakiś kinoman i miłośnik filmów który poprowadziłby taką wypożyczalnię wychodząc choćby na mały plus, ale generalnie robiąc to z pasji... Mi też szkoda wypożyczalni ale przyznam się że mimo że oglądam przynajmniej kilka filmów miesięcznie, do kina chodzę regularnie ale z wypożyczalni DVD nie skorzystałem już chyba z rok...
Arteks

Postprzez drozdaxxx So, 15 lis 2014, 16:47

Jedyną możliwością utrzymania wypożyczalni filmów jest stworzenie nowego działu w bibliotece publicznej. Na chwilę obecną działa biblioteka zbiorów muzycznych, więc stworzenie wypożyczalni zbiorów filmowych chyba byłoby realne i ma sens.
drozdaxxx

Postprzez superelektro N, 16 lis 2014, 10:26

Sens może by i miało ale niestety to nie jest za darmo. Właściciel wypożyczalni musi wpłacić kaucję za każdą pozycję a poza tym jakąś niewielką kwotę za każdy miesiąc od każdego filmu. Nawet gdy nie wypożyczy go ani razu. Ktoś więc musiał by wyłożyć kasę na kaucję, kiedyś było to 15 zł/ płytę, średniej wielkości wypożyczalnia to jest około 4 tys. tytułów więc już jest 60 000, i czynsz dzierżawny bodaj że 2 zł miesiąc od płyty więc mamy 8 tys/ miesiąc. Do tego osoba do obsługi, + nieuniknione straty. Jeżeli przychód jest mniejszy niż ~15 tys / miesiąc to właściciel dokłada do interesu, a wątpię że w Rybniku udało by się zrobić tyle wypożyczeń aby opłacić wszystko. To już lepszym interesem jest ulokować te 60 tys na rachunku bankowym. To nie te czasy i " to se ne vrati Pane Havranku". Złote czasy dla wypożyczalni minęły bezpowrotnie.
superelektro

Postprzez jamirej Pn, 2 mar 2015, 20:04

Byłem tam ostatnio. Wygląda że to koniec. Wielka strata bo filmów Blue-Ray w prawdziwym HD 50Mb/s nie da się przesłać i oglądać przez internet. O 3D też można zapomnieć. Generalnie dołujemy z jakością do czasów gdy królował VHS (-15lat)!!! Po co te wszystkie wodotryski w TV HD i UHD. Skoro w rzeczywistości SD 2Mb/s oglądamy ze znaczkiem HD.
jamirej

Powrót do Gospodarka, inwestycje i biznes